Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Wojna Domowa

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Kto jest w stanie wytłumaczyć, z jakiej racji w czasie wojny domowej, tworzy się kilka razy większa armia niż cała twojego państwa, która dodatkowo jest złożona z najlepszych dostępnych jednostek?! To jest chore, gram "galami", poziom VH, podbiłem wyspy brytyjskie, połowę rzeczywistych niemiec, całą francję, 1/3 hiszpanii, część italii, mimo ze moja armia to tylko 4! pełne armie (ale za to wszystkie oddziały 3x złota ranga doświadczenia + mocne bonusy generalskie + tradycje oddziału), nagle powstanie ta irracjonalna wojna domowa składająca się z 10 full armii z ... zaprzysiężonych (~10 oddziałów) + szlachetnej jazdy(4-5) + ciężkich onagerów. Armie atakują w paczkach po 4-5 oddziałów czyli nawet 10 000 naraz najlepszej armii w grze praktycznie (szlachetna jazda mieli katafraktów.. a zaprzysiężeni maja OP staty). Najzabawniejsze jest to, iż jedna osada która zarządza tymi 20 000? wojaków, nie ma problemów z wypłacaniem im żołdu. WTF. Po tym co już w grze spotkałem, i ogromnymi ilościami błędów/kraszy, nie sadziłem iż, jeszcze coś tak irracjonalnego mnie spotka.

    Ale i tak mogę się cieszyć... z czego? że z "miejsca gdzie nie dochodzi słońce" powstało tylko 10 full armii. Inni mieli gorzej - screeny z twcenter

    http://imageshack.us/a/img189/6343/4j07.jpg - to jest mała armia, poniżej troszke większa..
    http://imageshack.us/a/img543/7396/imr1.jpg - współczuje osobie która miała tę wojnę domową, ludzie z twcenter zresztą też, jednogłośnie stwierdzono iż może rozpocząć grę od nowa.

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez legoras
    Ale i tak mogę się cieszyć... z czego? że z "miejsca gdzie nie dochodzi słońce" powstało tylko 10 full armii. Inni mieli gorzej - screeny z twcenter

    http://imageshack.us/a/img189/6343/4j07.jpg - to jest mała armia, poniżej troszke większa..
    http://imageshack.us/a/img543/7396/imr1.jpg - współczuje osobie która miała tę wojnę domową, ludzie z twcenter zresztą też, jednogłośnie stwierdzono iż może rozpocząć grę od nowa.
    Mi się tak stało już kilkukrotnie i moje rozwiązanie było takie, że wczytywałem auto zapis przed turą gdzie wybuchała wojna i robiłem czystki we frakcji lub zawierałem małżeństwa aby zmniejszyć swoje wpływy w senacie, i nie robiłem tego dlatego że pokonanie takiej armii było by bardzo dużym wyzwaniem i mogło by się nawet wiązać z porażką ale dlatego, że jak dałem następną turę to nie chciała się ruszyć przy stronnikach senatu tylko stanęło w miejscu i gra nawet błędu nie wywaliła czy coś po prostu ją zmroziło. Swoją drogą bardzo mnie to wkurza ale cóż poradzić może kiedyś to naprawią bo jednak chciałbym móc wojnę domową zakończyć i w niej zwyciężyć.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Czy ktoś wie od czego zależy ilość armii AI podczas wojny domowej? I co właściwie daje wybór między Republiką a Imperium - ja wybrałem cesarstwo i poza nazwą kraju nic się nie zmieniło?
    BTW u mnie barany z Senatu zespawnowali 9 armii najdalej jak się dało na północy , po czym zamiast ruszyć na Rzym wdali się w przepychanki z Cheruskami / Markomanami i zaczęli ekspansję na północny wschód oszczędzając mi użerania się z Germanami - to tyle jeśli chodzi o genialne AI

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Bojaki
    Czy ktoś wie od czego zależy ilość armii AI podczas wojny domowej? I co właściwie daje wybór między Republiką a Imperium - ja wybrałem cesarstwo i poza nazwą kraju nic się nie zmieniło?
    BTW u mnie barany z Senatu zespawnowali 9 armii najdalej jak się dało na północy , po czym zamiast ruszyć na Rzym wdali się w przepychanki z Cheruskami / Markomanami i zaczęli ekspansję na północny wschód oszczędzając mi użerania się z Germanami - to tyle jeśli chodzi o genialne AI
    Ponoć ilość armii wroga w wojnie domowej to bug

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Elbląg
    Postów
    129
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 1 poście

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez guffqa
    Ponoć ilość armii wroga w wojnie domowej to bug
    Czyli wychodzi na to, że póki tego nie załatają - nie można doprowadzać do wojny domowej Chyba, że ktoś cały czas twierdzi, że jest za łatwo.

    http://imageshack.us/a/img543/7396/imr1.jpg

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    O matko bosko Promulgacja, aż przysiadłem z wrażenia... to mi grozi... ojoj. Nie no kurna, to prawdziwy screen?

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Pierw to muszą zlikwidować albo porządnie znerfić statki transportowe ;/

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Elbląg
    Postów
    129
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 1 poście

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez ASHERIX
    O matko bosko Promulgacja, aż przysiadłem z wrażenia... to mi grozi... ojoj. Nie no kurna, to prawdziwy screen?
    Takich screenów w necie można masę znaleźć. Ten nie jest mój, kilka stron wcześniej ktoś wklejał go.

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Promulgacja
    Cytat Zamieszczone przez guffqa
    Ponoć ilość armii wroga w wojnie domowej to bug
    Czyli wychodzi na to, że póki tego nie załatają - nie można doprowadzać do wojny domowej Chyba, że ktoś cały czas twierdzi, że jest za łatwo.

    http://imageshack.us/a/img543/7396/imr1.jpg
    Ja grając Rzymem osiągnąłem maksymalny poziom Imperium i przy tym poziomie wojna domowa jest nieunikniona i nie da się jej wybuchowi zaradzić a w moim przypadku dokładnie taką samą ilość armii miało stronnictwo senatu i nie było by problemu gdyby nie to że jak się da kolejną turę to gra się za każdym razem zawiesza także mam nadzieje że ten bug załatają czym prędzej bo w tej chwili nie mogę kontynuować swojej kampanii.

  10. #10
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Naszła mnie ciekawa myśl odnośnie wojny domowej.. jak wiadomo armia która się tworzy jest klonem (typy jednostek) armii którą sami posiadamy. Więc.. gdyby tak mieć wojne domową, wczytać save ture wcześniej i zrobić radykalny krok - rozwiązać całą swoją armię /zostawić tylko najsłabsza jednostkę dostępną np. procarzy . Jaka armia ( i ile!) wtedy powstanie.. hmmm jakoś znowu 140 tur nie chce mi sie przechodzić aby to sprawdzić
    Jeżeli by to działało, to nie było by problemem gdyby nagle powstało 10-20 stacków.. procarzy

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wojna domowa w Hiszpanii
    By Celt in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 08:11
  2. Czerwony Świt - Wojna Domowa w Rosji [MOD]
    By Ekaton in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 18:51
  3. Wojna Secesyjna
    By Maharbal in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 00:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •