Strona 1 z 77 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2047

Wątek: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

    Ekipa odpowiedzialna za mod Ars Gratia Artis prezentuje rozwinięcie swojego projektu o nazwie Divide Et Imperia. Jest to rozległy mod, który nie tylko poprawia balans i statystyki jednostek, ale zmienia także skinny oraz rozgrywkę na mapie kampanii. Z każdym kolejnym wydaniem mod będzie wzbogacany o kolejne dodatki jak nowe jednostki. Celem moda jest oddanie jak najlepiej klimatu i realizmu tamtych czasów.

    http://www.twcenter.net/forums/showt...7#post13412607

    Screeny:




















    Lista zmian:

    - urealnienie i utrudnienie bitew
    - najważniejsze czynniki na polu bitwy to zmęczenie i morale, zabijanie jest zbyt trudne i powolne, aby nim zdobyć zwycięstwo
    - masa nowych formacji bojowych, np wymiana żołnierzy w szyku, tak aby walczyli tylko Ci wypoczęci, dzięki czemu cały oddział męczy się dużo wolniej
    - oddanie różnic w prowadzeniu walki przez różne państwa
    - powiększone i wzorowane na historycznych rozmiary oddziałów
    - KILKADZIESIĄT jeżeli nie KILKASET nowych i poprawionych historycznych jednostek
    - limity jednostek w zależności od ich jakości i roli
    - pory roku i wiążące się z nimi modyfikatory na mapie kampanii
    - 4 tury na rok, zwiększone koszta budowy budynków i jednostek, wydłużone badania, zwolnione uzupełnianie jednostek
    - wyższe limity na ilość agentów


    Dojdą w dwóch nadchodzących wersjach:
    - reformy wojskowe dla praktycznie wszystkich państw
    - poprawiony, wzbogacony i dużo istotniejszy system rekrutacji regionalnej
    - kolejne kilkadziesiąt nowych i poprawionych jednostek

    Aktualna wersja moda to 1.04a z 7 lutego.
    Bezpośredni link do pobrania moda - https://drive.google.com/file/d/0Bx-...hYb0JocFk/view
    Wersja Steam- http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=294694062
    Moda instalujemy za pomocą mod managera lub kopiując pliki do folderu data gry.

    Wrzuciłem bezpośrednie linki do moda na pierwszą strone. Shay
    Ostatnio edytowane przez Shay Ruan ; 16-05-2015 o 10:26

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    222
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    hej czy na tym forum jest temat do DEI i ogólnie do modów tak jak to było w starym

    oj sory już widzę że jest to nie było tematu

    fajnie chyba muszę zagrać na bardzo trudnym bo na trudnym z początku było jakieś wyzwanie ale teraz cała galia brytania germania podbite milion kasy i ponad 360 żywności z początku jest wyzwanie jakieś nie powiem ale jak już zrobisz imperium i masz ogrom kasy to nikt cię nie zaatakuje wszyscy się boją i gra robi się monotonna fajnie na najniższych podatkach mam z 17 tysięcy przychodów




    Czy wydadzą jakiś nowy dodatek do Rome II bo w zakładce patche temat zbiorczy ktoś coś pisał o brytanii ?
    Ostatnio edytowane przez Vorenus ; 19-04-2014 o 15:55

  3. #3
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Zapowiedź jednostek pomocniczych dla Rzymu http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?649359-PREVIEW-Roman-Auxilia-Overhaul. Prezentują się pięknie

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  4. #4
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    K A M 2150 , za zapowiedź wersji 0,9 należą Ci się najsmaczniejsze kąski ze świątecznego stołu. Nowy pomysł na wojnę domową... - ożesz.... przecież marudziłem o tej wojnie od samego początku gry... To doskonała wiadomość, ale jeszcze lepsza jest ta, żę będzie to ostatnia łatka ze świecidełkami a potem chłopaki naprawią bezsensy C.A. Już dzisiaj zatrudniłbym ich w tej firmie a pozwalniał bałwankó odpowiedzialnych za wypuszczenie tej wczesnej bety i to jeszcze w tonacji RPG. Naprawdę odwaliłeś porządną robotę z tą zapowiedzią, tym bardziej, żę święta mamy i czas inaczej jakoś leci.

    U mnie w kampanii 209 tura na b. trudnym Rzymem, gra się nieźle ale komputer szaleje z oddawaniem się pod protekcję, teraz Point będący niesamowitą potęgą sprzedał się za 2400 monet... Wcześniej Lusytanie i Odrysi choć byli potężniejsi odemnie...
    Coś jest nie tak, w 209 turze mam Reformy Imperialne w armii i przedostatni pasek rozwoju zapełniony do połowy. Jeżeli macie kontakt z ekipą od DeI to zasygnalizujcie im tą sprawę bo gra jest przez to zbyt łatwa.

    Nie mogę się doczekać aż zabiorą się za agentów i resztę bzdur, oj... będzie modzik... Już teraz C.A. pozazdrościło chłopakom "warumków pogodowych" i pory roku wprowadzili, oby tak dalej aż do powstania wreszcie wersji alfa okraszonej świetnym modem a możę nawet paroma.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  5. #5
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Właśnie zabrałem się za ostatnią cześć i niedługo odblokuję temat od wersji 0.9

    Co do dyplomacji to jest z nią tak, że na TWC jest masa tematów o niej, tylko że jedni krzyczą iż każdy im wojnę wypowiada i walczy do końca, a inni z kolei że nikt nie chce z nimi walczyć. Dresden sam do końca nie wie dlaczego tak się dzieje, że u dwóch osób dyplomacja może się aż tak różnić, ale cóż, trzeba jakoś z z tym żyć

  6. #6
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Dobra, jak to jest z tą pogodą w DeI? Wpływa ona na to co się dzieje w grze, tj. ostre zimy itp. (jak w kampanii CiG)? Czy to tylko efekt graficzny jak teraz mamy w podstawowej kampanii?



  7. #7
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Pogoda wpływa na kilka czynników, ale już nie pamiętam jakie, gdzieś to na TWC jest podane w poradnikach od Dresdena

  8. #8
    Łowczy Awatar Rafkos
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Bolesławiec, Dolny Śląsk
    Postów
    192
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 26 podziękowań w 11 postach
    Pogoda wpływa na bardzo wiele czynników, między innymi na czas uzupełniania jednostek, przychody z podatków, zadowolenie ludności, ewentualne straty w ludziach (ostre zimy), odległość poruszania się na mapie kampanii, morale itp. Do tego dochodzą również losowe zjawiska pogodowe, które dodają/zmieniają wartości tych współczynników.

    Wracając do wersji 0.9, czeka nas olbrzymia zmiana. Po wprowadzeniu zmian z AOR (area of recruitment) będziemy czuli się prawie jak podczas gry w Europa Barbarorvm, dynamika gry odmieni się całkowicie No ale cóż, wraz z tym pojawi się mnóstwo pracy z dostosowaniem spolszczenia pod nową odsłonę DeI. Rozmawiałem już z twórcami moda i udostępnią mi oni teksty do tłumaczenia jeszcze przed premierą, więc będzie można spokojnie dążyć do celu.

  9. #9
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Chciałem wiedzieć czy pogoda w DeI ma te same znaczenie co w kampanii Cezara i ma. Dzięki.



  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    230 tura i mam ostatnie stadium imperium, jak na poziom b. trudny to jednak zbyt łatwo, przyczyną jest jednak zbyt duże parcie komputera do poddawania się w protektoeaty. Czeka mnie jeszcze ciekawa kampania w Afryce bo Persja stała się olbrzymim imperium z wielu sojuszami obronnymi, z poprzedniej kampanii pamiętam, żę był to b. trudny rejon z zajadłymi i nieprzejadnanymi przeciwnikami, oby i tym razem było podobnie. Szkoda mi oddziałów miotających które Rztm traci z ostatnimi reformami bo była to b. silna i uniwersalna jednostka, póki co przerzucam legiony z nad kanału do Afryki a to zajmie chyba kilkanaście tur bo zasięg ruchu na morzu jest tragiczny. Mam kilka propozycji - marzeń dotyczących zmian w modzie ale nie napiszę o nich tutaj bo mam zamiar założyć o nich osobny wątek. Postanowiłem jeszcze sprawdzić, czy prawdą jest jak piszą niektórzy, żę wojny domowej w deI można uniknąć, prowadzę b. zrównoważoną politykę wew ale mam też submoda na uniknięcie wojny domowej... Wiem, że jedno wyklucza potwierdzenie skutecznośći drugiego ale i tak byłby to sukces gdybym uniknął tego koszmaru. Póki co zainteresowanym mogę podać nazwę submoda ze steam:

    Civil War Mod http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=246810654


    ale jak pisałem nie jestem go do końca pewien. Może to jego zasługa, możę polityki wew. a możę wojna po osiągnięciu max imperium jest tylko kwestią najbliższych tur... Czas pokażę w mojej kampanii a Wy możecie go wypróbować sami.


    Wiem, żę to nie jest właściwe miejsce ale chcę pogratulować ekipie świetnego nowego forum z zachowaniem stylu i tradycji ze starego - świetna robota Panowie.


    Edit:

    Niestety kolejny submod nie zadziałał, wojna domowa wybuchła z całym bezsensem jaki tylko może zaistnieć. W Hiszpanii wysypało się 16 pełnych armii i 8 flot. To już 4 moja kampania w której osiągnąłem max imperium na DeI i zawsze wybucha ta idiotyczna spamerska wojna. Jeżeli jeszcze ktoś napisze, żę w DeI można jej uniknąć to musi udowodnić to savami z + 250, 350 i 450 tury. Ten kretyński spam jest gwożdziem do trumny dla moich oczekiwań i mojej zabawy.
    Ostatnio edytowane przez Gnejusz ; 20-04-2014 o 22:22
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

Strona 1 z 77 1231151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 13:12
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  5. Divide et Impera IV modyfikacja EUIV
    By Ensis in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2013, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •