Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Komu mapę komu, bo idę do domu...

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Witam, tym bardziej gorąco, że nigdy dotąd tutaj nie pisałem.

    By, na wstępie, powiedzieć parę słów o sobie - mam *troszkie* doświadczenia w modowaniu gier, w tym i MTW. Ostatnio, mając chwilkę wolnego czasu, strzeliłem sobie mapkę, w zamyśle do Baltic:TW, bo tamtejsza oryginalna z teutonic - paskudna. Jeno, rzuciwszy okiem na to forum, dostrzegłem istnienie czegoś takiego jak "Polish Kingdom" i pomyślałem, że - jeżeli temat żyje i rozwija się - może tutaj by się przydała bardziej, zwłaszcza że bardziej ona polono, niż bałtykocentryczna. Nad walorami takiego a nie innego obszaru nie będę się rozpisywał, jak jest - widać. Widziałem jakkolwiek, że szykowana jest przerzutka z SS BftB, tamta mapa zacna, ale jednak chyba bardziej bałtycka toteż wie Sie wollen.

    Ze swojej strony oferuję pomoc w zintegrowaniu mapy z modem i serwis gwarancyjny. Tak czy inaczej do dopieszczenia pozostało mi jeszcze trochę, m.in. rozkład flory.

    Rozmiar 1021x1021. Poglądowo wygląda to tak (heights+ground_types+features+regions):



    Pozdrawiam

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Świetna robota, napisałem do Hellvarda, on teraz ciągnie tego moda. Powinien się do Ciebie odezwać. Pozdrawiam.

  3. #3
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Genialna mapka jak na mod o krzyżakach, można by nawet dodać ottomanów tak samo jak mongołów w podstawce jako inwazję. Tyle, że tutaj powstała nowa frakcja Szwecja- więc fajnie by było jakby i Norwegia i Szwecja miały po te 2 prowincje chociaż. Ale rozmieszczenie prowincji jest świetne. Można dodać Węgry, porobić frakcje w stylu Ruś Halicka. Super.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Po 2? Ja mam tu jeszcze ze 40 prowincji w zapasie.

    Jeżeli ten mod zaczyna się, jak teutonic, w 1250 (sorry, jeszcze nie grałem, dopiero się przymierzam ) to pole do popisu jest. HRE to wreszcie jest HRE a nie jakaś popierdułka z kilkoma prowincjami. Można dodać Czechy (Przemysł Ottokar), Węgry, można zrobić II i III najazd Mongołów, można poważnie podejść do rozbicia dzielnicowego w Polsce, można spróbować jakieś pospolite ruszenia miast we Włoszech co by sprawiały trochę kłopotu HRE, można od biedy i Papę gdzieś tam upchnąć żeby przeciwdziałał zapędom HRE na Polskę i organizował krucjaty z prawdziwego zdarzenia. Można dodać II powstanie Prusów i tę frakcję jako pojawiającą się. Można dodać, a jakże, Daniela na Rusi Halickiej. Dużo rzeczy można by, ale współczuję jeżeli ktoś chciałby to wszystko zrobić sam.

  5. #5
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Mistrzu mój, gdzieś Ty się chował Wspaniałe dzieło, już dawno chciałem zrobić nową mapę, albo chociaż powiększyć starą z Baltic Wars, ale ta przechodzi moje najśmielsze oczekiwania Aj aj, ileż tu możliwości, można tu zrobić bez problemu wszystko, co sobie zaplanowałem, a nawet więcej. Tylko tą Skandynawię trzeba rozszerzyć, ale jak sam napisałeś, to nie problem. Ale jest jeszcze jedna sprawa, w mapce z Baltic Wars są rozmieszczone stałe forty, czy na Twojej mapie również? A jeżeli nie, to czy zrobienie ich byłoby problemem?
    Naprawdę mega pozytywne zaskoczenie, dziękuję Ci

  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Zagadaj HellVard z Krukiem84 na PW od MXL.
    Może stworzycie super trio.
    Kam2150 może dałby się też namówić do pomocy.
    Ja coś bym pomógł, ale moder ze mnie marny.
    TomekPl jego tez możesz zapytać.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Zrobienie fortów, co do zasady, problemem nie będzie. Zamyślałem zrobić sieć dodatkowych osad - Giecze, Santoki, Łowicze, Sochaczewy, Wiślice etc. dla Korony i pewnie to zrobię. Może nawet z podpięciem nazw do nich. Dla balansu wypadałoby zrobić coś takiego dla całej mapy, ale na to już mnie nie namówisz. Tutaj należałoby zrobić najpierw selekcję - które lokacje chce się mieć na mapie, przygotować dobre źródła (mapy) a następnie rozdzielić fragmenty mapy podwykonawcom, którzy wykonają ten murzyński Arbeit. Geomodem zrobić taki fragment mapy to 5 minut, jeżeli ma się przygotowane co i gdzie, ale całość na jednego - "it is too much for a man for one day". 8-)

  8. #8
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Hm, Polska jest dosyć mocno zagęszczona prowincjami, znajdziesz miejsce na te dodatkowe osady? Chyba, że nie chodzi Ci o zwykłe miasta, zaintrygował mnie ten fragment: "Może nawet z podpięciem nazw do nich". Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Ech, niestety sam mam permanentne braki czasu i nie wiem czy znalazłoby się tu na forum dość osób jako tako rozeznanych w geomodzie. A czy Twoja mapa jest już grywalna? Jeśli tak, istnieje możliwość podesłania mi jej?

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Cytat Zamieszczone przez HellVard
    Hm, Polska jest dosyć mocno zagęszczona prowincjami, znajdziesz miejsce na te dodatkowe osady? Chyba, że nie chodzi Ci o zwykłe miasta, zaintrygował mnie ten fragment: "Może nawet z podpięciem nazw do nich". Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Ech, niestety sam mam permanentne braki czasu i nie wiem czy znalazłoby się tu na forum dość osób jako tako rozeznanych w geomodzie. A czy Twoja mapa jest już grywalna? Jeśli tak, istnieje możliwość podesłania mi jej?
    Nie wiem czy widziałeś mapę 1021. Tam o zagęszczeniu trudno mówić...

    A wracając do meritum - oczywiście wszystko można zrobić i też dobrze by było, ponieważ te forty stanowią fajny smaczek oraz mogą - strategiczne punkty spowalniające czy powstrzymujące marsz wroga w kierunku stolic prowincji. Tyle tylko, że nie przeniesiesz tego wprost z mapy bałtyckiej, choćby dlatego, że to nie ten obszar. Trzeba więc wziąć mapy, trochę poczytać i ustalić listę dodatkowych osad. Zatem trzeba zrobić "risercz". A potem usiąść z geomodem i kliknąć te kilkaset razy na mapie, bo do tego się sprowadza ustawianie fortów w geomodzie. I to jest zwyczajnie monotonne i nużące (przynajmniej dla kogoś kto troszkę w życiu się nadłubał i czuje się w tej kwestii "spełniony" ) , więc żeby to sprawnie zrobić trzeba to podzielić - albo między ludzi albo w czasie.

    Co do mapy - to ona działa, ale zależy co rozumiesz pod pojęciem grywalności. W znacznej części wymaga stworzenia od zera desc_strat. Musisz się uzbroić jeszcze w chwilę cierpliwości. Na razie działam na Baltic a chcę to przerzucić do Polish Kingdom. Niedługo postaram Ci się to udostępnić co byś ocenił czy gra warta świeczki.

  10. #10
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach

    Re: Komu mapę komu, bo idę do domu...

    Ok, nie ma pośpiechu, sam mam jeszcze masę roboty

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Cud domu Branderburskiego a Polska
    By kubek88 in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 17:02
  2. błędy w grze,wywala z gry,zalewa mapę itp
    By depus in forum Sangi-in (Zmierzch Samurajów - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 15:19
  3. Jak stworzyć własną mapę kampanii?
    By Centurio in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 19:54
  4. Komu Kibicujesz
    By kirlan in forum Euro 2012
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 10:41
  5. kino 3d w domu
    By MaciekSoad in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 20:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •