Strona 290 z 327 PierwszyPierwszy ... 190240280288289290291292300 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 891 do 2 900 z 3268

Wątek: Filmy

  1. #2891
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    dwugodzinne szaleństwo
    Szaleństwo? To jest dopiero 1,5 godzinne szaleństwo do kwadratu

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #2892
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Czekając na ostatni sezon GoT luknąłem co porabia Tormund. A ten bawi się po swojemu w średniowiecznej Norwegii Ostatni król (oryginalnie Birkebeinerne) - ogólnie raczej co najwyżej średni, jak ktoś lubi slalom gigant inne sporty zimowe (ze szczególnym naciskiem na biathlon) w 1204 roku w norweskich lasach - to czemu nie?

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #2893
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Tak jak większość remake'ów ten również,w moim odczuciu,będzie skazany na porażkę zwłaszcza że odtwórcy ról głównych muszą się zmierzyć z kreacjami stworzonymi przez Steve McQueena i Dustin Hoffmana:



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #2894
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Po odgrzaniu Króla Artura, kolej na Robin Hooda

    Spoiler: 


    A ja namówiony przez lepszą połowę obejrzałem Tulipanową gorączkę. Pozamałżeńskie namiętności z XVII wiecznym Amsterdamem w tle ze znanymi nazwiskami na liście płac. Coś jednak nie wypaliło choć chwilami było ciekawie. Dla fanów Alicji.

    Spoiler: 


    Właśnie obejrzałem

    Spoiler: 


    i cóż, Projekt: Monster ciągle bezapelacyjnie najlepszy w tym universum. Wracając do Paradoksu - ogląda się dobrze bo obsada niezła a i ujęcia kosmosu w tego typu filmach chyba mi się nie znudzą. Mimo tego ogólnie - słabe 5/10.

    I kolejna edycja postu. Kształt wody choćby z powodu hałasu wokół niego (grom nominacji i zdobycie, nie licząc innych nagród, 4 oscarów i 2 złotych globów) wart był obejrzenia, mimo że tak jak się spodziewałem - nie rzucił mnie na kolana. Znakomita rola Shannona i odtworzona atmosfera zimnej wojny w Stanach w latach 60-tych. Dla chętnych na bajkę dla dorosłych.

    Spoiler: 
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 01-06-2018 o 13:45

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #2895
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ja sobie z filmami typu "Król Artur" czy "Robin Hood" (aktualnymi) dałem spokój. Jak widzę wciskanie wszędzie murzynów to aż krew mnie zalewa.
    Co do "Kształtu wody" - byłem na tym filmie i.... jakoś mnie nie zachwycił za bardzo. Były momenty fajne, ale tak to nuda jakaś.
    Za to polecam "Cichą Noc". Przyznaję, że gra aktorska Dawida Ogrodnika powala na kolana, sam pomysł na film trafny i równie... zabawny. Choć sam film moim zdaniem skradł dziadek głównego bohatera - wiecznie nachlany, a tym samym bawiący swoim zachowaniem np. podnoszenie wielkiej butli z wódą niczym ciężarkiem 20 kilogramowym

    Teraz w planach "Deadpool 2" i "Śmierć Stalina".

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #2896
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Deadpoola 2 mogę polecić z czystym sumieniem. Najlepszy film familijny jaki widziałem

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. Użytkownicy którzy uznali post Chaak za przydatny:


  8. #2897
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Odnośnie mody na wciskanie wszędzie murzynów i azjatów w filmach typu najnowszy Król Artur, to popieram Arroyo. Dla mnie to chore. Poprawność polityczna wbrew historycznym faktom. Teraz duża część amerykańskich widzów będzie pewnie święcie przekonana, że w arturiańskiej Anglii było dużo obywateli o kolorach skóry innych niż biały, i nie byli oni oczywiście żadnymi niewolnikami. Takie czasy niestety. Efekty nawet fajne w tym najnowszym Królu Arturze, ale za mocno oderwane od pierwowzoru, bardzo luźna interpretacja.

  9. #2898
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Ten Robin Hood poza polityczną poprawnością razi mnie dziadowską scenografią i uwspółcześnionymi, tandetnymi kostiumami. W ogóle nie czuć klimatu średniowiecza, ani nawet świata brytyjskich legend. Po obejrzeniu trailera już wiem, że film to będzie cienizna. Nieraz się mylę i po słabym trailerze film okazuje się całkiem dobry, co jest pozytywnym zaskoczeniem. W tym wypadku jestem jednak pewien, że niestety tak nie będzie. Ani to śmieszne, ani ciekawe, sceny szału nie robią, a nawet efekty nie są jakieś wow, żeby przyciągnąć mnie w jakikolwiek sposób do kina. Narzekałem na Robin Hooda Ridleya Scotta, jednak tamten miał chociaż jakiś klimat i choć szału nie robi to da się obejrzeć. Temu nowemu nic dobrego nie wróżę.

    Papillon pewnie będzie się przyjemnie oglądało, jednak to całkiem niepotrzebny film. Nie przebije kreacji aktorskich oryginału, który zresztą nadal super się ogląda. Taki zwykły skok po kasę kosztem kultowego klasyka. Coś jak Ben-Hur z ostatnich lat i wiele innych.

    Deadpoola 2 widziałem i się uśmiałem. Jeśli ktoś nie lubi czarnego humoru i nie podobała mu się poprzednia część to nie ma po co iść. Dla mnie ubaw po pachy na letni wieczór. Chyba nawet przebił poprzednią część.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. #2899
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Ten Robin Hood poza polityczną poprawnością razi mnie dziadowską scenografią i uwspółcześnionymi, tandetnymi kostiumami. W ogóle nie czuć klimatu średniowiecza, ani nawet świata brytyjskich legend. Po obejrzeniu trailera już wiem, że film to będzie cienizna. Nieraz się mylę i po słabym trailerze film okazuje się całkiem dobry, co jest pozytywnym zaskoczeniem. W tym wypadku jestem jednak pewien, że niestety tak nie będzie. Ani to śmieszne, ani ciekawe, sceny szału nie robią, a nawet efekty nie są jakieś wow, żeby przyciągnąć mnie w jakikolwiek sposób do kina. Narzekałem na Robin Hooda Ridleya Scotta, jednak tamten miał chociaż jakiś klimat i choć szału nie robi to da się obejrzeć. Temu nowemu nic dobrego nie wróżę.
    Jeśli chodzi o buntownika z lasu to polecam ekranizację jego losów nakręconą w 1991:



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  11. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  12. #2900
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    338
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Teraz duża część amerykańskich widzów będzie pewnie święcie przekonana, że w arturiańskiej Anglii było dużo obywateli o kolorach skóry innych niż biały, i nie byli oni oczywiście żadnymi niewolnikami.
    Najpierw to oni musieliby wiedzieć, co to jest arturiańska Anglia...

    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Ten Robin Hood poza polityczną poprawnością razi mnie dziadowską scenografią i uwspółcześnionymi, tandetnymi kostiumami. W ogóle nie czuć klimatu średniowiecza, ani nawet świata brytyjskich legend.
    To i tak dobrze, że miałeś siłę zwracać jeszcze uwagę na kostiumy... Ja po parunastu sekundach miałem już dosyć, myślałem, że przez pomyłkę odpaliłem trailer "Assasins Creed'a"

    Popieram przedmówców w temacie politpoprawności, ale niestety, taki mamy klimat. Niemniej jednak nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę, że wygląda to zasadniczo na kino akcji w typowym dzisiejszym stylu, a dekoracja - czy historyczna, czy fantastyczna, czy jakakolwiek inna, ma tutaj zupełnie drugorzędne znaczenie. Mnie osobiście bardziej bolą "ambitne" filmy osadzone w realiach historycznych, które za nic mają fakty, a scenariusz wypełnia zestaw schematów i klisz dopasowanych do współczesnego odbiorcy - jak np. "Braveheart" czy "Królestwo niebieskie".

    Btw, jeśli chodzi o nowego "Motylka", to również podzielam opinię, że jest twór równie bezsensowny, jak remake "Omena". Nie dość, że poprzednia ekranizacja ciągle daje radę, to w dodatku będzie to zapewne kopia pierwszego filmu (nawet główny bohater wystylizowany na McQueena), a nie próba zekranizowania książki Charriere'a na nowo (nawiasem mówiąc, gorąco polecam lekturę). W sumie nawet szkoda, bo film ledwie liznął literacki pierwowzór, który jest znacznie bogatszy od tego, co widzieliśmy na ekranie.

Strona 290 z 327 PierwszyPierwszy ... 190240280288289290291292300 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 22:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 07:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 10:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 15:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 13:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •