Strona 291 z 328 PierwszyPierwszy ... 191241281289290291292293301 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 901 do 2 910 z 3273

Wątek: Filmy

  1. #2901
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Co do "Kształtu wody" - byłem na tym filmie i.... jakoś mnie nie zachwycił za bardzo. Były momenty fajne, ale tak to nuda jakaś.
    Po prostu by wepchnąć różne gatunki filmowe w jeden seans i do tego opowiedzieć to tak by za każdym razem dobrze się oglądało trzeba wspiąć się na wyżyny Foresta Gumpa. Ten film może zdobywać nagrody ale po obejrzeniu raczej będzie się już omijało.

    Robin Hood - już zwiastun nasuwa wątpliwości czy to nie Assassin's Creed z kolejną cyferką.

    Mam coś lepszego do zaproponowania:

    Shot caller (Skazany)

    Spoiler: 


    Niby już znana historia od maklera do gangstera lecz ogląda się całkiem dobrze z jednym minusem. Reżyser postawił na retrospekcje, które poważnie zwalniają film. Tu liniowość lepiej by się sprawdziła. A co tu zobaczymy? Niedawno obejrzałem co tam Tormund porabia nudząc się w Norwegii Teraz podglądamy kolejnego bohatera. A że to sam sir Jaime Lannister to i Punisher jest za cienki w uszach Polecam.
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 05-06-2018 o 23:06

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #2902
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Całkiem niezły film, przyjemnie się ogląda, ale jednak ma pewne niespójności zwłaszcza na koniec, które główny bohater mógł inaczej rozplanować, skoro i tak przewidział praktycznie do końca. Ale nie chcę spojlerować Ogólnie film całkiem niezły i podoba mi się główny bohater.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #2903
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Czas mroku

    Spoiler: 


    Az trudno uwierzyć że w po części brytyjskim filmie historycznym stojącym na wysokim poziomie zabrakło na planie konsultanta który by wyprostował datę rozpoczęcia Operacji Dynamo czy fakt zatopienia lotniskowca Glorious przed... 9 maja 1940 Czy to znaczy że to zły film? Na pewno nie! Mimo że za bardzo kameralne kino mi nie odpowiada, ale niekiedy jest nieodzowne by ukazać duszną atmosferę gabinetów. Gary Oldman - czapki z głów, Ben Mendelsohn jako Jerzy VI - mimo że aż się prosiło uśmiechnąć się do widza i obsadzić w tej roli Colina Firtha - także znakomity a scena powierzenia stanowiska premiera Churchillowi - jedna z tych niezapomnianych
    Gdzieś czytałem że dzięki parze z Dunkierką Nolana mamy możliwość ujrzenia proces podejmowania decyzji jak i jej wykonania jeżeli chodzi o Operację Dynamo. I faktycznie tak jest. Nie czytałem żadnej biografii Churchilla więc zgaduję że ta przejażdżka metrem w dniu sławnej mowy w parlamencie o nie poddaniu się to licentia poetica twórców. Cóż, podsumowując - spokojnie polecam.

    PS Jeszcze jedno - obraz kapitulanctwa tak gabinetu politycznego jak i sztabu jest porażający. Mając ciągle tyle atutów w ręku (które skutecznie wykorzystano) aż trudno uwierzyć że brytyjska strona twórców to zaakceptowała. Tłumaczę to tylko tym że chciano ukazać lwa na tle stada baranów. Królowi także się oberwało...

    Edycja

    Po Kobiecie w klatce http://www.filmweb.pl/film/Kobieta+w+klatce-2013-672278 i Zabójcy bażantów http://www.filmweb.pl/film/Zab%C3%B3...3w-2014-698186 miałem możliwość ponownie spotkać się z Carlem Mørckiem i Assadem w Wybawieniu

    Spoiler: 


    Może nie jestem jakimś maniakiem skandynawskich kryminałów, jednak muszę przyznać że jak do tej pory chyba się na nich nie zawiodłem. I mimo że tym razem (dla mnie) wyraźnie czegoś brakło, znowu ten znany już mroczny klimat do mnie trafił. Może nie na teraz, ale na jesienny deszczowy wieczór - film jak znalazł

    ... i kolejna

    12 strong

    Spoiler: 

    Pomieszanie kilku faktów z szarżą Lekkiej Brygady i hollywoodzkiej naiwności. Przykład - operatorzy sił specjalnych desantują się w nocy z CH-47 w górach Afganu rozpoczynając interwencję po ataku 11 września. Mają za zadanie dołączyć do sił Sojuszu Północnego gen Dostuma. Nie mają oczywiście z nimi żadnej łączności, umówionych haseł ect. Po kilkunastu sekundach nie wiedząc kto nadchodzi biorą do niewoli dwóch bojowników generała by w końcu cała grupa tych ostatnich wyskoczyła by zorganizować scenę "każdy mierzy do każdego". Na szczęście agent CIA który już wcześniej dołączył do sił Sojuszu wyjaśnia sytuację jednocześnie mając pretensje że operatorzy wylądowali daleko od wyznaczonego miejsca. No to w takim razie co sami tam robili Ok, dość złośliwości. Jeżeli komuś podobały się filmy typu http://www.filmweb.pl/film/Terytorium+wroga-2011-572635 i http://www.filmweb.pl/film/Ocalony-2013-613320 to spokojnie mogę mu polecić. No i rzecz jasna fankom Thora
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 13-06-2018 o 20:25

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #2904
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Dziś o



    Ponieważ film całkiem nowy, by nie spoilerować wybierającym się do kina, reszta dla chętnych tutaj

    Spoiler: 
    Cóż, o filmie ponownie słychać głosy od zachwytu po totalna krytykę ale i tak jak 3 lata temu nie przeszkodziło mi to w wybraniu się do kina. Cokolwiek by nie pokazali i tak nie koncentruję się na obuwiu głównej bohaterki (do tego wrócimy ) czy braku logiki w fabule i w postępowaniu bohaterów lecz na zwierzakach tu i tam ryczących i biegających. Film przeznaczony dla wszystkich więc ja to zwykle bywa dobrzy bohaterowie wybrną z każdej sytuacji bez wyjścia, a źli są pokarmem dla dinozaurów a i to ukazane w wygładzonych scenach by jak najwięcej dzieciaków obejrzało. Fajnym przymrużeniem oka do widza była pierwsza scena z Claire, gdy kamera ukazuje ją poczynając od... butów Pratt ma kilka fajnych powiedzonek ale w pierwszej odsłonie miał lepsze dialogi. Mimo że jak wspomniałem, nie koncentruję się na braku logiki w fabule i w postępowaniu bohaterów to tym razem było to aż nazbyt widoczne już od pierwszej sceny - Mosasaurus przez 3 lata karmił się wspomnieniami? Zresztą super bystry indoraptor (tak, kolejny zmutowany główny bohater, jakby dinozaury nie mogły unieść ciężaru skupienia widzów na sobie ) o super rozwiniętych zmysłach nie grzeszy węchem, inteligencją i siłą gdy jest mu to najbardziej potrzebne. Ponownie sporo scen które są wersjami 2.0 w stosunku do Jurassic Park. No i powód wyjścia do kina - dinozaury. Tu sporo nowych bohaterów - Barionyx, Carnotaurus, Styracosaurus czy Allosaurus lecz jak wspomniałem - one muszą być w cieniu sztucznego tworu. Zawiodłem się sceną Mosasaurusa z surferami którą widzieliśmy w zwiastunach. Niestety, to cała scena... Zaś zaskoczyła chyba najbardziej ckliwa - palącego się Brachiosaurusa ryczącego odgłosem Humbaka... Z komediowych zaś zapada w pamięć ta gdy sparaliżowany Pratt próbuje odpełznąć od lawy co wprost kojarzy się z fenomenalną sceną Leo z Wilka z Wall street Akcja filmu gna i gna co trochę psuje odbiór (a może ma na celu przeszkadzanie w analizowaniu logiki scenariusza?) no i oczywiście na siłę wprowadzony dzieciak by najmłodsza część widowni miała się z kim identyfikować. Najciekawszym chyba fragmentem jest sam koniec. Ta minutowa scena daje tak dużo możliwości w kolejnych częściach (tych jestem pewien w liczbie mnogiej) że właściwie stanowi początek nowego uniwersum. I co tu kryć, za 3 lata oczywiście wybiorę się na kontynuację!
    PS - Jestem dumny z lwa, nie pękał naprzeciw Tyrannosaurusa Rexa
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 15-06-2018 o 10:52

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  6. #2905
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    No dobrze, od czegoś trzeba zacząć. Dziś proponuję obejrzenie Wind river



    Niezbyt mi odpowiadają zimowe klimaty (no, może oprócz The thing), lecz obsada mnie skusiła. Film rozkręca się powoli, choć z każdą minutą wciąga coraz bardziej. Śledzimy śledztwo młodej agentki FBI, na której widok miejscowi, gdy zobaczyli jak potraktowano sprawę w centrali, wszyscy zrobili tak . Powodowany także osobistymi przyczynami, miejscowy myśliwy zgadza się jej pomóc, gdy przekonał się, że mimo małego doświadczenia, jest pełna zapału by wyjaśnić śmierć młodej dziewczyny. Koniec daje wiele do myślenia. Gorąco polecam!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  8. #2906
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    No to dzisiaj coś z Sci-Fi

    Całkiem przypadkiem obejrzałem anonimowy dla mnie do chwili seansu thriller What Happened to Monday (polski tytuł, tym razem faktycznie trafiony - Siedem sióstr). Znakomity popis aktorski Noomi Rapace. Trzyma w napięciu a i zakończenie w miarę zaskakujące. Gorąco polecam! (oczywiście takie filmy omijają polskie kina...)


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #2907
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    No to dziś o dziele zza północnej (tak, tak! nie wschodniej! ) granicy.

    Problem z patosem jest ten, że gdy się przekroczy pewien jego poziom, ten zamienia się w groteskę i film wojenny przeistacza się w tragikomedię. Ale od początku. Obejrzałem jakiś czas temu to oto dzieło pogrobowców mosfilmu



    O tej historii interesujący się frontem wschodnim słyszeli wszyscy https://pl.wikipedia.org/wiki/Panfi%C5%82owcy ale zobaczyć ekranizację to zupełnie co innego. Co tu mamy? Przełożeni wszystkich stopni zwracają się do żołnierzy właściwie nie wydając rozkazów, co najwyżej sugestie, polecenia. Komisarz polityczny to taki brat łata - a to wybroni ciągle żartującego żołnierza przed porucznikiem instruktorem walki z czołgami, a to przyniesie tytoń potrzebującym. Swój człowiek! Żołnierze są już tak doświadczeni czteromiesięcznym gonieniem szkopów (licząc od czerwca 41, np samoloty rozpoznawcze Luftwaffe zestrzeliwują masowo - raz pada liczba 10) że np dokładnie wiedzą kiedy nastąpi ostrzał, o jakim natężeniu, a kiedy atak (i tak się dzieje, lecz nigdy Niemcy jedno z drugim nie synchronizują). Raz nawet przeleciał Stukas, ale tylko po to by Szasza mógł do niego pruć z pepeszy. Niemieccy żołnierze piechoty przypominają zombie chodzące tu i tam na otwartym polu służąc za tarcze strzelnicze. A cała epicka bitwa 28-iu to wzięcie około dwóch kompanii czołgów i około dwóch kompanii piechoty w kleszcze które tworzyły: z lewej flanki 2(3?) działka p-panc bez osłony piechoty które Niemcy do końca nie zdecydowali się atakować bo po co, czasem zmuszeni ostrzelać ogniem dział czołgowych gdy liczba płonących maszyn kolegów-pechowców nie pozwalał im już jechać do przodu. Na wprost okopy naszych gierojów, a na prawej flance obsługa maxima która sama decyduje podczas którego ataku strzelać, a którego nie. Razem tworzy to nam kwadrat o boku kilkuset metrów w który wciąż i wciąż wchodziły fale za chwilę martwych szkopów. Wraz z czasem nie braknie nam postaci wychylających się przy rzucie wiązką granatów i ginących z przestrzeloną piersią od serii MG, zdążywszy rzecz jasna rzucić (celnie!) po chwili oszołomienia by spokojnie umrzeć z kolejnym palącym się czołgiem w tle. Gdy już kozaki nie mają amunicji (był nawet rzut kamieniem) i na niedobitki Niemców szykują się z saperkami, bagnetami etc, Iwan z maxima rozstrzeliwuje epicko do końca wrażych napastników. To wszystko na oczach obserwującego spokojnie przez lornetkę dowódcy kolejnej kompanii czołgów który na ten widok... zwątpił w siłę kilkunastu dział czołgowych kal 3,7cm , 5cm i 7,5cm i 30 MG. Pokaz siły jednego maxima wystarczył by faszystom zmiękła rura. Gdy widzimy iż w taśmie pozostały 3 naboje, ów obserwujący scenę rozstrzeliwania kamratów oficer wydał rozkaz wycofania się. Tyle akcja, ale film zapełniony jest także rozmowami żołnierzy. A to nasz brat-łata politruk uświadamia młodego Kazacha co to jest naród, a to nasze kozaki opowiadają sobie o Termopile, o... siedmiu samurajach i... siedmiu wspaniałych A to usłyszymy osąd że być pancerniakiem to pewna śmierć. Ale nade wszystko co jakiś czas słyszymy że mają zrobić wszystko, ale nie umrzeć! Gdy jeden z żołnierzy oznajmia że gotowy jest walczyć do śmierci, dostaje opieprz od przełożonego że jest samolubnym egoistą bo kto za niego będzie dalej walczyć? I tak dalej i tak dalej. Co jest najlepszego? Ukazanie sprzętu. U Niemców mamy haubice s.F.H.18, czołgi to Pz.Kpfw III i krótko lufowe Pz.Kpfw IV. U Rosjan niby prozaiczne haubice wz. 1938 (M-30), p-pance 45mm wz. 1937 (53-K) ale dostrzegamy pomiędzy PPSz-ami także PPD! Pod tym względem - nie mam nic do zarzucenia.

    Podsumowując - ten radziecki film jako żywo przypomniał mi stare, słusznie minione czasy. Napisałem - radziecki? Hmmm. W końcu Władymir Władymirowicz pieje co chwila o największej katastrofie w XX wieku jaką był rozpad ZSRR. No to mu kręcą takie filmy a i naród po katastrofalnej głasnosti w końcu na powrót dowie się jak dbano o życie i zdrowie ich dziadków i pradziadków zimą 1941. Ach te setki tysięcy i miliony egoistycznych tchórzy, którzy postanowili wbrew rozkazom zginąć gdy inni zabijali nazistów setkami jakby tak od niechcenia. Ja tam film polecam głównie dla nostalgii. I jeszcze jedno - film nie trwa 2 godzin. Ostatni cały kwadrans to zbliżenie na monument jaki na miejscu zbudowano oraz mega lista płac. Ogólnie, jakby to powiedzieć. "Na froncie wschodnim, bez zmian..."

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #2908
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Dzięki Gajuszu za obszerny komentarz!

    W najbliższą niedzielę (03.02.2019) w TV Puls o godz. 20:00 będzie można obejrzeć film "Aleksander" w reżyserii Olivera Stone'a. Obsada: Colin Farrell (Aleksander), Angelina Jolie (Olimpias), Anthony Hopkins (Ptolemeusz), Val Kilmer (Filip II), Rosario Dawson (Roksana), Jared Leto (Hefajstion), Christopher Plummer (Arystoteles), Jonathan Rhys-Meyers (Kassander).
    Jest to wg mnie najlepsza dotychczas produkcja filmowa pod względem realizacji antycznych bitew i zrekonstruowanego uzbrojenia. W tej kategorii do dziś nie ma sobie równych. Do tego należy dodać wspaniałą ścieżkę dźwiękową w wykonaniu Vangelisa.
    Niestety powyższe walory tej produkcji nie zostały w pełni docenione ze względu na krytykę pewnej części scenariusza, skutkiem czego w późniejszych produkcjach o czasach starożytnych - bitwy, kostiumy i uzbrojenie traktuje się po mocoszemu.




    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  11. #2909
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Ciekawe tylko którą wersję pokażą ?

    https://www.imdb.com/title/tt0346491/alternateversions


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  12. #2910
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Dzięki Gajuszu za obszerny komentarz!

    W najbliższą niedzielę (03.02.2019) w TV Puls o godz. 20:00 będzie można obejrzeć film "Aleksander" w reżyserii Olivera Stone'a. Obsada: Colin Farrell (Aleksander), Angelina Jolie (Olimpias), Anthony Hopkins (Ptolemeusz), Val Kilmer (Filip II), Rosario Dawson (Roksana), Jared Leto (Hefajstion), Christopher Plummer (Arystoteles), Jonathan Rhys-Meyers (Kassander).
    Jest to wg mnie najlepsza dotychczas produkcja filmowa pod względem realizacji antycznych bitew i zrekonstruowanego uzbrojenia. W tej kategorii do dziś nie ma sobie równych. Do tego należy dodać wspaniałą ścieżkę dźwiękową w wykonaniu Vangelisa.
    Niestety powyższe walory tej produkcji nie zostały w pełni docenione ze względu na krytykę pewnej części scenariusza, skutkiem czego w późniejszych produkcjach o czasach starożytnych - bitwy, kostiumy i uzbrojenie traktuje się po mocoszemu.




    Ok, Gaugamela, szczególnie wchodząca w kadr falanga gdy początkowo widać tylko sarissy - miodzio. Lecz z Hydaspesem Stone nie popisał się zupełnie. Emocje, dobre ujęcia są, ale mimo krwawego przebiegu bitwa skończyła się jednoznacznie, co reżyserowi nie pasowało więc spaprał całkowicie by ukazać powód zmiany decyzji o ciągłym marszu do przodu.





    https://www.youtube.com/watch?v=dHpa...ature=youtu.be

    Wpisany na listę do upolowania
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 11-08-2019 o 15:14

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 291 z 328 PierwszyPierwszy ... 191241281289290291292293301 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •