Strona 11 z 61 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 608

Wątek: Divide and Conquer - Wersja 2.2 wydana!

  1. #101
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Uuu, to poczekam z jego instalacją aż skończę kampanię elfami.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #102
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ukończona kampania jedną z frakcji krasnoludów:
    Spoiler: 


    Ukończona kampania elfami:
    Spoiler: 


    Dwójka generałów, którzy nie jedno życie mieli na sumieniu:
    Spoiler: 


    Bliski koniec Mordoru:
    Spoiler: 


    Ukończona kampania Principality Of Dol Amroth:
    Spoiler: 


    Parę refleksji po niej:
    - "nieśmiertelne" nazgoole - co z tego, że zabiję je w bitwie skoro po kilku turach i tak się odradzają
    - dziwne zachowanie na mapie - Mordor w ogóle nie próbował odzyskiwać zajętych przeze mnie terenów jak wdarłem się już na jego ojczystą ziemie, chociaż miał przewagę liczebną w ogóle nie atakował zdobytych osad
    - gdy Mordor sobie nie radził o dziwo Isengard prawie pokonał Rohan (odwrotnie było w kampaniach, gdy to Mordor sobie doskonale radził), Gondor tworzył nowe armie, ale walczył jakoś niemrawo, Variagowie chociaż pałętali się dużymi armiami po moich terenach też mnie nie atakowali
    - po zdobyciu ostatniego zamku Mordoru - pojawił mi się event, że przechodzą w hordę, która się pojawiła by następnie przestać istnieć
    - nowy patch miał dać nowe eventy, których jakoś nie dostrzegam, a wręcz przeciwnie nie było już np.: inwazji korsarskich
    - Dale, po stracie swojej stolicy nawet nie próbował jej odbijać chociaż w mieście był tylko garnizon; ogólnie rzecz ujmując niektóre frakcje praktycznie nic nie robią, inne znów rozpowszechniają się na potęgę
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  4. #103
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ai nie jest jakieś porywające, ale nie jest też złe. Może to poprawią. Ale mod jest całkiem ciekawy, a tury szybkie, mimo wielu frakcji.

  5. #104
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Ai nie jest jakieś porywające, ale nie jest też złe. Może to poprawią. Ale mod jest całkiem ciekawy, a tury szybkie, mimo wielu frakcji.
    Wiele frakcji to istotny plus, zastanawiam się tylko czy, zbyt duża ilość frakcji nie wpłynęła na Ai, które zwyczajnie olewa rozwój niektórych frakcji - promuje frakcje złe, olewając frakcje dobra.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #105
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Chochlik20, tu masz link: http://87826.file4u.pl/download/5459....file4u.pl.xml

    Pobierz ten plik, zrób kopię tego pliku z data w modzie DaC, usuń map.rwm z katalogu base i zacznij nowa kampanię. Zobacz, czy jest coś lepiej.
    Uprzedzam, na razie nie robiłem zmian w descr_strat, mogą być potrzebne. Jak możesz zagraj, tylko na tym pliku, jak nie będzie dużo lepiej poprawię i descr_strat ai label w nim.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Araven za przydatny:


  8. #106
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Pograłem trochę Rhunem - 40 tura za mną i widzę, że są pewne zmiany. Angmar nie gra już tak agresywnie, widziałem jak do tej tury podbijał dużą część płn, Klany z Enedweith nie robią nic... próbowały zająć coś chyba, ale im nie wyszło i odpuściły, terytoria, która zajmowały w innych kampaniach ciągle należą do rebeliantów, Variagowie z Khandu po raz pierwszy wzięli udział w krucjacie na Dale i nawet zdobyli miasto, Vale of Anduin uległo trochę Shadow of Mirkoow, ale zdobyło Gundabad oraz oblega Zhang Khale. Elfy są znowu jakoś niemrawe, ale mam nadzieje, że później wezmą się do pracy, krasnoludom idzie nieźle, zajęły tereny rebeliantów, więc pewnie ruszą w końcu na Gobliny, Mordor z Gondorem się macaja, ale Mordor nie wystawia jakiś ogromnych armii, Gobliny z Gór Mglistych zdobyły elfie Ost in Edhil. Zobaczę jak będzie dalej, na razie są to takie spostrzeżenie na szybko.
    Mam nadzieje, że nowy patch doda jakąś lepszą jazdę dla Rhunu i Haradu. Frakcje stepowe, ale jazdę mają beznadziejną.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #107
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Chochlik20
    Link do descr_strat ze zmienionym ai. http://87826.file4u.pl/download/5462....file4u.pl.txt
    Wrzuc ten plik do data/world/maps/campaign/imperial_campaign, zrób kopię oryginału wcześniej.
    Potem usuń map.rwm z katalogu base i zobacz czy działa, na nowej kampanii. Pograj ze 100 tur i daj cynk, czy jest coś lepiej oczywiście zostaw to ai co instalowałeś niedawno.

    Sama zmiana pliku ai nie wystarczy.

  10. #108
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Rozegrałem 100 tur na nowym AI, i jakoś nie widzę zmian na lepsze, a bardziej na gorsze w niektórych przypadkach:
    Efy - wzięły sobie chyba do serca, swoją maksymę, że zostawiają świat śmiertelników w spokoju i nie ingerują bardzo w niego - Galadhrim,s Realm złamał tą zasadę i odbił z rąk Shadow of Mirkwood ford położony poniżej ich terenów, Thranduil,s Realm stracił jedno miasto na rzecz tej frakcji, po czym dalej grał pasywnie, broniąc się, ale nie atakując. Chociaż z ich strony liczyłem, po tym jak na początku zdobyły jedną niewielką wioskę, będzie lepiej.
    Krasnoludy - tutaj to bez większych zmian, chociaż zdziwiły mnie te z Erebornu, które całkowicie olały front z Rhunem, chociaż na pierwotnym AI niekiedy nieźle go przyciskały
    Ludzie -
    - Gonodor - niezłe radził sobie z napływem Mordou, widać było ich armię, ale czy jest to spowodowane nowym AI czy biernością Klanów znad Enedwaith, które w innych kampaniach atakowały z drugiej strony Gondor po zwarciu przymierza z Mordorem
    - Principality of Dol Amroth - walczyło dzielnie przeciwko mnie, wysyłając armię, szkoląc nową flotę
    - Rohan - odpierał skutecznie ataki Isengardu i tyle, chociaż graniczył z Mordorem nie próbował odbijać zajętych terenów Gondoru chociaż nie było tam żadnej armii prócz garnizonów
    - Bree walczyło z naporem Angmaru i Dunledingsów, ale była to obrona pasywna
    - Northen Dunedain - jak Bree
    - Dale - odbiło swoją swoją stolice po mrocznej krucjacie i nawet nieźle sobie radzi tam
    - Vale of Dorwinion - po ataku w 2 turze szybko straciło stolicę i jeden z fortów, po czym rozpaczliwie odpiera ataki Rhunu
    - Vale of Anduin - chociaż straciło tylko jedną miejscowość na rzecz goblinów, grało pasywnie zadowalając się pełnymi garnizonami
    - Klany znad Enedwaith - nie zajęły niczego, szkoląc tylko armię
    - Dulnedingsowie - zajęli to co kiedyś zajmowały Klany, atakując przy okazji Bree i Dunedainów, ale bez większych sukcesów
    Frakcje Zła:
    - Umbar - chyba z racji położeni, nie miał dużych możliwości walki
    - Variags of Khand - podobnie ja Umbar, nie brały udziału w żadnej krucjacie
    - Rhun - zaatakował już w drugiej turze, i po zdobyciu 2 prowincji nie potrafi przełamać oporu Dorwinionu
    - Orkowie z Gór Mglistych - obrona pasywna, chociaż próbowały zdobyć stolicę Thranduil,s Realm, z czasem ulegną całkowicie krasnoludom z Morii
    - Księtwo Angamu - sukcesem jest zdobycie Amon -Sul, ale chyba nie wybudowały nawet tam świątyni - brak ich kultury pomimo długiego czasu, wkrótce pewno jak Orkowie ulegną krasnoludom Ered Luin
    - Mordor - po odcięciu przeze mnie dostępu do ziem Gondou, zebrał wszystkie armię pod płn. granicą i czeka nie wiem na co. Chociaż ma wojnę z Rohanem, nawet nie próbuje ataków w tamtym kierunku
    - Isengard - próba sił z Rohanem, co jakiś czas bezskutecznie próbuje zdobyć Helmowy Jar
    - Cień z Mirkwoodu - olał całkowicie Vale of Anduin skupiając się na walce z elfami, zdobył w krucjacie Esgaroth, próbuje również zdobyć Dale

    Spoiler: 
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  11. #109
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ok, dzięki za info. W MOS to ai Pitera działa bardzo dobrze, nacje są agresywne.
    Widocznie w DaC się nie sprawdza. Pozostaje wrócić do oryginału. Może niektórym nacjom wstawiłem inny ai_label niż należało. Dzięki za testy, przywróć sobie oryginały pliku od ai i descr_strat. Ja też tak zrobię.
    Piter ew. jakby pobrał tego moda mógłby popracować nad ai. Ale pewnie nie ma czasu.

  12. #110
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Mam zamiar powrócić jak tylko dobiję Gondor Haradem, co niedługo się dokona. Mam takie pytania:
    - Czy oprócz eventu o ataku Entów na Isengard są jeszcze jakieś?
    - Istnieje możliwość dodania jednostki pająków do Mirkwoodu?

    Ukończona kampania Rhunem:

    Spoiler: 


    Samotna góra posiada równie samotną choinkę:

    Spoiler: 
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 11 z 61 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2
    By Arovist in forum Divide and Conquer
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 12:54
  2. Lands to Conquer Gold
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 16:48
  3. DAC map dla Third Age 3.2 v2.0 beta wydana
    By lukaszcbc in forum Divide and Conquer
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 14:11
  4. Radious No Dust Mod !!!! - Pierwsza Modyfikacja Wydana!
    By Salvo in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •