Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: Gra Seleucydami

  1. #1
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Gra Seleucydami

    Do gry potrzebne jest wersja podstawowa, druga darmowa nacja, pobiera się automatycznie jako DLC.
    Bonusy kulturowe:
    - Konflikty Wśród Diadochów - +10% do morale dla wszystkich oddziałów walczących z Hellenami.
    - Dziedzictwo Aleksandra - -20% do oporu wobec okupacji.
    Bonusy frakcyjne:
    + Królewskie Posiadłości + +10% do przychodów generowanych przez budynki rolnicze.
    + Wielokulturowość + -25% do negatywnego wpływu na ład publiczny z powodu obecności obcych kultur.
    - Władcy Wschodu - Duża kara do stosunków dyplomatycznych z frakcjami wschodnimi.
    Zaczynamy grę z sześcioma regionami, w tym jedną całą prowincją i dostępem do szkła. Mamy kilka satrapii na starcie, niestety większość z nich należy do kultury wschodniej. Wojska Selków to marzenie, mamy wszystko co się liczy.
    Co prawda nie mamy bezpośredniego dostępu do cudów na naszych ziemiach, ale w którą stronę byśmy się nie skierowali będą tam.


    Jak dla mnie jest to nacja łatwiejsza do gry niż Kartagina na podstawce. (Na dei jeszcze nie próbowałem).
    Rozpoczynamy z 6 regionami w tym 1 całą prowincją, czyli z edyktem.
    Kluczowe dla tej nacji są pierwsze 2 tury, które ja poświęcam na dyplomacje. Tu mamy naprawdę spore pole do popisu, zwłaszcza w Azji Mniejszej.
    Wojny wybuchną nam na wschodzie i południu. Prawie zawsze na końcu pozostaję mi z satrapii Sardes i Media które wykorzystuję jak tarcze. Pomagam zwłaszcza tym drugim połową słupka.

    Poprawna nazwy tej nacji i odmienia jej przez przypadki sprawia mi niesamowity problem. :|
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 24-08-2014 o 18:13

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    60
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Seleucydzi

    Potwierdzam, że dużo łatwiej niż Kartaginą - Barkidami. Ja zaczynam w 1 turze od anulowania ptotektatow za wyjątkiem bodaj Sardes oraz Medina. Oni się nie buntują i pomagam Sardes bronić się przed najezdzcami. Czasem ktoś z odległego wschodu, była satrapia wypowiada wojnę, ale armią już za bardzo nie dochodzą. Nie wszyscy przynajmniej. Generalnie, gram na trudnym i można się powygłupiać. Tzn. Wystawić 1 solidną armię do obrony początkowych prowincji, gdyby ktoś że wschodu zaczął się wydurniać. 2 armią popłynąć podbić np Brytanię. . Miałem też wcześniej save, jak podbijałem Swebami Grecję począwszy od wystawienia pełnej podstawowej armii, posromienie Bojów i przejście jako neutral po pozostałych frakcjach do morza i podbiciem tego panstewka na H. ale nie do końca się powiodło.
    Mój wcześniejszy nick Szulikowski.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Pszczyna
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seleucydzi

    Gra Seleucydami jest dość łatwa - silna armia, dobra pozycja startowa i dostęp do morza dają ogromną przewagę nad rywalami. W zasadzie zawsze zaczynam od anulowania wschodnich satrapii, bo najdalej do 5 tury i tak wszystkie się zbuntują. Następnie atakuję Cypr i Egipt, zdobywam Libię i Etiopię. W międzyczasie wspomagam Sardes w Azji Mniejszej i zdobywam Arabię Felix i Magnę. W międzyczasie dorabiam się technologii pozwalających na rekrutację słoni, greckich katafraktów i falangitów. Potem gra już się łatwo - można zejść do Tracji i Grecji albo podbić stare satrapie, których armie w większości nie są zbyt silne i wymagające. Ogólnie Seleucydzi są ciekawą i bardzo silną frakcją. Nie ma więc co się dziwić, że historycy są zgodni co do tego, iż Antioch III Wielki z tej dynastii był ostatnim władcą diadochów zdolnym przeciwstawić się ekspansji rzymskiej. Niestety szansa ta uleciała tak szybko, jak szybko czmychały wojska Antiocha wskutek popełnionych błędów taktycznych. Kto wie, jak dzisiaj wyglądałby świat, gdyby mu się powiodło

  4. #4
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Seleucydzi

    Powoli też właśnie "rozgryzam" kampanię Seleucydów na legendarnym (bez modów). Zwolniłem z więzów satrapie wschodnie, prócz Medii i Sardes w Azji Mniejszej bo te cały czas są lojalne i przyjaźnie nastawione. Powoli stawiam na nogi gospodarkę, technologię militarne i handel z państwami hellenistycznymi. O dziwo mozolnie, powoli ale skutecznie nawiązuję z nimi stosunki handlowe a nawet sojusze (na razie) obronne. Ze wschodu oczekuję nawały byłych satrapii, więc układam sojusz z Baktrią. Powoli zacząłem się rozglądać za nowymi ziemiami. Najpierw podbiłem Galację by wspomóc Sardes, a teraz jedną armią siłuję się z Cyprem (na wykończeniu) a drugą rozpoczynam marsz na Egipt (bo oba wypowiedziały mi spodziewaną od początku wojnę: Cypr musiał gdyż Egipt go ma podporządkowanego). Zawsze zaczynam od podbudowy ekonomicznej więc słonie i katafrakci to na razie niestety przyszłość. Chwilowo falangici muszą (i dają radę 8-) ) dźwigać cały ciężar walk na sobie. Lekka jazda klasycznie chroni flanki a na koniec bitew pilnuje by jak najmniej wojsk adwersarza "wróciło do obiegu" (tak, to pamiętny cytat z "Private Ryan"). Na tą chwilę jestem optymistą co do dalszych losów kampanii. Mogę spokojnie polecić ją nieprzekonanym do gry dziedzictwem Antiochów. Dla mnie już kampania w Rome 1 była jedną z fajniejszych. Teraz jest jeszcze fajniej i już teraz analizuję jak w przyszłości (za jakieś 100 tur) pomścić na Rzymie Magnezję 190 p.n.e :x Zemsta będzie ich BOLAŁA, oj będzie

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Mógłby mi ktos dac jakis ładny save ? NAjlepiej rzym/kartagina/seleucydzi ?

    dobrze rozwinięte , bo chciałbym pare rzeczy podpatrzyć ? Jestesm nowy w romku 2 . Grałem w jedynke , ale zupełnie niepodobne . Radzę sobie z wszystkim jedynie dyplomacja mnie przeraża ....... Gram seleucydami i mam 7 protektoratów , atakuje mnie egipt i 5 odemnie odchodzi (wywołuje wojne) i potem po kolei , nie wiadomo z jakiej przyczyny wszystkie panstwa wypowiadają wojne ?

    Mógłby ktoś dac save ?

  6. #6
    Cześnik Awatar Aracz
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    233
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    A bo sobie wybrałeś Seleucydów jak się na dyplomacji nie znasz. By nimi grać to właśnie trzeba pięknie umiejętnościami dyplomatycznymi kombinować, szczególnie w pierwszych turach, bo lubią się te mniejsze sprzymierzone państewka odwracać od protektoratu i dupa, bo mamy gwarantowane ponad 7 wojen. Trzeba wszystko dobrze wykorzystać i tą dyplomacją bawić dość sprawne. Ja na początek gry polecam grać Rzymem którym początki są dosyć łatwe.

  7. #7
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Wejdź w temat Seleucydzi m.in. w mój post. I powodzenia!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Dobra juz wiem . Na początek zerwac prtektorat z wszystkimi prócz Media i sardes , uprawiac z nimi handel oraz wykorzystywac ich jako tarcze
    Reszte wiem co i jak tzn jak radzic sobie z egiptem etc . Gdzie robic ekspancje ? Pólnoc ? Czy południe (Egipt) ?

  9. #9
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Ja wybrałem kierunek Egipt. Hellenowie po kolei podpisują mi umowy handlowe (zwiedziłem w tym celu całe M. Czarne) a nawet powoli zmieniają pakty nieagresji w sojusze obronne, a te w sojusze wojskowe. Cypr podbiłem. Mam plany na wielką wojnę z wielkim sojuszem persko-podobnych państw (byłe satrapie + wszyscy im podobni) dlatego polepszyłem sobie stosunki z Baktrią, aby mieć sojusznika z drugiej strony. Zależnie jak mi się powiedzie zaplanuję dalsze kroki (marzy mi się pomścić Magnezję na Rzymie... ). Ale wybierz po swojemu.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Najpierw zerwe separacje , tylko z mediami i tymi 2 co pisałem wczesniej zostawie , żeby meic tarcze przed innymi państwami oraz prowadzic handel , podpije cypr ( mają sojuesz z egiptem) , nastepnie rusze na egipt , gdy uda mi sie opanowac zrobie jak ty , sojusz z baktrią i podbój persji etc

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Problem w grze Seleucydami
    By caps in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 21:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •