Strona 329 z 329 PierwszyPierwszy ... 229279319327328329
Pokaż wyniki od 3 281 do 3 282 z 3282

Wątek: Filmy

  1. #3281
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Nie samym grillem człowiek świętuje. Ku mojemu zdziwieniu Diunę 2 mogliśmy obejrzeć jeszcze w kinie. Widowisko przednie bo nazwisko reżysera zobowiązuje, 2:45 a nie patrzysz na zegarek, lecz kwestia fabularna to przeciętniak. Minusem ekranizacji jest zawsze skrót, wiec w książkach jest to zapewne lepiej opisane. Czy wiadomo jak zatrzymywano te czerwia, by pakować na nie iluś tam ludzi i rozbijać namioty? Postać grana przez Butlera. Pewnie to w książce zabijaka, we filmie ma jedną (1) walkę nie na niby (a i to z wycieńczonym starszym oficerem, oczywiście tchórz nawet zbroi nie zdjął) przed pojedynkiem z naszym protagonistą. Zarzynanie stojących obok niewolników czy tam służących może pokazywać patologię bohatera, ale na pewno nie jakość wojownika jako takiego. Krótkie sceny walk na pustyni to jakaś parodia taktyki, a gremialne wchodzenie Freemanów na pokłady statków kosmicznych by stoczyć bój na orbicie to jakiś absurd. Co oni chcieli tam zrobić? Abordaż czy co? Obecność Florence Pugh na liście płac to tylko kolejna mała, subiektywna cegiełka na minus.
    Spoiler: 

    Ja Diunę ocenę rozbiłem sobie jako film sf i adaptacjo/ekranizację i nie wiem, czy wersje filmowe, telewizyjne nie są lepszymi, mimo braków w budżecie.
    Jednak żal, że tak Diunę potraktowano w czasach, gdzie można już obrazować praktycznie wszystko.
    Trochę dziwne, że nie próbuje się przenieść tego w świat animacji, ostatnio oglądam takie (dzięki L4 XD, że wg mnie spokojnie wciągają nosem produkcje aktorskie, ale to temat seriali^^)
    Jakoś nigdy nie przekonywało mnie w jaki sposób robi filmy Denis Villeneuve. Na przykład uważam, że kontynuację Blade Runnera, mógł sobie darować i za te pieniądze, co poszły na marketing filmu, płace dla aktorów i budżet na film przeznaczyć na coś innego
    Takim, co mi zapadł w pamięci i uważam, że mu wyszedł, jest ten. Do dziś pamiętam jego treść, gdzieś został w pamięci. Labiryt z 2013 roku.


    No i ten
    Najlepszy obraz z całej trójki - Richard Jewell spod ręki Eastwooda. Starsi pamiętają ten zamach, lecz o losie ochroniarza już zapomniałem więc odświeżyłem sobie pamięć.
    Absolutnie się zgadzam, pokazuje niszczącą moc mediów, która dla tzw. "klikbajtów" zniszczy człowieka. Inne czasy, ale zasada działania bez zmian.

    Polecam ten, o handlu żywym towarem - jeśli wcześniej tego nie zrobiłem. Mimo, że media opiniotwórcze pojechały po filmie, ale ludzie go oglądali i wcale mnie nie dziwi, że nie podobał im się, bo fabuła filmu nawiązuje do prawdziwych sytuacji i organizacji.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 03-05-2024 o 17:02
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #3282
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 050
    Otrzymał 1 043 podziękowań w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Jakoś nigdy nie przekonywało mnie w jaki sposób robi filmy Denis Villeneuve. Na przykład uważam, że kontynuację Blade Runnera, mógł sobie darować i za te pieniądze, co poszły na marketing filmu, płace dla aktorów i budżet na film przeznaczyć na coś innego
    Takim, co mi zapadł w pamięci i uważam, że mu wyszedł, jest ten. Do dziś pamiętam jego treść, gdzieś został w pamięci. Labiryt z 2013 roku.
    Labirynt? Zajefajny! Odszukałem mój wpis sprzed lat -> 02-02-2014, 18:19
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Mogę ze spokojnym sumieniem zaproponować do obejrzenia thriller Prisoners (czyli setny film w Polsce pod tytułem Labirynt...). Fajne postacie o przeciwnych podejściach w chwili próby (Hugh Jackman i Terrence Howard), podejrzany (Paul Dano) i REWELACYJNY Jake Gyllenhaal (pamietny z Jarhead i ze świetnego "Bogowie ulicy") w roli policjanta. Jeden, jedyny minus: o 15 min za długi... Polecam!

    [youtube:3mdr3wpi]http://www.youtube.com/watch?v=sCpl-I5qxpU[/youtube:3mdr3wpi]



    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Polecam ten, o handlu żywym towarem - jeśli wcześniej tego nie zrobiłem. Mimo, że media opiniotwórcze pojechały po filmie, ale ludzie go oglądali i wcale mnie nie dziwi, że nie podobał im się, bo fabuła filmu nawiązuje do prawdziwych sytuacji i organizacji.
    Szukam od jakiegoś czasu, jesteś kolejnym gościem który mi to poleca.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 329 z 329 PierwszyPierwszy ... 229279319327328329

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •