Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 103

Wątek: Gra Kartaginą

  1. #71
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tak, tylko że te frakcje się nawzajem zwalczają, i tacy Ebdanowie dla przykładu z którymi miałem umowę handlową są już wspomnieniem, co powoduje że ilość moich umów oscyluje cały czas w granicach 18-21, strasznie to frustrujące. Nie mniej dzięki za odpowiedź, trochę to wyjaśniło mi ogół, bo było to dla mnie niejasne.

  2. #72
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Aby osiągnąć zwycięstwo ekonomiczne trzeba grać według planu prawie od początku kampanii. Tak aby na początku zostawić sobie kilka nacji w mniej ważnych prowincjach, ale tak by nie graniczyły bezpośrednio ze sobą bo na pewno zaczną się zwalczać.

    A w przypadku zaawansowanej kampanii czeka cię kilka wymuszonych buntów na własnych terenach. Teoretycznie na obcych ziemiach też można próbować, ale w zależności od poziomu trudności będzie to proces bardzo żmudny lub bardzo bardzo żmudny lub po prostu nie możliwy. Powodzenia

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #73
    Asuryan
    Gość
    Dzięki opcji wyzwalania zdecydowanie łatwiej jest tego dokonać barbarzyńcami. Ja sam ekonomiczne zwycięstwo osiągnąłem Swebami.

  4. #74
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Aby osiągnąć zwycięstwo ekonomiczne trzeba grać według planu prawie od początku kampanii. Tak aby na początku zostawić sobie kilka nacji w mniej ważnych prowincjach, ale tak by nie graniczyły bezpośrednio ze sobą bo na pewno zaczną się zwalczać.

    A w przypadku zaawansowanej kampanii czeka cię kilka wymuszonych buntów na własnych terenach. Teoretycznie na obcych ziemiach też można próbować, ale w zależności od poziomu trudności będzie to proces bardzo żmudny lub bardzo bardzo żmudny lub po prostu nie możliwy. Powodzenia
    No właśnie do tego doszedłem po waszych podpowiedziach, tylko że zaczynając kampanię z założeniem zwycięstwa ekonomicznego nie do końca byl dla mnie jasny ten system umów handlowych. No nic postaram sie zszyć co się da, a jak nie... to pozostanie zacząć od nowa

  5. #75
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Dzięki opcji wyzwalania zdecydowanie łatwiej jest tego dokonać barbarzyńcami. Ja sam ekonomiczne zwycięstwo osiągnąłem Swebami.
    Dobrze wiedzieć. No ale ja chciałem (z racji specyfiki tej nacji) osiągnąć zwycięstwo ekonomiczne, właśnie Kartaginą. Trochę poniosła mnie wyobraźnia i zabrakło chłodnej kalkulacji

  6. #76
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zamiast podbijać twórz protektoraty z umowami.



  7. #77
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja na ekonomiczne wytypowałem sobie Kartaginę i Ateny (tu sukces) z racji historycznej specyfiki tych nacji. Co najśmieszniejsze te kraje nadają się do tego tak średnio. Główny problem to przyblokowanie militarnych podbojów przez sieć sojuszy, jak i zniszczenie zbyt dużej liczby krajów w trakcie trwania rozgrywki.
    W późniejszym terminie mam zamiar wypróbować barbarzyńców bo ma być nimi łatwiej.

    Kartagina ma akurat fajne warunki na zwycięstwo militarne związane z kontrolą portów, więc nie jest tak źle.

    Samick
    Zamiast podbijać twórz protektoraty z umowami.
    Ale to wymaga prowadzenia innej polityki w grze. Nie wolno wtedy wzywać sojuszników na pomoc. I w zaawansowanej kompanii działa to tylko z odrodzonymi nacjami. Jest to w zasadzie metoda na rozgrywkę od nowa.
    Przy czym zdarzyło mi się kilka razy że taki kraik nie chciał się zgodzić na handel i kosztem upadku reputacji powtarzałem proces.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #78
    Asuryan
    Gość
    Z racji historycznej specyfiki Kartagina nawet w zwycięstwie kulturalnym potrzebuje miedzy innymi mieć określoną ilość umów handlowych (na szczęście tylko 10). W dodatku kultura punicka jest chyba najsłabiej reprezentowana spośród wszelakich kultur, więc posiadanie regionów w 35 prowincjach z własną dominującą kulturą stanowi dość duże wyzwanie. Obecnie w 74 turze brakuje mi do zwycięstwa specjalnego budynku, 19 technologii, trzech prowincji (całej Persji i Hellady oraz stolicy Akwitanii) oraz przynajmniej po jednym regionie w 26 prowincjach z dominującą własną kulturą. Chociaż umów handlowych mam nadwyżkę (13 z wymaganych 10). Moje kartagińskie podboje zostały dopiero powstrzymane przez sojusz Sparty z Odrysami. Teraz skupiam się na jak najszybszej rekrutacji armii i posłanie ich z odsieczą na Bałkany.

  9. #79
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Przydałby się opis na początku, taki jak u innych nacji.



  10. #80
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    Postanowiłem pociągnąć zatrzymaną kiedyś tam kampanię Kartaginą. Zastana sytuacja jest taka że mam pod swoją władzą (osobiście i przez sojusze) całą północna Afrykę, Iberię, połowę Galii, Sycylię i Italię po Alpy. Uderzenie na Helwetów się powiodło bez większych trudności. Jednak mając wojnę z całą Grecją i Macedonią postanowiłem desantować się pod Apollonią. Jakież było moje zdziwienie gdy w następnej turze dwóch szpiegów okrutnie zabawiło się z moją armią i zaraz potem w tej samej turze zainkasowałem uderzenie ... 3 armii Sparty (jednej pełnej, dwóch o sile 8 i 14 jednostek) Epicką batalię przegrałem tracąc całą, 20-jednostkową armię (kiedy to poprzednio się stało?), dowódca na słoniach walczył na koniec kilka minut samotnie ale Sparta militarnie prezentuje się w tej chwili jak zawodnik w wadze muszej i wyślę następna armię. Ta zniewaga krwi wymaga! Na zapleczu (czyli w stolicy) rekrutuję armię z samych najemników, muszę ich iluś tam mieć do zwycięstwa militarnego. To będzie dla mnie nowość, jakoś najemnikami głowy sobie nie zaprzątałem w poprzednich kampaniach. Podsumowując, miłe zaskoczenie poziomem agresji. Oby tak dalej!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kartagina
    By Markus in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 14:41
  2. Kartagina
    By Markus in forum Rome KO IV
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 08:35
  3. Kartagina; Słoniki <3
    By Profesor in forum Rome KO III
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 15:14
  4. Gra Kartaginą
    By Furiusz in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 06:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •