Strona 197 z 205 PierwszyPierwszy ... 97147187195196197198199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 961 do 1 970 z 2047

Wątek: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

  1. #1961
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czy 1.12 jest gorzej zoptymalizowany niz ten z steamu?
    Sciągłem i tura w okolicy 100 trwa 3,5 minuty... rzeźnia... mam słaby komp ale 1.1 nie chodziło źle. Jakiś pomysł? Nie zmieniałem sterów etc...
    Dlaczego 1.12 jest oparty na starym jadrze gry- może ja coś źle zrobiłem natomiast musze zaznaczyć stara wersja gry w mod menagerze aby 1,12 odpalać-tak ma być?
    Dwa rozwiązania gry...
    W 1.1 zaopatrzenie było dla mnie dziwne- teraz jest przedziwne- po walce nie regenruje się wojsko, musze uciekać na swoje wcześniejsze krainy gdzie jest manpower... podbój to teraz lipa- atakuje dwoma armiami i po podbiciu inna bronie a dwoma musze uciekać i sie regenrować...nawet jak zrobie sobie wasala to nie regenruje mnie...-wydłuża to gre.

    Jednostka taki konik - z pamięci bagage train.. pisze w opisie, że nby pomaga w regenracji, zaopatrzeniu wojska.. nie zauważyłęm żadnej różnicy czy ten konik jest czy go nie ma- która daną on w ogóle polepsza? czy coś w ogóle polepsza- czy też ja źle sobie to tłumacze?

    Użycie liścia na miastach - na wskutek awansów druida często liść się wyłącza i po każdym awansie w następnej turze musze sprawdzać i ewentualnie znowu włączać.. dużo micro jest przez to.

    Fort- jak wspominałem ro moje rozwiązanie na podbój, stawiam fort na granicy miasta aby wroga armia miała mnie w zasiegu łącznie z garnizonem miasta- podobne wojsko jest w stanie wytrzymać w forcie solo 2 full armie plus garnizon miasta- garnizon miasta w sumie jest kompletnie do niczego i oni nie mają morale... używam tych barykad, palisad, etc i na drugim lvl fortu mam taka kulę która mogę jednostkami pieczoty popchnąć... macie jakieś rozwiązanie jak tą kulę użyć aby cokolwiek zrobiłą?ustawienie ja przed fortem i stanie tam oddziałem jest ryzykowne... wszystko teraz strzela- bez osłony fortu jednostka może stracić morale i sie rozpaść mimo iż nie ma strat na wskutek samego ostrzału...

    Poziom gry very hard, testowane ustawienia walka od normal po najtrudniej- różnica taka ze na najtrudniej fortem się bije do 40 minut i mam o 20-25% więcej strat..., auto walka straty są i tak identyczne czy mam normal czy najtrudniejszy...- ja przynajmniej nie widzę różnicy.- Czy to też normalne?

    Ps. ostatnie pytanie: liściowy- on ma taką opcje rozwijania skila agricultura... szczerze nie zauważyłem w tym drzewku żadnego bonusu( nic co by było konkurencyjne do czerwonych skili albo niebieskich).. czy jest coś czego w tym rozwiązaniu nie dostrzegam? czy masz/ znasz jakiś przykłąd zastosowania liściowego i tych skilów?

    ps2 Edyta: KTórymi budynkami podnosi się manpower? nie umiem tego zrozumieć w 1.12, czy wzrost na ture?, czy to jest uzależnione od kultury i ludzi mojej wiary w miescie? czy poprostu żarcie?- nie pytam o regeneracje wojska, rozumiem te skile- tyle, że One mi nic nie zregenruja jak w miastach nie ma ludzi...

  2. #1962
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Jeszce jedno pytanie KAM, gdzie w db znajduje sie plik z bonusami dla AI ?

    @LucyH obecnie mamy DeI w wersji 1.2(beta).

    W 1.1 zaopatrzenie było dla mnie dziwne- teraz jest przedziwne- po walce nie regenruje się wojsko, musze uciekać na swoje wcześniejsze krainy gdzie jest manpower... podbój to teraz lipa- atakuje dwoma armiami i po podbiciu inna bronie a dwoma musze uciekać i sie regenrować...nawet jak zrobie sobie wasala to nie regenruje mnie...-wydłuża to gre.
    O to chodzi w tym modzie oby podbój trwał dłużej. . W wersji 1.2 jest jeszcze gorzej więc sugeruję zmienić moda na Radiusa. Tam wszystko jest łatwiejsze i przyjemniejsze .
    Ostatnio edytowane przez marko1805 ; 03-03-2017 o 13:27
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  3. #1963
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czy w takim razie ktoś mógłby opisać mechanizm replenish + manpower w prowincjach- to rozróznienie na jakąs ludność AIRE i cos tam... próbuje to wykumkać i za cholere nie rozumiem...
    Mam prowincje gdzie jest zarcie, nie ma zadnej armi tam, jest zarcie i ciagle pokazuje po turze ze nie ma ludkow.. cos suply limit etc...i tak juz z dobrych 10 tur. Nie ma żadnego ewentu. PRosze o wiedze.

  4. #1964
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Czy ten mod jest tez dla pobocznych kampanii? Na przyklad Casarz August?

  5. #1965
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    Obejmuje wszystkie poboczne kampanie, jednak zmienia Wrath of Sparta na wojny macedońskie.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

  6. Użytkownicy którzy uznali post Rhaegrim za przydatny:


  7. #1966
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Wiem ze do DEI jest sporo fajnych submodow, wiem z niektorych nie ma sensu instalowac bez "podstawki", ale moze niektore? I tu moje pytanie
    Czy na przyklad nastepujace mode "pojda" bez podstawki:
    http://steamcommunity.com/sharedfile...rchtext=faster
    http://steamcommunity.com/sharedfile...rchtext=faster

    Bo z opisu wyglada na to ze bedzie spoko...

  8. #1967
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Nie, zrobiłem je na plikach DeI i tylko pod wersję 1.1. Pod wersję 1.2 wyjda dopiero po premierze obecnej wersji na Steam.

  9. Użytkownicy którzy uznali post K A M 2150 za przydatny:


  10. #1968
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Ohhh szkoda, bo przydalby sie taki do zwyklej gry tylko z ogromnymmi rozmiarami oddzialow :/
    A moze moglbys mi podpowiedziec w jakiej tabeli tego szukac to najwyzej sam zrobie...

    BTW Kiedy premiera?

  11. #1969
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Jeszcze sam nie wiem, ale powinna być pod koniec kwietnia

    Co do tabeli, to zależnie od tego co chcesz zmienić, edytujesz:

    kv_rules - tam możesz zmienić max/min wartość trafienia (czyli np. nawet najlepsza jednostka nie może mieć więcej niż 75% szansy na skuteczny atak, lub żeby nawet najgorsza jednostka miała 9% szans na skuteczny atak. Warto dodać, że wszystko poniżej 9-10% szans na minimalny atak sprawia, że piki przestają działać jako zapora)

    battle_entities - tutaj zmieniasz bazowe wartości HP jednostek oraz ich prędkość

    land_units - tutaj są staty jednostek oraz bonusowe punkty życia

    main_units - tutaj koszta i rozmiar oddziałów

    melee_weapons - obrażenia zadawane przez bronie, jest też długość broni, ale ta liczy się tylko dla jednostek w falandze

    projectiles_tables - wszelakie staty broni miotanych

    shield_tables - wartości obrony różnych tarcz

    armour_tables - wartości obrony dawanej przez pancerz.


    Akurat ze względu na moje kompletnie nowe staty w DeI, do zwiększania prędkości bitew wystarczy tylko zmienić punkty życia jednostek w entities (bo bonusowych nie daje w land_units), szansę na trafienie i ewentualnie bronie.

  12. Użytkownicy którzy uznali post K A M 2150 za przydatny:


  13. #1970
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez K A M 2150 Zobacz posta
    Akurat ze względu na moje kompletnie nowe staty w DeI, do zwiększania prędkości bitew wystarczy tylko zmienić punkty życia jednostek w entities (bo bonusowych nie daje w land_units), szansę na trafienie i ewentualnie bronie.
    No mysle zeby obnizyc troche po prostu hp, zeby bitwy przy podwojnych czy potrojnych rozmiarach jednosek nie trwaly wieki...

Strona 197 z 205 PierwszyPierwszy ... 97147187195196197198199 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 13:12
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  5. Divide et Impera IV modyfikacja EUIV
    By Ensis in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2013, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •