Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103

Wątek: Gra Kartaginą

  1. #21
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    72
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Gra Kartaginą

    Ja gram Kartaginą, ród Barkidów, poziom trudny i to zdecydowanie najtrudniejsza i najciekawsza z dotychczasowych kampanii.

    Wcześniej grałem Rzymem Juliuszami też na trudnym i było bardzo łatwo, wszyscy mnie lubili (albo się mnie bali) przez całą grę tylko jedna frakcja wypowiedziała mi wojnę. Nawet jak już jakieś frakcje wchodziły ze mną w stan wojny bo zaatakowałem ich sojusznika to już po kilku turach bez żadnych działań wojennych prosiły o pokój. Walczyłem z kim chciałem, podbijałem kogo chciałem, nie musiałem zabezpieczać granic i z gry szybko zaczęło wiać nudą.

    Dlatego tu wybrałem ród którym gra się dużo trudniej niż pozostałymi i się nie zawiodłem, od samego początku prowadzę wojnę totalną, jak już uda mi się pokonać jakiegoś przeciwnika to w jego miejsce pojawiają się dwaj następni.
    Na samym początku zdradziła mnie Libia, a Nowa Kartagina szybko została sprowadzona do jednej prowincji na Balearach, ja po zajęciu Kortuby i jeszcze jeden prowincji w Hiszpanii, zacząłem odbijać tereny mojego sojusznika. Oddałem bez walki Sycylię i Sardynię Syrakuzom (które w sojuszu z Rzymem i Atenami mocno dawały mi się we znaki) i korzystając z faktu, że nacje z Hiszpani zajęte są wojnami między sobą skupiłem się na podboju Afryki, aż po Cyrenajkę by mieć zabezpieczoną chociaż jedną flankę. Sporo mi to zajęło i dużo musiałem się nagimnastykować ale w końcu się udało

    Teraz jest już dużo łatwiej, odbiłem Sycylię i lada chwila zajmę Rzym, gorzej że właśnie wojnę wypowiedziała mi Sparta i Macedonia, które razem w sojuszu panują nad całymi Bałkanami i Ilirią aż po Alpy.

    Jest trudno ale gra się super, trochę mnie tylko denerwuje spam agentów, ale przynajmniej moi zyskują doświadczenie i jakoś sobie radzę.

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Kartaginą

    Na poczatku najemnicy to wciąż zbyt duży koszt, później natomiast można zaciągać często tylko słabsze najemnicze jednostki i moim zdaniem nie warto wzmacniać tym sposobem armii. Aczkolwiek jeżeli dorobimy się ładnych dochodów i chcemy przeprowadzić starożytny blitzkrieg to można szybko wzmocnić wojsko duzą liczbą najemników zaciągniętych w jednej turze - ale to zależy od konkretnej sytuacji. Poza tym by wygrać kampanię wymagana jest liczba 40 jednostek najemniczych
    Grając Kartagińczykami zakończyłem kampanię w okolicach 123 r pne, i dopiero pod sam koniec kampanii udało mi się "wynaleźć" najlepszą jednostkę piechoty - święty zastęp, ale niestety ponieważ moje liczne wojska miały już raczej komplet wojaków to nie zdążyłem ich użyć. Kolejny raz mam ten problem że kończę kampanię nim wynajdę najlepsze jednostki(lub stworze z nich armię):/ i to chyba minus gry bo we wcześniejszych grach tej serii takich problemów nie miałem...
    Poza tym wojsko stworzone ze słoni(4-6 oddziałów)plus jakaś piechota niszczy wszystko co komputer wystawia przeciw mnie

  3. #23
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach

    Re: Gra Kartaginą

    Jestem zafiksowany historycznie i siła słoni oraz rydwanów bojowych (gram aktualnie Seleucydami) to spory dla mnie minus. Są za silne, twórcy wzorowali się chyba na filmie "Aleksander" jeżeli chodzi o słonie. Podziałało im na wyobraźnię, mniej zważając na fakty...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Kartaginą

    Swoją drogą wie ktoś może czy istniało w rzeczywistej historii coś takiego jak "Adirim"?, występują grajac Kartaginą jako buntownicy w wojnie domowej - lojaliści Adirimu, oraz jedna z armii otrzymuje automatycznie taką nazwę.
    Lubię historię, i ta dotyczaca Kartaginy też nie jest mi obca ale w ogóle nie kojarzę co to może być lub co oznacza...

  5. #25
    marengo
    Gość

    Re: Gra Kartaginą

    Z tego co czytałem, adirim to nazwa kartagińskiego senatu, jego rzymskiego odpowiednika. Skoro gracz reprezentuje jeden z rodów, jest rzeczą naturalną posiadanie wewnętrznego przeciwnika w postaci właśnie adirim.

  6. #26
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Kartaginą

    Znowu się napaliłem w niedzielę Kartagina jeszcze raz stanie do walki.
    Jak sobie pomyślę o I i II Korpusie Numidijskim to zaczynam się cieszyć.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #27
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Kartaginą

    Od patcha 1.9 gra Kartaginą to jakas masakra, wszyscy z wyjątkiem dwóch frakcji (Nowej Kartaginy i Epiru) Cię nie lubią, albo nienawidzą... I o ile do pewnego stopnia jest to fajne wyzwanie, to potem absolutnie wszyscy Cię zaczynają atakować i jest to frustrujące... W Afryce najazdy Getulów i tych na wschód od Getulów (nie pamiętam ich nazwy), w Iberii to w ogóle co chwilę jakieś plemię Ci wypowiada wojnę, nie ma szans, żeby utrzymać te wszystkie tereny i jeszcze prowadzić równocześnie ekspansję, bo nie starcza na to sił. Trochę przesadzili :roll: I do tego jeszcze Garamantowie, którzy robią co chcą z Libią

  8. #28
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Gra Kartaginą

    ee tam wcale nie jest tak ciezko o ile sie znajdzie tzw "zloty srodek", w moim przypadku bylo nim sprzymierzenie sie z rzymem, chociaz grajac kartagina bardzo ciezko do tego doprowadzic (najlepiej porzucic sojusz z nowa kartagina i rozpoczynac wojny ze wszystkimi panstwami z ktorymi wojny toczy rzym, wtedy mimo wielkiej niecheci rzymianie przekonaja sie do kartaginy) chociaz za cholere nie udalo mi sie przekonac rzymu (do konca jego istnienia ) do sojuszu wojskowego, nawet za astronomiczne sumy pieniedzy. Tak ze jak ktos ma problemy z rozpoczeciem gry Kartagina (ja mialem chyba z 4 podejscia), to sprobujcie w ten sposob, mimo ze jest to bardzo niehistoryczne to ulatwia poczatek.

  9. #29
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Kartaginą

    Cytat Zamieszczone przez dawid621
    ee tam wcale nie jest tak ciezko o ile sie znajdzie tzw "zloty srodek", w moim przypadku bylo nim sprzymierzenie sie z rzymem, chociaz grajac kartagina bardzo ciezko do tego doprowadzic (najlepiej porzucic sojusz z nowa kartagina i rozpoczynac wojny ze wszystkimi panstwami z ktorymi wojny toczy rzym, wtedy mimo wielkiej niecheci rzymianie przekonaja sie do kartaginy) chociaz za cholere nie udalo mi sie przekonac rzymu (do konca jego istnienia ) do sojuszu wojskowego, nawet za astronomiczne sumy pieniedzy. Tak ze jak ktos ma problemy z rozpoczeciem gry Kartagina (ja mialem chyba z 4 podejscia), to sprobujcie w ten sposob, mimo ze jest to bardzo niehistoryczne to ulatwia poczatek.
    Tyle, że Rzym nie zapewni Ci raczej bezpieczeństwa czy wsparcia wojskowego, po uporaniu się z Etruskami zaczynają walczyć z barbarzyńcami w Galii i Germanii, a główne teatry działań Kartaginy to Afryka i Iberia

  10. #30
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Gra Kartaginą

    Ale tu nie chodzi tyle o jakas pomoc ze strony rzymu co o to by nie miec z nim wojny, bo ogolnie mozna zauwazyc ze w grze przewaznie tworza sie na poczatku dwa stronnictwa jezeli chodzi o sojusze, i bedac w tym wiekszym, tym do ktorego nalezy rzym, jest ogolnie latwiej. Na poczatku glownie za sprawa sojuszy jestesmy w nieciekawym polozeniu, bo libia ma przewalone od afrykanskich panstewek, nowa kartagina od plemion iberyjskich i getulow, epir predzej czy pozniej padnie, a o Etruskach szkoda nawet wspominac (chociaz walczac przeciw nim napsuli mi troche krwii) i wychodzi w koncu na to ze po kilkunastu turach jestesmy sami i kazdy chce nas zniszczyc. Natomiast bedac w dobrych stosunkach z rzymem, ktory w wiekszosci przypadkow wypowiada wojne epirowi, robiac to samo w akcie liuzodupstwa automatycznie mamy dobre stosunki z praktycznie cala grecja + egipt zaczyna na nas patrzec przychylniej, a przynajmniej w mojej kampanii pomoc egiptu byla kluczowa w rozbijaniu natretnych afrykanskich plemion. Pozniej kiedy Kartagina urosnie w sile i wchlonie kilka mniejszych panstewek mozna dopiero szalec i przykladowo wbic rzymowi przyslowiowy noz w plecy poza tym ta gra nie jest tak schematyczna by zawsze rzym zajmowal sie galami i germanami po zwycieskiej walce z etruskami. W moich kampaniach czesto interweniowal chociazby w grecji, czy wlasnie w afryce.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kartagina
    By Markus in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 15:41
  2. Kartagina
    By Markus in forum Rome KO IV
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 09:35
  3. Kartagina; Słoniki <3
    By Profesor in forum Rome KO III
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 16:14
  4. Gra Kartaginą
    By Furiusz in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 07:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •