Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 103

Wątek: Gra Kartaginą

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    289
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Kartagina, miasto o fenickiej przeszłości, które panowało niepodzielnie w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego przez wiele lat. Ekspansja w poszukiwaniu nowych surowców i wpływów handlowych, wymagała rozbudowania floty. Silna armia oparta na złocie i zyskach z grabieży nie narzeka na brak ochotników, którzy za drogocenne kruszce gotowi są na wszystko.

    Kartagina, podobnie jak Rzym, jest wyjątkowa i razem tworzą tandem, który wyróżnia się dwoma elementami:
    1) Wybieramy jeden z trzech rodów.
    2) Wojna domowa kończy się wybraniem ustroju.

    Ogólne bonusy frakcyjne:
    +10% do dochodów z handlu.
    -40% do utrzymania najemników.

    Dynastia Hannoidów:
    +10 do zasięgu przemieszczania się armii i flot,
    +5% do relacji dyplomatycznych ze wszystkimi frakcjami,
    +10% do utrzymania najemników.

    Mangonidzi:
    -20 do oporu wobec obcej okupacji,
    -5% do utrzymania jednostek nienajemnych,
    -6% do podatków.

    Barcydzi:
    +4 do ładu wynikające z obecności kultury fenickiej,
    +5% dochodu z rolnictwa,
    -30 do relacji z innymi frakcjami.

    Samick

    **************

    Zaczalem sobie grac Kartagina na legendarnym i znacznie mniej nudna gra bo przeciwnik ma juz dosc spore sily. Takze chyba nie ma co meczyc nizszych poziomow trudnosci. Lepiej od razu legendarny. Mialem zabawny bug. Ai atakowalo mnie od morza. Dokladniej moje miasto. MIalem 3 galery wiec wysadzilem wojo w miejscu gdzie nie mialem murow. Te galery zablokowaly miejsce desantu dla Ai wiec Ai wysadzilo czesc woja tu i tam ; przed murami i...nic wiecej nie zrobilo, nawet nie podpalilo bram. Stalo sobie godzineDobrze,ze mozna dac "okno" wiec dalem maks speed i robilem cos innego. Jednakze co to za granieMowicie,ze ta gra ma mniej bugow niz poprzednie wersje? No nie wiem. W rome 1 pamietam,ze mozna bylo prowadzic epickie bitwy. Armie trzymaly linie a jak wrog mial przewage, to mozna bylo byc pewnym,ze zdobedzie twoje miasto czy wioske. Owszem te szturmy byly troche nieporadne ale cisnelo ostro.A tu Ai nie radzi sobie ze szturmami. Jest albo tak samo albo gorzej. Po tylu latach mogliby jednak zrobic jakis progres...

    Wedlug mojej opinii Rome 2 zrobil niewystarczajacy progres w porownaniu do poprzednich tytulow.To samo w troche nowszej szacie. Kilka elementow ma nowych ale przeciez, to oczywiste. Nowa gra.W kazdym razie jak dla mnie Rome 2 jest niezadawalajacy.

    P.S. Nie gram na modach bo mod Radiousa dodaje za duzo kasy. I raz na nim rozegralem bitwe historyczna i nie zauwazylem jakis przelomowych zmian; nie ruszalem nawet centrum tylko troche kawaleria na skrzydlach i po bitwie. AI nie dalo rady z moim "niedowodzonym" centrum;Stali sobie moi woje w falandze, wspierani mioptaczami i wystarczylo by zalatwic Ai
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 07-09-2014 o 13:37

  2. #2
    Asuryan
    Gość
    Dostęp regionu do morza to nie wszystko. Osada danego regionu musi być nadmorską (portową), a ponadto potrzebne jest jeszcze nieprzerwane przez inną nację połączenie regionu ze stolicą nacji z regionem portowym, by handel był możliwy.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    To zmienia postać rzeczy. Dzięki za info. Wychodzi na to że wszystko zależy od tego jak komputer "przetnie" sobie drogi handlowe jeśli będę miał szczęście, to uda mi się podpisać te umowy
    Ostatnio edytowane przez jerzu ; 25-07-2014 o 22:38

  4. #4
    Asuryan
    Gość
    Już na samym początku ma je nieźle poprzecinane. Z taką Spartą nie pohandlujesz, dopóki nie zdobędzie ona regionu startowego Aten. Kaledonowie zaś musieli by mieć oprócz startowego jeszcze region leżący na południe od niego i następny z któryś dwóch portowych na samym południu wyspy (Kornwalię lub Londyn). Z Brytów bez przeszkód możesz pohandlować z Icenami, plemieniem Dumnonii czy Ebdanii w Irlandii.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tak, tylko że te frakcje się nawzajem zwalczają, i tacy Ebdanowie dla przykładu z którymi miałem umowę handlową są już wspomnieniem, co powoduje że ilość moich umów oscyluje cały czas w granicach 18-21, strasznie to frustrujące. Nie mniej dzięki za odpowiedź, trochę to wyjaśniło mi ogół, bo było to dla mnie niejasne.

  6. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Aby osiągnąć zwycięstwo ekonomiczne trzeba grać według planu prawie od początku kampanii. Tak aby na początku zostawić sobie kilka nacji w mniej ważnych prowincjach, ale tak by nie graniczyły bezpośrednio ze sobą bo na pewno zaczną się zwalczać.

    A w przypadku zaawansowanej kampanii czeka cię kilka wymuszonych buntów na własnych terenach. Teoretycznie na obcych ziemiach też można próbować, ale w zależności od poziomu trudności będzie to proces bardzo żmudny lub bardzo bardzo żmudny lub po prostu nie możliwy. Powodzenia

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Aby osiągnąć zwycięstwo ekonomiczne trzeba grać według planu prawie od początku kampanii. Tak aby na początku zostawić sobie kilka nacji w mniej ważnych prowincjach, ale tak by nie graniczyły bezpośrednio ze sobą bo na pewno zaczną się zwalczać.

    A w przypadku zaawansowanej kampanii czeka cię kilka wymuszonych buntów na własnych terenach. Teoretycznie na obcych ziemiach też można próbować, ale w zależności od poziomu trudności będzie to proces bardzo żmudny lub bardzo bardzo żmudny lub po prostu nie możliwy. Powodzenia
    No właśnie do tego doszedłem po waszych podpowiedziach, tylko że zaczynając kampanię z założeniem zwycięstwa ekonomicznego nie do końca byl dla mnie jasny ten system umów handlowych. No nic postaram sie zszyć co się da, a jak nie... to pozostanie zacząć od nowa

  8. #8
    Asuryan
    Gość
    Dzięki opcji wyzwalania zdecydowanie łatwiej jest tego dokonać barbarzyńcami. Ja sam ekonomiczne zwycięstwo osiągnąłem Swebami.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Dzięki opcji wyzwalania zdecydowanie łatwiej jest tego dokonać barbarzyńcami. Ja sam ekonomiczne zwycięstwo osiągnąłem Swebami.
    Dobrze wiedzieć. No ale ja chciałem (z racji specyfiki tej nacji) osiągnąć zwycięstwo ekonomiczne, właśnie Kartaginą. Trochę poniosła mnie wyobraźnia i zabrakło chłodnej kalkulacji

  10. #10
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zamiast podbijać twórz protektoraty z umowami.



Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kartagina
    By Markus in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 14:41
  2. Kartagina
    By Markus in forum Rome KO IV
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 08:35
  3. Kartagina; Słoniki <3
    By Profesor in forum Rome KO III
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 15:14
  4. Gra Kartaginą
    By Furiusz in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 06:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •