Strona 201 z 205 PierwszyPierwszy ... 101151191199200201202203 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 001 do 2 010 z 2047

Wątek: Divide Et Impera - Dyskusja ogólna

  1. #2001
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Młodzi Spartanie walczą poza falangą więc tak jak wszyscy Ekdromoi (czyli hoplici walczacy poza falangą) mają większy atak. Zwykli hoplici, nie tylko spartańscy, mają mniejszy atak ze względu na balans gdy są w formacji (silnik gry działa tak, że nawet jakby formacja dawała -10% do ataku i obrony to jednostka w formacji pokona tą samą bez formacji i tych kar), ponieważ ona sama pozwala im atakować jednego przeciwnika przez kilku hoplitów jednocześnie oraz zapewnia możliwość przepychania przeciwników (dwuklik w trakcie zwarcia zawsze wymusza krok do przodu na hoplitach i falandze co zwiększa zadawane przez nich obrażenia oraz spycha wroga do tyłu, lecz może także zwiększyć otrzymywane obrażenia, bo skracają dystans).

  2. #2002
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Grająć Spartą nie mam tych jednostek z AOR które dostaję w rejonie po jego podbiciu np. przez Epir.
    Epir - bardzo ciekawa kampania - przewlekłą nienawiść i agresja Rzymu, trzeba bardzo uważnie wybierać kierunek podboju, na Appollinę Rzym uderza z morza co 3-4 tury. Inne macje zachowują dużą rezerwę, na p. trudnym bardzo ciężko o umowę handlową nawet kiedy nie jesteśmy już pańsewkiem na jednym czy 3 miastach. Duża różnorodność jednostek, chyba najwięsza z jaką miałęm do tej pory do czynienia. Niestety submody na emblematy faktycznie gryzą się z grą, szkoda, bo znalazłęm b. fajne dla Epiru właśnie.

    Czy DLC są kompatybilne z DeI? Znalazłem submody które obiecują współpracę pomiędzy Cezar w Galii, Hannibal u bram i jeszcze z innymi DLC.
    Apropo DLC- kupiłem Gniew Sparty jak tylko go wypuścili, po kilkudziesięciu turach to mnie ogarniał gniew, żę zapłaciłęm ponad 65 pln za takiego gniota. Doradźcie czy warto teraz kupować Cezar w Galii czy Hannibal u bram? Jeżeli będą współpracowały z DeI to zainwestuję w któryś te około 30 pln.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  3. #2003
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Można prosić o mały poradnik co budować, co badać...

  4. #2004
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Trudno odpowiedzieć w kilku zdaniach....
    -Zależy jaką nacją grasz
    -na jakim poziomie trudnośći
    -jaką grę preferujesz - agresja czy powolny podbój poparty solidną gospodarką

    Jeżeli grasz Kartaginą na początku postaw na gospodarkę, jest bardzo łatwo o podpisywanie umów handlowych, zawrzyj szybko pokój z Epirem i masz wiele tur na zbudowanie silnej gospodarki.
    Rzymem jest inaczej - najpierw musisz scalić obie prowincje - walka od pierwszych tur ale trzeba wypośrodkować pomiędzy rozwojem cywilnym a wojskowym.

    Warto inwestować w umiejętności bohaterów przyspieszające odkrywanie technologii - mam już 416 turę Rzymem i technologia bada mi się z prędkością ponad 450% - to jest niesamowity kop do przodu.

    Co do rozbudowy miast - popatrz jakie surowce znajdują się w prowincji, w niektórych stawiaj na przemysł, w innych na rolnictwo i oczywiście handel, handel jest najlepszym czynnikiem wzrostu państwa. problemem są takie nacje jak Epir z którym już na p. trudnym nikt nie chce podpisywać umów handlowych - bida aż piszczy i wojny na niemal każdej granicy.

    Musisz to wszystko wyczuć, staraj się nie mieć więcej niż 1-2 przeciwników z którymi graniczysz, zawieraj sojusze obronne, podpisuj pakty o nieagresji - jak już opanujesz sytuację i będzie Cię stać na dobre armie wypowiesz pakty, odczekasz kilka tur i poszerzysz granice. To jest najlepszy mod w całej serii Total War a gram już w nią ponad 10 lat, nawet o istnieniu tego forum nie wiedziałem. Szkoda, że coraz mniej ludzi wraca de serii, wykruszamy się i mało kto pisze na forum - obecnie większość pytań pozostaje bez odpowiedzi. Nie zniechęcaj się i baw dobrze, ja tak robię.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  5. Użytkownicy którzy uznali post Gnejusz za przydatny:


  6. #2005
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Dzięki.Gram moim ulubionym (jeszcze z czasów EB pod Romka) Pontem. Na normalnym jest za łatwo, na trudnym za trudno - nikt nie nie chce nic podpisywać, nawet "zieloni" sąsiedzi nie chcą ze mną handlować. Po kilkunastu turach spam wypowiadanych wojen, co więcej te kraje wysyłają do mnie armie ze sporych odległości np. z Krymu.
    Jaki poziom trudności jest zalecany? Jest osobny dla kampanii i dla bitwy?

  7. #2006
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    Dla kampani raczej zależy od ambicji gracza, dla bitew zdecydowanie poziom normalny. Z tymi umowami handlowymi to dramat w niektórych frakcjach jest, grałem prawie 60 tur Epirem, miałem całe 2 umowy i to przez kilka tur zaledwie bo moi partnerzy padli pod ciosami sąsiadów. Epirem na trudnym jest poooootęzne wyzwanie, Pontem nie grałem (jest chyba dostęny po zakupie DLC?). Trzeba żyć z łupieży ale jak tu później takie miasto wchłonąć do włąsnego państwa?
    Przeglądnij sobie warsztat na Steam jest sporo submodó upiękniających rozgrywkę - nie ingerują w nią ale dają ucztę dla oczu.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  8. #2007
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    DeI jest zalecane na normalny/normalny jak ma się pierwszy kontakt z modem, potem to trudny dla kampanii i normalny dla bitew. Ze względu na to, że dyplomacja w grze nie jest dynamiczna, w obecnej wersji jest ona bardzo agresywna od razu, ponieważ jeżeli AI by zgadzało się na umowy i nie atakowało gracza, gdy jest słaby to bym bardziej robiłoby się pasywne gdy stałby się potężny.

    Dlatego przygotowaliśmy dwa oficjalnie submody, które można włączyć i wyłączyć w dowolnej chwili. Oba dostępne w różnych wersjach (np ekonomia i dyplomacja, sama dyplomacja, sama ekonomia)

    Tutaj link do oficjalnego wątku:
    http://www.twcenter.net/forums/showt...ftcore-Submods

    Dla niektórych państw zalecamy początek kampanii z submodem softcore na dyplomacje, a gdy zrobi się za łatwo w późniejszym etapie odpalamy hardcore submod, który utrudni dyplomacje.

  9. #2008
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach
    No i Epir i Sparta stają się znowu grywalne.
    Jutro chyba kupię Cezar w Gali - co daje ten submod?

    http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=542112320

    Znalazłem wreszcie submod podmieniający ikony jednostek:

    http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=470095182
    Niestety z jednostek Rzymu w końcowej fazie rozwoju rekrutacji wcięło jakieś 2 - piszę jakieś, bo nie dociekłem jeszcze jakie.

    Jak można wybudować Panteon - rozpoznałem już odpowiednią technologię ale nie ma możliwości postawienia go z żadnego z dzrewek rozbudowy.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  10. #2009
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Ogólnie kampanie DLC mają wszystko to co główna kampania DeI, czyli system populacji, zaopatrzenia itp oraz rozpoczynają się od konkretnych reform. Nie mają za to żadnych nowości przygotowanych od podstaw, czyli składu poszczególnych armii startowych czy państw na mapie.

    Wyjątkiem jest DLC Wrath of Sparta, ponieważ jest to w pełni przerobiona kampania na Wojny Macedońskie. Wrath of Sparta w podstawce dzieje się w zupełnie innym okresie czasu niż DeI, więc zamieniliśmy to na kampanię dziejąca się w okresie przerobionym przez DeI.

  11. #2010
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    A gdzie macie to ustawienie kampania/bitwa. U mnie da się ustawić tylko poziom trudności kampanii.

Strona 201 z 205 PierwszyPierwszy ... 101151191199200201202203 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 13:12
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  5. Divide et Impera IV modyfikacja EUIV
    By Ensis in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2013, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •