Strona 288 z 328 PierwszyPierwszy ... 188238278286287288289290298 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 871 do 2 880 z 3273

Wątek: Filmy

  1. #2871
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Roland Emmerich ma na swoim koncie kilka megaprodukcji zatem trzymam kciuki oraz czekam z niecierpliwością na finalny efekt jego pracy.Mam też nadzieję że ten projekt będzie bardziej historyczny od "Apocalypto".

    Żeby nie było zbyt pusto to kilka dni temu obejrzałem i stwierdzam że czasu nie zmarnowałem:



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. #2872
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Spoiler: 


    Długo się zbierałem ale w końcu obejrzałem Blade Runner 2049



    Kilka słów komentarza, choć wiem że dla niektórych dość kontrowersyjnego. Cóż, oryginał oglądałem jako nastoletni dzieciak i jakoś tak nie złożyło się bym obejrzał ponownie, mimo że planowałem to przed kontynuacją. Rozumiem te wszystkie achy, ochy ale jakoś mnie ominęły, zapewne z racji wieku podczas oglądania. Dlatego nie stawiałem przed filmem "misji niemożliwe" czyli nawiązania poziomem do kultowego obrazu, gdyż to jest poza mną, jak już pisałem. Po bez mała 3 godzinach seansu okazało się że nie spoglądałem na zegarek, co mnie samego zaskoczyło gdyż wydłużonych scen było sporo. Postacie: Goslinga lubię i nie przeszkadzała mi informacja o tym kto zagra główną rolę (zapewne aktor wygrał wyścig o nią swoim występem w Drive). I nie zawiodłem się. Co prawda osobiście uważam że Fassbender byłby lepszy, ale po zagraniu duetu David/Walter nawet dla mnie byłoby już tego za wiele (akurat obejrzałem Snowmana o czym niżej), ta twarz i kolor oczu jest po prostu stworzona do tego typu postaci . Ford po prostu zagrał swoje, Jared Leto także całkiem nieźle. Do Any de Armas (Joi) mam słabość więc także na plus. Zatrzymując się przy tej postaci - nikt mi nie wmówi że pierwowzorem nie była Samantha z Her , Luv - także do zapamiętania. Uwaga ostrzegam - spoiler! Bardzo podobał mi się zwrot akcji gdy okazało się że K nie poszukiwał samego siebie, na co zdawały się wskazywać kolejne odkrycia bohatera. Muzyka zdawałoby się zupełnie inna niż w oryginale, lecz według mnie także b. dobra. Nie jestem specem od kina Sci-Fi lecz dla takich życzliwych dla gatunku jak ja film warty polecenia. Dla mnie 8,5/10.



    Snowman



    Ogólnie krytykowana próba ukazania na dużym ekranie kolejnego kryminału skandynawskiego. Część zarzutów słusznych, widać po trailerze że film utracił kilka scen które znikając zniekształciły a zapewne i wypłaszczyły kilka wątków na czym obraz oczywiście stracił. Jednak ciągle do obejrzenia dla fanów tak autora jak i kryminalnej prozy z zimnej Skandynawii. Na koniec pewna uwaga. Val Kilmer jak widzę jest chodząca antyreklamą operacji plastycznych...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #2873
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    @Gajusz Muzyka w nowym Blade Runnerze była bardzo podobna do tej z oryginału, widać lata kopiowania samego siebie pomogły Zimmerowi uchwycić brzmienie Vangelisa, co było naprawdę trudnym zadaniem. Zresztą moim zdaniem muzyka, jest najlepsza stroną obu tych filmów ;]
    Si vis pacem, para bellum

  4. #2874
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Jest nieco inna. 2-3 utwory są inną wersją Vangelisa.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #2875
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    No na pewno czuć w niej trochę Interstellara, no i przez te 30 lat trochę technologia poszła do przodu i brzmienia są trochę bardziej "trójwymiarowe" jednak to dalej stary dobry Blade Runner, ten sam klimat, te same brzmienia. :] Szkoda że nie dostał nominacji do Oscara, Dunkierka też miała fajny soundtrack, ale jednak wolałbym Blade Runnera w to miejsce :]
    Si vis pacem, para bellum

  6. #2876
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2017
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    93
    Otrzymał 31 podziękowań w 16 postach
    Obejrzałam niedawno niesamowity "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri." Świetnie oddany klimat prowincjonalnego miasteczka i genialna gra aktorska. Choć to obyczajowy dramat, więc nie każdemu musi się spodobać.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Jutrzenka za przydatny:


  8. #2877
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Słabo oceniany remake, ale mnie bardziej się podobał niż oryginał. Ciekawostka - Kiefer Sutherland mruga okiem swoją obecnością także w nowej wersji.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #2878
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Namówiony przez lepszą połowę obejrzeliśmy To. Pierwsza połowa filmu nawet, nawet. Lata 80-te, wiek bohaterów - nieprzypadkowo przypomina Stranger things (do tego obecność Finna Wolfharda). Niestety, wszystko niszczy postać Pennywise'a. Najsłabszy element filmu. Nic na to nie poradzę, od dzieciaka klauni mnie usypiali choćby nie wiem co robili. Tutaj także. Ile by nie miał zębów i jak bardzo idiotycznie się nie trząsł, po prostu żałosna postać. No a że to główne strachadło prozy/ekranizacji, cała reszta (znakomita gra dzieciaków) nie uratowała dla mnie filmu. Przez drugą połowę co rusz spoglądałem na zegarek, niestety. Koniec przywitałem z radością.

    Spoiler: 
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 16-03-2018 o 20:02

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #2879
    palę LD pije EB, używam OB i jestem OK Awatar PerWerka
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    2 725
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    31
    Otrzymał 55 podziękowań w 27 postach
    ''Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie''



    W moim odczuciu film wart obejrzenia. Nie wiem jednak czy w realu bym chciała w czymś takim uczestniczyć.... I nie chodzi mi tu o efekt końcowy
    Wczoraj weronikaneska, dzisiaj PerWerka
    https://www.youtube.com/channel/UCWk...?nohtml5=False

  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało PerWerka za ten post:


  12. #2880
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Werka, gdyby nie małe, średnie i duże kłamstwa ludzkość by nie przetrwała 365 dni

    Ponad rok po premierze, ale w końcu obejrzałem T2: Trainspotting

    Spoiler: 


    Słodko-gorzki lecz zabawa znowu przednia. Film najbardziej przemówi do urodzonych w latach 70-tych, ale polecam wszystkim. Ta scena utkwiła mi szczególnie:

    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 07-04-2018 o 23:44

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 288 z 328 PierwszyPierwszy ... 188238278286287288289290298 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •