Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86

Wątek: Gra Seleucydami

  1. #81
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    Są jakieś przeciwwskazania do zwycięstwa ekonomicznego Seleucydami? Kiedyś będę musiał się za to zabrać i jak na razie moim faworytem są Ptolemeusze, ale szukam też innych kandydatów. Teoretycznie Monarchia wydaje się mieć niezłe warunki do tego celu, ale nie wiem czy w praktyce nie będzie jakiś niespodzianek, które by mi to utrudniły.
    Ja wygrałem na b.trudnym ekonomicznie Pontem - polecam bo grało się b. przyjemnie i z tego co pamiętam mają oni także jakieś bonusy do stosunków handlowych oraz bogate prowincje Azji Mniejszej i Wschodu w swoim sąsiedztwie.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  2. #82
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jeśli chodzi o warunki zwycięstwa ekonomicznego to są normalne, nie widać jakiś wielkich trudności. najdalej oddalona prowincja to Provincia, reszta w normie.

    Ja właśnie gram sobie kampanie Selkami, ale epicko utknąłem. Przygotowałem się na wojnę domową, bo to już ten czas. A tu kompy uparły się i szczypią mnie to tu, to tam. I tak sobie przeskakuje na wyższy poziom imperium, to znowu spadam.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #83
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    @mackoff
    Nad Pontem też się zastanawiałem,bo warunki do tego ma dobre ,ale chciałbym zagrać państwem typowo hellenistycznym.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #84
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Podczas mojej kampanii mogłem się przekonać jak wygląda walka nacji dużych. Nie pozostało nic tylko próba zastrzelenia si. Ja jak zwykle wkradłem się w łaski Kartaginy, czyli pon, handel, sojusz obronny. Która walczyła z Rzymem i w Afryce z pogromcą Egiptu Cyrenajką. Dokładna arena działań zbrojnych to Sycylia i okolice osady Thapsus. Kartagina swoje armie powołuje wokół swojej stolicy, i większość tam stacjonuje. Przy czym są to głównie słupki po 1-5 jednostek, flota pływa na trasie Kartagina-Lilybaeum-Karalis. Rzym najczęściej przybywa od strony Cosentia, Cyrenejka zaś lądem i wodą od dołu.

    Jak wygląda ofensywa według SI:
    a) Atakujemy wrogą osadę malutką armią i/lub flotą. Łącznie coś koło 5-6 jednostek. Ponosimy porażkę i uciekamy w losowych kierunkach, stając się łatwym celem dla wrogich armii.
    b) Atak większym słupkiem, do 12 jednostek . Z dużymi stratami zdobywamy miasto. By wycofać się w stronę własnej stolicy lub innych swoich miast.

    Kontratak komputera na straconą osadę wygląda tak:
    a) Atakujemy wrogą osadę malutką armią i/lub flotą. Łącznie coś koło 5-6 jednostek. Ponosimy porażkę i uciekamy w losowych kierunkach, stając się łatwym celem dla wrogich armii.
    b) Atak większym słupkiem, do 12 jednostek . Z dużymi stratami zdobywamy miasto. By wycofać się w stronę własnej stolicy lub innych swoich miast.

    I tak przez 60 tur.
    Nie pozostaje nic innego jak przytoczyć cytat z filmu "Piraci z Karaibów":
    "BARBOSSA: Co teraz, Jack? Będziemy toczyć epicki pojedynek aż do sądnego dnia?
    JACK: Albo możesz się poddać."

    Achaja

    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 14-09-2014 o 16:08

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #85
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Zacząłem niedawno moją pierwszą kampanię Selkami i muszę przyznać, że mają bardzo ciekawą pozycję startową. Oczywiście na pierwszy ogień poszedł Egipt, który został przeze mnie zmieciony z powierzchni ziemi w kilkadziesiąt tur. Niestety, tocząc walkę z Egiptem, Nabateą, Cyprem i paroma innymi frakcjami wyrósł mi na północy groźny rywal w postaci Pontu, który pod koniec mojej kampani przeciwko Egiptowi wypowiedział mi wojnę i w szybkim tempie podbił moje 3 niebronione miasta za pomocą trzech silnych 20 oddziałowych armii.

    2014-12-22_00001.jpg

    Jestem również miło zaskoczony, że Rzym wygrał wojnę z Kartaginą i kontroluje ich stolicę oraz kilka miast w Afryce Północnej. Wygląda na to, że po wojnie z Pontem będe miał na głowie kolejne wyzwania

    Tak fajnie się teraz gra w Romke, że aż nie mogę się doczekać Atylli, bo te minikampanie do R2 kompletnie mi nie podeszły.

  6. #86
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    No cóż, miałem problemy z Partią na łatwym, zacząłem z głupia frant Seleucydami (też na łatwym, ale ja gram dla przyjemności, a nie aby dostać nerwicy lub aby ktoś podziwiał moje osiągnięcia wbite na hardzie) i o dziwo udało mi się całkiem ładne imperium zmontować

    Oto screen:
    2015-01-13_00001.jpg
    Media i Sardes to moje satrapie (Media ukradła mi turę przed mym przybyciem Persepolis :/, da się jakoś bez wojny odebrać satrapii miasto?), z resztą świata się nie wiążę, bo nie chcę wojen znikąd.

    Jednak patrząc na tego screena odkryłem, że będę musiał iść na wschód, chociaż planowałem najpierw zdobyć całą Azję Mniejszą, Afrykę aż do Atlantyku i dopiero potem tam...
    No ale nic, pożyjemy, zobaczymy Jako pierwszy padł Egipt, prawie z marszu - nie było go już (wraz z Cyprem) w 20 turze. Kasy mam jak lodu i nie wiem już na co ją wydawać, buduję co się da i powoli wymieniam jednostki w armii... Poziom Imperium VI, mam 58% poparcia i zero na słupku wojny domowej
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 12-02-2015 o 23:53
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Problem w grze Seleucydami
    By caps in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 21:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •