Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Gra Baktrią

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    100
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Gra Baktrią

    Jako przedmowę umieszczę odpowiedź na pytanie twórcy tego wątku i posta:
    Nie, nie są i dlatego powstał specjalny temat ze zbiorem wszystkich grywalnych nacji.
    Samick

    Żeby nadać temu odpowiednią formę, ituriel32 przygotował podstawowe informacje o każdej nacji.

    Do gry potrzebne jest wersja podstawowa, trzecia darmowa nacja, pobiera się automatycznie jako DLC.

    Bonusy kulturowe:
    - Konflikty Wśród Diadochów - +10% do morale dla wszystkich oddziałów walczących z Hellenami.
    - Dziedzictwo Aleksandra - -20% do oporu wobec okupacji.
    Bonusy frakcyjne:
    + Baktryjski Dobrobyt + +5% do przychodów generowanych przez budynki przemysłowe i handlowe.
    + Hellenizacja + +4 do szerzenia kultury.
    - Niechęć do Nomadów - Duża kara do stosunków dyplomatycznych z plemionami nomadów.
    Raczej dobre bonusy: elastyczny Baktryjski dobrobyt który zapewnia nam małą ale stałą premię do dochodów. Do tego hellenizacja i dziedzictwo Aleksandra przyśpiesza zaprowadzanie ładu w nowych regionach. Zaś bonus niechęć do nomadów jest raczej mało uciążliwy, gdyż będziemy raczej graniczyć tylko z jednym takim państwem na raz, choć jazda nomadów może być groźna.
    Nasz pozycja startowa jest jedną z najlepszych w grze, ponieważ zaczynamy na prawym rogu mapy posiadając dwie pełne małe prowincje, łącznie cztery regiony. Pewnego wyczucie wymagane jest do wyboru rozpoczęcia starcia z satrapiami Selków.
    Wojska jakimi dysponujemy też są bardzo mocne, tylko mamy słaby wybór piechoty walczącej mieczami. Włócznicy i ludzie uzbrojeni w piki są szkolone na wzór grecki. Silna mięszanka grecko-wschodnia w wypadku oddziałów dystansowych i wszystkich rodzajów jazdy, do tego dwa rodzaje słoni. Jest to nacja wręcz stworzona do spróbowaniu swych sił na wyższych poziomach trudności.


    ***********************************************



    Kiedyś forum słynęło z pogrupowanych tematów pt. "Gra [xyz]". Czy te tematy są obecnie zakazane?

    Czy ktoś z Was gra Baktrią? Ja wybrałem poziom legendarny i póki co wiedzie mi się dobrze. Baktria ma bardzo dobre położenie - ze wschodu nikt nie zaatakuje, bo się mapa kończy, z zachodu mnóstwo państw które łatwo zawiązuję z nami sojusze obronne/wojskowe. Jedyny szlak podbojów wiedzie na północ - państewka scytów. Najłatwiej się z nimi walczy używając jednostek miotających (procarze - tani i skuteczni), które wybiją ruszającą się konnicę strzelecką. Trochę czasu minie, kiedy podbijemy państwa scytów, jednak da się to zrobić w przeciągu 30 tur. Kiedy już wejdziemy w posiadanie Kaukazu i Bosforu, można sobie pozwolić na utrzymanie 3-4 dużych armii i dochodu +6k, +40 żywności na turę. Im dalej na wschód, tym rzadziej powinniśmy budować koszary i postawić na rozwój i dobrobyt. Nikt nas nie zaatakuje, Pont, Partawa, Persja, czy Arachozja bardzo łatwo się z nami zaprzyjaźniają i wspomagają w walce ze scytami.

    Obecnie jestem w trakcie wojny z Galacją o posiadanie terenów na półwyspie Azji Mniejszej. Floty nie posiadam, nie jest ona baktrii potrzebna.
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 28-05-2014 o 17:36

  2. #2
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Baktrią

    gdy ja grałem baktrią to duża kara do stosunków nie pozwalała mi na żadne pakty anie sojusze z sąsiadami, co do ekspansji to chyba lepiej jest prowadzić ją na zachód w strone morza śródziemnego żaby jak najszybciej rozwinąć handel. a armie lepiej opierać na słoniach, kawalerii i falangitach.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Pszczyna
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Baktrią

    W zasadzie gra Baktrią na samym początku jest trochę trudna. Ja na początku zawiązałem sojusz obronny z Arachozją tym samym dając zapewniając sobie możliwość pójścia "na zachód". Na początek rozgromiłem Arię zaraz po tym, gdy ogłosiła niepodległość i nie zdołała zawiązać jeszcze żadnych sojuszy. Następnie likwidacja Dahów, Partów, Sagartii i zajęcie całej Chorasmii. Ekspansje kierowałem w stronę Mezopotamii i Syrii. Zdobywając Antiochię i Tars otwierając się spore możliwości handlowe. Dalsza część rozgrywki, to już tylko sama przyjemność biorąc pod uwagę, że Baktria posiada bardzo mocne jednostki w tym Greckich Katafraktów, falangitów i opancerzone słonie... czyli pełny wypas

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Lokalizacja
    Zabrze
    Postów
    84
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Baktrią

    Polecam. Na poziomie b. trudnym jest nawet wyzwanie czego się nie spodziewałem. Na początku bywa ciężko. Kluczowe to jak najszybciej zająć prowincje zaraz na zachodzie od naszych głównych. Ponieważ później może być ciężko powalczyć ze względu że nacje sąsiadujące szybko zawiązują sojusze.

  5. #5
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Baktrią

    Ja raczej wolę grać bardziej, ekhem, "historycznie". Podbijam najbliższe państwo dzikusów, którego stolicą jest miasto z murami i wasalizuję następne północne państwo stepów. Potem ładuję moc i atakuję bogate państwa południowe lub zachodnie, najlepiej odizolowane. W Baktrii trzeba pamiętać, że jest się kulturalnie osamotnionym - jeżeli lubi się stabilność i wysokie przychody, radzę odczekiwać dość długo po podbiciu prowincji w celu jego zhellenizowania ,i inwestować w technologię i generałów zdolnych do łatwej zmiany mieszkańców danego terytorium w Greków.
    W momencie, w którym podbijamy połowę wschodu idąc od Morza Śródziemnego, jesteśmy praktycznie rzecz biorąc tak bogaci, że nic nie może nas już powstrzymać.
    Pozdrawiam
    ; )

  6. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ja tam zaczynam grę Baktrią od podboju sojusznika Partów - Dahów, a potem czekam, aż Chorasmowie zostaną wchłonięci lub wypowiadam im wojnę. Następnie zbieram armię i atakuję na południe. Lecz teraz mam problem - doszło do przymierza między Arią, Partią, Arachozją i Sagartią. Zastanawiam się, jak ich tu ruszyć, lecz pojawił się kolejny problem - Roksolanie wypowiedzieli mi wojnę po tym, jak rozrośli się na całą Scytię.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #7
    Cześnik Awatar Aracz
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    233
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Ja grając Baktrią mam totalną wojnę. Wszyscy moi sąsiedzi ze mną walczą, i tu magia, nie potrafią podbić miasta z murami. Radzę Ci jak najszybciej zająć Partię. Dobrych stosunków z nimi raczej nie utrzymasz, a potrafi się z nich zrobić czasami nie najsłabsze państwo. Ja po tym czarowałem agentami. No i w tym momencie trzeba będzie jak najszybciej pokonać wrogów, jednak dosyć stopniowo, bo wyjdą z tego kolejne wojny. Ale tak czy siak z arabskimi sąsiadami nie powinieneś mieć większych problemów.

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czemu Baktria nie może prowadzić handlu morskiego mi mo że zdobyłem dwa porty?

  9. #9
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Bo nie masz dostępu do frakcj iz portami, które chciałyby z Tobą handlować? Przebij się do Morza Śródziemnego, to pohandlujesz
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:09
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  10. #10
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Na Morzu Arabskim tez można siano trzepać.
    Żeby prowadzić handel morski region z portem musi mieć połączenie lądowe ze stolicą.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ROME 2] Baktria już dostępna!
    By Samick in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 17:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •