Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86

Wątek: Gra Seleucydami

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Po co zrywać satrapie? Najleiej trzymać je jak najdłużej bo oni muszą Ci wtedy płacić, ale te na wschodzie w przeciągu kilku tur wypowiadają wojne lecz można temu zaradzić, dbaj o dyplomację bo to bardzo ważne podczas gry Seleucydami, a ekspansję ja prowadziłem na Egipt i płw. Arabski potem Azja Mniejsza i Wschód, najlepiej od zachodu się jeszcze zabezpieczyć jakieś pony z Libią i Kartaginą i Grekami. Najgorsze są pierwsze tury potem masz duuuuużą przewagę militarną nad przeciwnikiem bo masz bardzo zróżnicowaną i potężną armie
    Dziel i Rządź

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Te satrapie nic mi nie dają , bo sa słabo rozwinięte gospodarczo , dlatego Medie i Sardes zostawiam dla handlu i tarczy przed baktrią .


    Chyba lepiej zerwac satrapie bez wojny niz kilka tur dalej miec wojne z 7 panstwami . A ta gra jest tak skonstruowana , że majac wojne z 7 reszta panstw niewiadomo z jakiej przyczyny tez sie dolącza .

  3. #13
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Jak to nie wiadomo? Osłabionego rywala łatwiej wykończyć

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  4. #14
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Właśnie wypróbowałem moją najnowszą broń - rydwany 8-) Od początku Armenia nie chciała podpisać ze mną jakiejkolwiek umowy; ani handlowej ani paktu nieagresji. Po opanowaniu sytuacji w Egipcie (jeszcze floty pływają po morzu a niedobitki lądowe uciekły do ich sprzymierzeńca Cyranejki) postanowiłem oczyścić lewą flankę przed wojną z szeroko rozumianym WSCHODEM. Głowni gracze Hellenów na których mi zależało (Macedonia Ateny i Sparta) podpisali już ze mną sojusze wojskowe. Flota mojego nadwornego nawigatora (skąd skubany wziął mapy? ) dotarła już do dzisiejszego Brestu i mimo różnic kulturowych mam wiele intratnych umów handlowych. (Ten motyw sprawdza mi się z każdą nacją prócz Kartaginy Barkidów :? ) Wracając do rydwanów. Tuż po odblokowaniu ich dostępności próbnie wstawiłem 2 ich jednostki do armii idącej na Armenię. Teren pierwszej (i na razie ostatniej) bitwy był dla rydwanów wzorcowy - płaski teren. Uderzenia na flanki i tyły ciężkozbrojnej piechoty walczącej od czoła z moją falangą (po uprzednim odgonieniu jednostek dystansowych przez lekką kawalerię) w pełni spełnił włożone na ich barki moje oczekiwania. Pozdrawiam walczących aktualnie Seleucydami! (Mimo równolegle zaczętych kampanii Partią i Rzymem to jednak Seleucydom w najbliższym czasie poświęcę gross czasu przeznaczonego na kompa są tego warci)

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #15
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Ja zamiast do Egiptu poszedłem ku Azji Mniejszej - tamtejsze państwa co prawda łatwe są do obrony, ale bogate i warte kolonizacji, co przekłada się na wzrost dochodów. Egipcjanom podbiłem tylko ich wasala Cypr. Po zajęciu Pergamonu, Galacji i Rodos mam otwartą drogę na handel z Helladą. Tymczasem przerzuciłem siły i najechałem Armenię. Po jej rozbiciu zająłem kraj Medów, a z południa zająłem Mezopotamię i Persję. Ze wszystkich satrapii ostały się Drangantia, Sagartia, Arachozja, Aria i Partava. Zamierzam umocnić nadgraniczne włości i zająć najpierw front południowy, kierując się na północ ku Chorezmowi. Niestety brakuje mi środków i ludzi, więc na tą chwilę trzymam się defensywy.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Gdzie proponujecie ekspansje ?



    NA wschodz nie oplaca sie , zbyt daleko
    NA południu - Egipt zbyt potęzny oraz poprostu nie lubie tych klimatów
    Została północ , ale z Pontem nie mgoe gdyz maja oni sojusz z atenami i sparta i wtedy zerwal bym z nimi wszystkie pakty i umowy

  7. #17
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Seleucydami

    najlepiej zacząć od cypru w celu zdobycia osady ze szkłem. w 2 turach cypr powinnienneś pokonać cypr i skierować się w strone egiptu. egipt nie jest wcale potężny. na wschód nie opłaca się prowadzić ekspansji bo wszędzie jest kultura wschodnia i ciężko tam porządek utrzymać.

  8. #18
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Mnie bawi to jak bardzo silne (wojskowo i politycznie) są Ateny i Sparta. Rzym, Kartagina czy Egipt to w zasadzie pionki przy tamtych jedno regionowych mocarstwach. W zasadzie to może tylko z raz spotkałem się z sytuacją w której ktoś z tej dwójki padł by w bojach, zazwyczaj się bardzo rozrastają.
    Jeśli zrobić by ranking przeżycia taki jaki ktoś zrobił do pierwszej części, to mielibyśmy pewnych zwycięzców.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #19
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Z Atenami i Spartą też zauważyłem we wszystkich kampaniach jak b. są silne. Ale u mnie jakiś wielkich ekspansji nie mieli. Raczej przeżywali spokojnie okresy zmierzchów Rzymu, Egiptu czy Kartaginy. Mnie i tak pozostał (planowany i tak) kierunek WSCHÓD. Z innymi Hellenami mam silne sojusze (między siebie za łby się na razie nie biorą więc mam spokój z dylematem-komu pomóc... ) Egipt i Cyranejka zdobyta. Z Kartaginą i Libią pakty i handel. Rzym mnie nie lubi (ja go także... ) ale i tak porządnie zajęty sąsiadami. Ogólnie jedna armia i flota dla pilnowania status quo i NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN (mam nadzieję. Może nadzieja i matką głupich ale jak każda matka swoje dzieci kocha ). Baktria powiązana ze mną sojuszem już mnie odciąża. Radzi sobie nieźle więc dotrwa nim się do niej przebiję. Chyba...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Seleucydami

    co sadzicie o podboju aten i sparty A potem ruszyc na rzym , zawrzec przy okazji przymierze z egiptem?

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Problem w grze Seleucydami
    By caps in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 21:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •