Strona 169 z 176 PierwszyPierwszy ... 69119159167168169170171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 681 do 1 690 z 1760

Wątek: Potop Total War

  1. #1681
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Spróbuję z tą nazwą ale mam inne mody jak Bellum i nie wywala.

  2. #1682
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Cytat Zamieszczone przez KARIM_Mehmed Zobacz posta
    Co do wywalania do pulpitu to nie mam za bardzo pomysłu, mi chodzi wszystko płynnie, nie ma tak, że w trakcie gry nagle wywala, no jedynie czasami coś wywali jak wprowadzę coś nowego przy grafice, jednak tam ma prawo, bo cały czas pracuję nad modem...
    moim zdaniem to kwestia plików z tekstem. W Bellum Crucis też to było, ale chyba już nie ma. Z resztą można to łatwo wywołać, wystarczy poklikać kilka razy PPM na budynku, w którym da się rekrutować jakieś oddziały wojskowe i potem PPM na te oddziały. Szybko tekstury się sypią i mamy CTD.

    Muzyka też będzie edytowana jeszcze, planuję dodać theme muzyczny przy wczytywaniu każdej frakcji. Ogólnie wiadomo, pracujemy tylko we 2 i też nie mamy 24h dziennie na to , w dodatku od połowy maja męczy mnie jakiś wirus czy uj wie co przez co różnie mam z chęcią do pracy nad modem :/
    w razie co mogę trochę Was wspomóc. Tak jak już wspominałem, kompletnie nie moje czasy, więc szukać muzy Wam nie pomogę, ale jak mi podrzucicie kawałki i powiecie co komu dodać w grze i w jakim momencie (bitwa, kampania, loading screeny, przed/po bitwie itp.) to jak najbardziej ogarnę to, bo to łatwizna dla mnie. Dodatkowo mogę poprzycinać utwory jeśli np. jest jakaś zbędna cisza itp. Na koniec przepuszczam to przez MP3Gain, który bezstratnie wyrównuje głośność wszystkich kawałków, przez co nie ma sytuacji, że jeden gra głośniej, a drugi ciszej. Mogę też oczywiście poprzypisywać odzewy w bitwach dla każdej jednostki (o ile jeszcze nie mają. Wiecie, chodzi o odzew jaki jednostka wydaje po kliknięciu na nią: "heavy infantry!", "archers!", "Polish Nobles!" itp.), choć to czasochłonne, więc nie obiecuję, że szybko to ogarnę Macie dużo kawałków niewykorzystanych, warto je użyć.

    P.S. to mówisz że to wirus? Bo mam to od kilku lat

    Trzymajcie się !
    powodzenia i dużo wytrwałości
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  4. #1683
    Chłop Awatar KARIM_Mehmed
    Dołączył
    Feb 2019
    Lokalizacja
    CK
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 20 podziękowań w 8 postach
    Z chęcią przyjmiemy pomoc każdego, a twoje propozycje ciekawie wyglądają.
    Zgłoś się do mnie na Discordzie po 20tym, nie ma mnie w najbliższych dniach, to dodam cię do adminów i obgadamy różne kwestie wspólnie z Goro.
    Jak ktoś może nam pomóc również w kwestiach moddingu to zapraszam. Poszukujemy również osób, które mogłyby nam pomóc w kwestiach historycznych, bo zdaję sobie sprawę, że jest na pewno wiele osób zajmujących się tym okresem historii na co dzień Myślałem też, aby poszukać takich osób na różnych stronach Fb, może ktoś zgodziłby się pomóc "charytatywnie" przy ciekawej modyfikacji.
    P.S. do wszystkich, ukończyłem już obrazy przy wczytywaniu, jest ich z ponad 20, nie tylko z Europki, postaram się wstawić tu screeny tylko nie teraz, ponieważ piszę z telefonu.

  5. #1684
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach
    Nie korzystam z jakichś discrodów, tłiterów czy innych dziwnych wynalazków, jestem człek starej daty Mogę pomóc w kwestii którą opisałem, więc możecie pisać priv jak macie gotowe kawałki.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  6. #1685
    Chłop Awatar MisterKali
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Witam.
    Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak prowadzić oblężenia na tym modzie? nie wiem kompletnie w co strzelać artylerią. Oblegam Ryge i za cholere nie moge niczego rozwalić aby przedostać się przez mury. Czy tylko machiny oblężnicze wchodzą w grę póki co?

    PS: świetne tekstury murów!!!

  7. #1686
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez MisterKali Zobacz posta
    Witam.
    Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak prowadzić oblężenia na tym modzie? nie wiem kompletnie w co strzelać artylerią. Oblegam Ryge i za cholere nie moge niczego rozwalić aby przedostać się przez mury. Czy tylko machiny oblężnicze wchodzą w grę póki co?

    PS: świetne tekstury murów!!!

    Musisz mieć odpowiednie armaty do murów, domniemam że oblężenie prowadzisz serpentynami, spróbuj zrekrutować np kolubryne

  8. #1687
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Muszę przyznać, że dać muzę z mojego ulubionego, obok Baldurów cyklu cRPG, to strzał w dziesiątkę
    Jest modyfikacja niestabilna, czasem trzeba kilkakrotnie startować i wywala np. przy wyborze państwa, albo jak chce się kontynuować.
    Stare sposoby ratują sytuację u mnie, czyli skasowanie map.rwm i w katalogu i:\SteamGry\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\potop\data\ui\
    pliki battle.sd shared.sd strategy.sd
    regenerują się i jakiś czas jest dobrze, nie ruszać tych z rozszerzeniem xml.
    Szkoda, że CA nie chce tymi czasami się zająć, ale mamy fajną modyfikację i tak.
    Pytanie mam, jak z wydarzeniami historycznymi jest? Mam zamiar jak wykończę ludzi i elfy w Śródziemiu, przysiąść do RONu i wykończyć banderowców^^

    edit:

    Od strony graficznej jestem pełen uznania, szczególnie bitwy w nocy; nawet lepsza od Colonializm 1600 na silnik Empire, choć tutaj to chyba kwestia gustu by wchodziła.

    Mała sugestia, by link do moda zaktualizować, ja sugeruję dać na googlowski dysk i po sprawie, na wieki wieków wtedy jest.
    Napaliłem się na moda, jak łysy na grzebień, no ale wychowany na Trylogii Sienkiewicza, mam prawo
    Spoiler: 
    Cytat Zamieszczone przez Artem.pl Zobacz posta



    Mod jest w fazie beta


    Twórcy
    :


    1. Attyla
    Lider projektu

    Grafik Jednostek
    Maper
    Modele Jednostek

    Skrypter

    2. Artem.pl

    Eventy
    Karty Jednostek
    Grafiki
    EDB

    3. HellVard
    Mapa

    4. ordenus22
    Drzewka rodowe
    Rody dla Generałów
    Urzędy dla Generałów


    5. sadam86

    Cytaty
    EDB I EDU

    7. k.m.
    Mapa
    Poprawianie błędów

    8. Jarema.
    Ikonki budynków
    Karty budynków

    9. Muzg
    UI
    Muzyka
    Grafiki


    Specjalne podziękowania dla:
    Administracji forum totalwar.org.pl za promocję i ofiarowanie subforum;
    alreadydead-twórcy modów Blood n Guts v3 i Dynamic Terrain Textures v1;
    Aravena- który pomógł w zaimplementowaniu moda na dziedzica frakcji;
    BM309K58SMERCH- który dał attyli podstawy do modowania animacji;
    Ensisa i Poliorketesa- którzy pozwolili wykorzystać ich cytaty w Potopie.;
    Gigantusa- GeoMod;
    Hereje- twórcy moda High Quality Sky Textures Project 1.0;
    Moguntiacum i ekipy 1648 - Thirty Years of War za zgodę na użyczenie elementów swojego moda;
    Musculusa Maximusa- który udzielił zgody na wykorzystanie w modzie jego wojowników afrykańskich;

    Occhi Di Davide- twórcy modów: Better Grass i Better Water;
    Pitera- AI na mapie kampanii;
    Profesora -który udostępnił portrety dla panśtw arabskich
    ;
    thrashing_mada- twórca moda XVIIth Century Mod: Dominium Maris Baltici za użyczenie modeli i tekstur dla RON, Moskwy i Europy;
    wino- instalka i pomoc w zaimplementowaniu muzyki.


    Akcja moda rozpoczyna się w 1648 roku (Europa po pokoju westfalskim a Rzeczpospolita na początku wyniszczających wojen ze wszystkimi w zasadzie sąsiadami.), a kończy w 1750. Zależy nam na oddaniu realiów tamtych czasów więc w modzie występować będą eventy nawiązujące do wydarzeń z tamtego okresu. Gra ma być trudna i wymagająca. Mapa będzie powiększona i obejmować będzie: Europę, północną Afrykę, część Azji i niewielką część Ameryk. W modzie istnieć będzie system zwoływania pospolitego ruszenia. Powołanie odbywać się będzie na okres nie dłuższy niż 6 tur i tylko w przypadku, gdy zwołane wcześniej pospolite ruszenie zostało rozwiązane oraz, gdy państwo znajdować się będzie w stanie wojny. Tureckie i tatarskie pospolite ruszenie traktowane jest jak normalne wojsko zaciężne (tj. nie jest rozwiązywane po upływie określonego czasu). Ilość chorągwi pospolitego ruszenia uzależniona jest od obszaru (ilości prowincji) zajmowanego przez królestwo. W trakcie rozgrywki pojawi się nowa frakcja: Grecja. Jednak uruchomienie tego procesu nie będzie miało charakteru nieodwołalnego eventu zaprogramowanego w grze (coś jak najazd mongolski w vanilli) ale samo wydarzenie wywołane zostanie osłabieniem Osmanów i wzmocnieniem frakcji takich jak Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Cesarstwo Rzymskie czy Rzeczpospolita.

    Opis instalacji:
    1. Wszystkie party wypakować do np. D/Gry/Sega/Medieval II Total War/mods
    2. W razie czego usuńcie map.rwm


    Linki:
    https://www.dropbox.com/s/nxqp7398jiyhn9r/potop.7z?dl=0


    Dołączajcie do naszej ekipy, razem możemy stworzyć niesamowitą modyfikacje!

    Potrzebujemy:
    1. Grafika 3D (animacje, nowe jednostki, mapa taktyczna)
    2.Skryptera

    3. Historyka (opisy jednostek i frakcji, pomoc w doborze nowych jednostek)
    4. Osobę która zrobi trailery i intro do moda




    Sygnatury:
    Spoiler: 







    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 31-08-2019 o 14:35
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. #1688
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Muszę przyznać, że dać muzę z mojego ulubionego, obok Baldurów cyklu cRPG, to strzał w dziesiątkę
    Jest modyfikacja niestabilna, czasem trzeba kilkakrotnie startować i wywala np. przy wyborze państwa, albo jak chce się kontynuować.
    Stare sposoby ratują sytuację u mnie, czyli skasowanie map.rwm i w katalogu i:\SteamGry\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\potop\data\ui\
    pliki battle.sd shared.sd strategy.sd
    regenerują się i jakiś czas jest dobrze, nie ruszać tych z rozszerzeniem xml.
    Szkoda, że CA nie chce tymi czasami się zająć, ale mamy fajną modyfikację i tak.
    Pytanie mam, jak z wydarzeniami historycznymi jest? Mam zamiar jak wykończę ludzi i elfy w Śródziemiu, przysiąść do RONu i wykończyć banderowców^^

    edit:

    Od strony graficznej jestem pełen uznania, szczególnie bitwy w nocy; nawet lepsza od Colonializm 1600 na silnik Empire, choć tutaj to chyba kwestia gustu by wchodziła.

    Wywalanie do pulpitu przy wyborze frakcji to był chyba mankament wszystkich modów na początku, potem ktoś na to patent wymyślał ale myśle, że to akurat najmniej przeszkadza w grze. Dobrze, że o tych plikach z końcówkę .sd przypomniałeś. Jakoś nie moge się zabarać to pogrania moda po pierwszym podejściu, gdzie ciągle mnie wywalało.

    AI bitewne dziwnie działa.
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 29-08-2019 o 15:50

  10. #1689
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Wywalanie do pulpitu przy wyborze frakcji to był chyba mankament wszystkich modów na początku, potem ktoś na to patent wymyślał ale myśle, że to akurat najmniej przeszkadza w grze. Dobrze, że o tych plikach z końcówkę .sd przypomniałeś. Jakoś nie moge się zabarać to pogrania moda po pierwszym podejściu, gdzie ciągle mnie wywalało.

    AI bitewne dziwnie działa.
    U mnie jest tak i na 200% to powoduje wywalanie, nie pamiętam już co trzeba zrobić by to zmienić, ale pamiętam jak Araven robił spolszczenie i coś tam kombinował z TEXT



    AI bitewne zachowuje się ciekawie, już kilka razy mnie zaskoczyło, gram na kamerze generalskiej, poziom średni; np. stoją banderowcy na wzniesieniu i nawalają w moich czym się da ale nie dadzą się sprowokować i trza zaiwaniać na górę, ot taka mała rzeźnia wyszła
    U mnie na tyle rzadko wywala, że spokojnie można grać, ja zastosowałem patch na 4gb, tak przy okazji TA z MOSem i już jest inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 31-08-2019 o 23:02 Powód: nie aktualne
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. #1690
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Bardzo przepraszam o moją nieobecność ale mam aktualnie wiele problemów zdrowotnych i rodzinnych, także nie mam czasu na obserwowacje forum ani tym bardziej pracę nad modem. bardzo proszę o zrozumienie i przepraszam raz jeszcze. Jednocześnie dziękuję za wszystkie komentarze zarówno te pochlebne jak i te z własnymi uwagami. Pierwsze co należy zrobić przy modzie to musi siąść przy nim ogarnieta osoba i pousuwac wszystkie błędy bo moim zdaniem kontynuujac pracę teraz tylko skumulujemy liczbę błędów w następnych wersjach

  12. Następujących 2 użytkowników podziękowało goro496 za ten post:


Strona 169 z 176 PierwszyPierwszy ... 69119159167168169170171 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Falcom Total War 3 : The Total Conquest
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 12:39
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 11:38
  3. Napoleon total war vs Empire total war
    By vinett in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 07:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •