Strona 194 z 205 PierwszyPierwszy ... 94144184192193194195196204 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 931 do 1 940 z 2047

Wątek: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

  1. #1931
    Pampa
    Gość
    Jak tak wyrażasz swoje zdanie o wszystkim co Ci się nie podoba to współczuję znajomym.

    KAM, aż tak się nie znam na historycznych oddziałach żeby zuważać jakąś różnicę. Dawno w ogóle nie grałem w Rome II, ale z tego co pamiętam to Radious mi się podobał. DeI jeszcze nie próbowałem, może kiedyś siądę to zobaczę czy lepsze.

  2. #1932
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Jak tak wyrażasz swoje zdanie o wszystkim co Ci się nie podoba to współczuję znajomym.
    Mymi znajomymi się nie martw, nigdy nie byłem zbyt poprawny politycznie, a skoro mam ich całkiem sporo to widocznie im to nie przeszkadza .

    Wracając do tematu DEI. Kam orientujesz sie możne jakie warunki musi spełnić generał rzymski aby otrzymać tryumf. Mam 70 letniego generała w randze cenzora, wygrał 14 bitew, i nic.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  3. #1933
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Kojarzę tylko to info:
    Since we are removing all vanilla traits that trigger in a campaign, the triumph system has also changed. The new Roman triumph trait will base itself off of the education trait slot. Once a Roman general has earned a triumph, he will gain the Triumph Candidate trait. That trait slot will now mark him as having been awarded a triumph by the Senate.
    - In order to complete his triumph, the general must journey back to Rome for a turn and actually hold the parade itself. After that has happened, he will become a Triumphator and gain new effects based on that and his original education trait.

    Ale nie wiem czy Dresden nie chce czegoś zmienić, bo chyba nie każdemu działa. Dziś są jego urodziny, więc zakazaliśmy mu się logować na TWC, niech chociaż trochę odpocznie ; P

  4. #1934
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    No, jeden dzień mu się jak najbardziej należny. Wykonuje iście tytaniczną pracę.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  5. #1935
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    W Rome 2 mało grałem, to nie wiem czy bym ogarnął nowe DEI 1.2 słabo znając rozgrywkę. Już w Attylę dużo więcej grałem. Ale wpis Marko1805 bardzo zachęcający.

  6. #1936
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Gorąco polecam Aravenie. Jak chłopaki doszlifują wersje 1.2 będzie to najlepszy mod dla wymagającego gracza pod Rome II. To dla mnie najlepszy mod od czasów Cellum Crucis .
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  7. #1937
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Plus, że masz mało spotykane, bo chyba wcale w TW, bitwy z podziałem na fazy, AI bardzo dużo manewruje przed i w trakcie starcia, stara się zachować formację całej amii, nie wysyła wszystkiego na pałę, tylko np trzyma Cię na lewej flance i w centrum, nie atakując, natomiast zachodzi Cię i naciera z prawej flanki. AI bierze też udział w harcach przed głównym starcie i stara się wykorzystać swoje jednostki strzelające np. jezeli masz dużo powolnych hoplitów bez wsparcia strzelców to piechota do walki wręcz AI będzie czekać aż ich strzelcy wykorzystają amunicję, natomiast jeżeli ruszysz hoplitami do przodu to wtedy AI się po prostu wycofa (zachowując szyk całej armii) i dalej będzie prowadzić ostrzał i osłonę strzelców. Dlatego ważne jest posiadanie zróżnicowanej armii, bo co z tego że będziesz mieć masę ciężkich hoplitów jeżeli łatwo ich okrążyć i są zbyt wolni żeby reagować na miejscowe przełamanie linii lub dogonienie przeciwnika.

    Ciekawie też wygląda walki z Rzymianami stosującymi formację szachownicy, najpierw ostrzelają Cię Hastati, ale gdy będziesz chciał podejść to Twoje natarcie spotka się z ostrzałem drugiej linii Principes. Jeżeli Rzym nie wykorzysta swojej amunicji w znacznym stopniu i będzie w stanie się wycofać (w formacji) to zrobi to, żeby mieć lepszy użytek z pilum.

    Niedługo wypuszczę też submod, który pozwala na łatwiejsze wejście w świat kampanii DeI, ale bez wyłączania istotnych systemów jak logistyka i populacja. Samo AI w kampanii też będzie takie samo, a może i nawet agresywniejsze, lecz po prostu niektóre utrudnienia będą minimalnie pomniejszone, nie na tyle żeby zbytnio ułatwić, ale na tyle żeby świeży gracz mógł załapać o co chodzi.


    Ogólnie nawet jeżeli coś się nam w modzie na pierwszy rzut oka nie podoba lub wydaje się zbyt trudne to warto temu dać szansę, po czasie wszystko staje się przystępne do ogarnięcia. A nawet jeżeli mimo to coś nam się nie podoba to zapraszam do działu oficjalnych submodów na TWC, gdzie można np wyłączyć logistykę lub populację, przyśpieszyć/spowolnić kampanię i bitwy itd. Oczywiście beta 1.2 nie ma jeszcze wszystkich submodów aktywnych, żeby ludzie się skupili na testowaniu, bo nie raz miałem wpisy, że bitwy są za szybkie, a potem dopiero koleś dodaje, że gra na submodzie dwukrotnie zwiększającym prędkość bitew ;P

    Oczywiście zachęcam do grania w wersję 1.2 z TWC, a nie 1.1 ze Steam, bo to w sumie dwa różne mody, plus 1.2 jest dużo stabilniejsza. Mi wersja 1.2 przez łącznie 300 tur jako różne frakcje wywaliła raz i to nie przez DeI, a przez znany od zawsze bug w serii TW, czyli klikanie za szybko na zbyt dużo zakładek

  8. #1938
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jak zaczałem egiptem to skoncze to 1.1, lipa że na steam nie ma nowej wersji ehhh, sciagałem te 6 plików i myślałem że to wszystko a tu dupa.

    Instalacja 1.2 to pewnie samemu trzeba sciągnąć pliki- dałbyś Kam info czy też jest 6 plikow pod tym linkiem co jest pod menu szybka odpowiedx jest wszystko co mi potrzebne?

    Ps. Z tego co móisz to na najtrdniejszym na 1,2 walka moze trwac ponad godzine... jak ustawie najtrudniejszy poziom walk- czy tylko konnica rozbija szyk czy ludki z mieczami na plecach są też skuteczne bo w 1,1 gdy obkrązyłęm wiekszosć oddziałow piechotą nic to przeciwnikowi niemal nie robi ale konnica albo slonik w plecy i momentalnie padaja- jak jest w 1.2?

  9. #1939
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Jak już 1.2 będzie skończona (w sumie gdy dojdzie moje przemodelowanie, w wielu przypadkach od podstaw, frakcji Hellenistycznych) to wtedy też trafi na Steam, chociaż będzie mieć więcej części.

    Wersja z TWC ma tylko 2 części i tylko dlatego, że większość plików wykorzystywanych przy łatkach jest umieszczona w części 1, dzięki temu jak coś wychodzi to zamiast ściągać cały mod od nowa to pobiera się tylko koło 35-50mb. Po pobiraniu 2 część po prostu wrzucamy je do pliku data, w Launcherze zaznaczamy "Out of date mods" i odpalamy

    Na 1.2 walka nie tra ponad godzinę, bo morale jest dużo dynamiczniejsze, ponieważ AI bardzo dużo oskrzydla i myśli lepiej. Wcześniej wiele rzeczy jak atak w plecy było mniej skutecznych, ponieważ AI było tak głupie, że za łatwo to można było zrobić i w 1.1 nawet jednym oddziałem konnicy można było wygrać. Co do grania na najtrudniejszym to też ma to mniejszy wpływ na przekozaczenie jednostek AI, ponieważ jest inna skala statystyk. Na bardzo trudnym i legendarnym AI w bitwach ma zakodowane przez CA bonusy dla swoich jednostek w postaci +7 do ataku, obrony, morale itd., natomiast gracz ma minusy. W 1.2 te bonusy AI na najtrudniejszym dają przeciwnikowi znacznie mniej, ponieważ ogólnie wartość walki wręcz jest wyższa, więc wiadomo że +7 do dla 20 ataku dawało znacznie więcej jednostce niż +7 do 35 ataku. Tak czy siak najtrudniejszy poziom bitew nie jest realistyczny i zbalansowany bo nie jest to do końca możliwe, ale chyba teraz wiesz czemu jednostki AI w Twojej kampanii tak ciężko złamać.

  10. #1940
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dziękuje za odpwiedź, widać znasz się na tym o czym piszesz, natomiast nie jestem do końca pewny czy to co piszesz będzie odpowiadało mi.
    Co z tego że AI będzie flankować? Kod poruszania się jednostek to kod, pewnego rodzaju powtarzalność, umysł ludzki jest po to aby zauważyć pewną stała i wykorzystać ją.
    Dla mnie takie zagranie oznacza dwa wyjscia:
    1.
    Szukam możliwości znalezienia schronienia dla moich jednostek aby były niewidoczne, zmieniam proporcje armii: mam teraz 8x falanga/pika ustawiam ich tak aby byli w kwadraie a w środku jeden łucznik i pilum- chlopek co rzuca dzida daje im się obejść po czym napierniczam w plecy konikami i mieczami gnojkom to wyjscie nr 1 myśle oczywiscie o walce gdzie przeciwnika jest albo więcej albo ilościowo porównywalny ale silniejszy

    2. kupuje luczników na konikach, zwykłych mam 1 moze 2 uciekam jak snake w nokii głowną armia a z skrzydel mam zwyklego konia plus koniki luczniki, przeciwny AI w każdym total warze na skutek poruszania mojej armii manewruje cała armia a nie pojedynczymi jednostkami, lucznicy czy cokolwiek co ma dista gdy zlockuje cel zrywa szyk- jeśli sprawie że moja główna armia zacznie zmieniać szyk przeciwnika moi lucznicy i konnica za darmo wybija ich wszystkich.
    JEśli komp bardziej flankuje oznacza to ze będzie bardziej manewrował cała armia, komputer musi miec zapisany schemat ustawienia armii, niech ma nawet i 100- zawsze to jest jakis szyk, wiedzać jak zablokować lucznikow wiem jak ich wywabic z szyku a piki pewnie pogonia mi jednego konika a 2-3 innymi wybije lucznikow a moimi konikami na lukach w plecy wybije wszystko co bedzie chcialo podejsc pod moje snake falangi...

    Wole przesadzone parametry jednostek niz tanczenie moja armia.


    Jeśli można coś powiedzieć, zaproponować wolalym aby komp miał zapisanych z 20 możliwości wykorzystania ognia np, skill plonąca smoła i ulożenie go na jakimś miejscu na ziemi, podpalenie daje przez np 3-5 minut efekt flame wall który trzeba obkrązyć a nie przejśc i rozdzieli mi szyki. Dać kompowi ten skill znacznie mocniejszy niż człowiekowi z wiekszym zasiegiem i długoscią trwania. Wtedy komputer będzie miał szanse.

    Dwa w Shogunie jednostki z oddziałów lepiej sie zachowywały niz w r2, w shogunie jednostki z samego oddziału starały sie gdy atak wszedł w środek oddziału jakby obkrązyć przeciwnika- wprzypadku słabej jednostki to powodowało śmierć w przypadku mocniejszej to powodowało dla przeciwnika problem bo się sam osłąbil- tu oddziały sa specyficzne, starają się zbyt mocno utrzymać szyk lub go zbyt mocno rozwalić- nad tym pomyślcie, a durne cofanie się luczników to totalne kretynstwo... oni sa szybcy i gibcy i są czesto tani ja lubie taka jednostka albo dzidownikami zwabić do siebie oddziały(najelepiej na skraj lasu jak to bojka w terenie) - tak robilem w shogunie tu sie nie da....tzn nie da sie lucznikiem...

    Dwa nie wiem jak w 1,2 ale w 1.1 jestem w stanie wybic w miescie z pol armii, ogranicza mnie czas abym wybił wszystkich bez prawie strat.
    Jeśli znajdziesz miejsce gdzie komputer ma jeden oddział i jest to jakas ulizka tylko ten pierwszy oddział pogoni, jeśli to jest koło skzyzowania a za skrzyzowaniem stoi np 10 x moj lucznik to Ci idioci są w stanie tak wychodzic i dawac się niszczyć w nieskonczoność....
    Ja nie jestem jakims geniuszem taktyki, sam zauważyłem ze komp majac takie same wojsko jest znacznie silniejszy ma lepsze morale, po 2 dniach testów mam pare rozwiazan jak szybkimi i gibkimi jednsotakmi plus pare falang wybijam około 2x do 3 x wiekszą ilość czesto drozszych jednostek niz moje.... wyciagaj z armii jednego dwoch stojać z drugiej strony i lockujać trzon armii na jakiejs ulicznne jakas falanga i 2-3 lucznikami
    Jeśli moje słowa są trudne zobacz jak sie zdobywa bodajze hattori zamek shoguna w 0 turze w shogunie(YT)- robie dokładnie to samo.
    JEsli w 1.2 nie wymysliliscie jak sprawić aby komp nie szedl za mna jak debil taktyki snake, rozpraszanie armii rozwala jeszcze mocej tych którzy umia poprostu poruszać jednostakmi na bitwie.
    Pozdrawia koles który w totaly nigdy nie grał na ludzi ale w inne gry jak najbardziej gdy byłem młodszy. Tu te mody dają mi wyzwanie jak żadko która gra, zadko najtrudniejsze poziomy sprawiaja mi problem a tu sprawia. Za to Wam dziękuje.

    a ps. Komp w 1.1 jest totalnie glupi na ustawianie rombow, jeśli moje armie ustawie w romb i pomieszam jednostki a linie są naprawde równe to przeciwna armia nie sforsuje romba nawet mając wiekszego poziomu jednostki.
    Komp sobie radzi tylko na proste linie - trójkąty, romby powodują iż komputer niszczy swoje ustawienie. w 1.2 to też działą?(ani helenskie armie ani rzymskie nie wygraly bitwy na ustawienie nazijmy to grota- tzn nie jednego grota a np 5 oddalonych od siebie deczko ale mogące być w zasiegu generała
    W r2 bodajze sweby nie ustawialy wojsk w kwadraty,prostokaty(tyz kwadrat) a zwykly pojedynczy oddział w grot/romb i komp tego nie umial zabic 1v1 majac lepsze oddziały- tu jest identycznie tylko musze 2-3 oddziałami takie cuda ustawiać
    Zależy na kogo sie bije i jaki mam teren

Strona 194 z 205 PierwszyPierwszy ... 94144184192193194195196204 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 13:12
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  5. Divide et Impera IV modyfikacja EUIV
    By Ensis in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2013, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •