Strona 326 z 329 PierwszyPierwszy ... 226276316324325326327328 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 251 do 3 260 z 3283

Wątek: Filmy

  1. #3251
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Dla sympatyków Zapomnianych Krain, gier takich jak Icewind Dale, Baldur Gate, czy Neverwinter Nights, film "obowiązkowy". Aktorzy czuli chemię tego świata i nie są to jacyś anonimowi reprezentanci swojego zawodu. Podsumowując: wbrew temu, co napisałem - nie trzeba znać lore, by się dobrze bawić

    edit:
    Po raz kolejny, film moim zdaniem mocno niedoceniony, niestety aktualizujący się i przemyca w tej swojej formie Tarzana ciekawe spostrzeżenia, choćby napomknienie, czyimi rękoma Indian północnoamerykańskich usmani wyżynali po wojnie secesyjnej? Czy teraz by tak zrobili? Film z 2016 roku.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 29-10-2023 o 16:33
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #3252
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    D&D jest na liście do obejrzenia. A póki co odhaczone:

    The guest. Thriller, akcja, lecz z powodu sporej ilości czarnego humoru - sznyt komediowy. To jest ten przypadek, gdy nie mamy wiele oczekiwań, a dostajemy dobry, kinowy seans. Polecam, choć starość.
    Spoiler: 


    The empty man. Niezły początek, dobry pomysł na fabułę, fajny klimat i muzyka, pozytywnie (Pacyfik) kojarzący się aktor grający głównego bohatera. Niestety, koniec rozczarował.
    Spoiler: 


    See how they run. Rockwell i komedia kryminalna. To musiał być strzał w dziesiątkę. Rozczarowany jakoś specjalnie nie jestem, jednak czegoś brakło by to była dycha. Niemniej, polecam.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #3253
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Następny tytuł wart uwagi, tym razem na HBO - Egzorcysta Papieża.
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Asuryan za ten post:


  5. #3254
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Następny tytuł wart uwagi, tym razem na HBO - Egzorcysta Papieża.
    Jakiś czas temu obejrzałem, szkoda zmarnowanego potencjału, bo kiedyś czytałem wspomnienia tego egzorcysty.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #3255
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    Ostatnio obejrzane na ścianie:

    Appendage. Sam już nie pamiętam, czego oczekiwałem . Kicz z jakim wykonano tytułowego potworka skłania mnie do oceny, że to miała być komedia o zabarwieniu dreszczowca. Filmweb niby to potwierdza, lecz wyszła tragedia (nie, nie grecka).
    Spoiler: 


    Guardians of the Galaxy vol 3. To tylko Marvel, jednak gdy porównuję swój odbiór wcześniej obejrzanej Kwantomani i tych Strażników, to dwa różne światy. Mimo kolejnej odsłony, bohaterowie ciągle mnie bawią, ich wspólne relacje ciągną fabułę a nieodzowne efekty specjalne nie są treścią dla samej siebie. Takie 6/10.
    Spoiler: 


    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Następny tytuł wart uwagi, tym razem na HBO - Egzorcysta Papieża.
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Jakiś czas temu obejrzałem, szkoda zmarnowanego potencjału, bo kiedyś czytałem wspomnienia tego egzorcysty.
    Owszem, powielający kalki tego typu filmów o egzorcystach, lecz ze względu na Crowe (chyba najlepsza rola od lat) i ledwie 1,5h może być. Od zawsze wolałem atmosferę dreszczu od wiadra krwi (czyli stawiam na coś w stylu Obecności, z serialu Piła nie obejrzałem ani jednego odcinka). Królowa męczy mnie o Zakonnicę 2, lecz pamięć o pierwszej odsłonie ciągle trzyma mnie przed tym seansem.
    Spoiler: 
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 01-01-2024 o 19:54 Powód: literówka

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #3256
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    Bullet train. Lekkie kino ze sznytem gangsterki ala Guy Ritchie. Różne opinie słyszałem, lecz ja się dobrze bawiłem.
    Spoiler: 


    The courier. Stare dobre kino szpiegowskie w którym dobrego agenta nie poznaje się po tym ilu wrogów wyśle ad acta. Kolejne dwie godziny znakomicie spędzone.
    Spoiler: 


    Troll. Bajka z Norwegii o starym, biednym wielkoludzie. Na jego tle ludzie to same tumany. Taka Godzilla dla Skandynawów choć nawiązanie do sag i legend zawsze lubię jako punkt startu. Jako ciekawostka - w tle mignie przez chwilę znana z krajowego podwórka koreańska armatohaubica K9 (i rzecz jasna F-35. Chyba tamtejszy MON miał udział w produkcji i chciał się pochwalić nowymi zakupami).
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #3257
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    Dron. Nie ukrywam, że po film sięgnąłem ze względu na Seana Beana . I właściwie dla niego ten film obejrzałem do końca bo fabuła była mizerna (dużo lepszy z tego segmentu był Good kill z Ethanem Hawke). To co trzymało mnie do końca było pytanie - czy i jak zginie Bean . Nie, nie powiem, może obejrzeliście (sami wiecie) lub zamierzacie obejrzeć, więc nie psuję zabawy.
    Spoiler: 


    Luther: Zmrok. Mimo niskich notowań film raczej mnie nie rozczarował (choć casting polegający na wybraniu aktora mającego grać psychola którego w tłumie od razu by się podejrzewało za sam wyraz twarzy to jak powszechne wybieranie zakazanych mordek w roli agentów KGB) . A ponieważ nie oglądałem serialu (dużo wyższe oceny) więc chyba kolejny dołączył do mojej listy życzeń.
    Spoiler: 


    Demeter: Przebudzenie zła. Kolejny nisko notowany film który mimo wszystko znalazł się na mojej ścianie. Zgadzam się z utyskiwaniem, choć trudno mi było jakoś przeżywać mocno opowieść jak nasz krwiopijca znany był z tego że dotarł do punktu docelowego. Więc odliczanie ofiar nie miało żadnej dramaturgii prócz końcowego pytania - czy żywa noga wyjdzie z jatki na pokładzie. Koniec końców raczej na zegarek nie spoglądałem, choć do filmu już nie wrócę.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #3258
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 408
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    522
    Otrzymał 485 podziękowań w 346 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz;483960
    [I
    Luther: Zmrok[/I]. Mimo niskich notowań film raczej mnie nie rozczarował (choć casting polegający na wybraniu aktora mającego grać psychola którego w tłumie od razu by się podejrzewało za sam wyraz twarzy to jak powszechne wybieranie zakazanych mordek w roli agentów KGB) . A ponieważ nie oglądałem serialu (dużo wyższe oceny) więc chyba kolejny dołączył do mojej listy życzeń.
    Spoiler: 

    Serial jak najbardziej godny polecenia, mimo że w latach nieźle rozciągnięty. Jak dla mnie, to serial jednego aktora, nie wyobrażam sobie innego aktora w tej roli. Zresztą ten aktor ma jeszcze inny bardzo znany serial w swoim CV
    ************************
    Trzej muszkieterowie: D’Artagnan
    Polecam ten film, czekam na kontynuację, tradycyjnie w Polsce, to w Polsce XD
    Takie ekranizacje to rozumiem, i to w czasach woke i wszelkich poprawności i co ciekawe podoba się widzom
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #3259
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 013
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    przewinąłem, Eva Green plus brak czarnych jako główne postaci w filmie kostiumowym o epoce, gdzie czarni to byli na plantacjach.
    Może obejrzę.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  11. #3260
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    Juliusz. Po scenarzystach wiadomo było, czego trzeba się spodziewać. Więc i więcej niż kilka scen zamiast śmierzyć wyglądało raczej żenująco. Chyba najciekawsze było to, że ze spamu śmiesznostek wraz z czasem robiło się coraz bardziej poważnie. Długość filmu (raptem 1,5h) wyszła celująco więc jak widzę samoograniczenie jest nieobce naszym twórcom. Film jako całość znakomicie nadał się na relaks po ciężkiej nocy sylwestrowej.
    Spoiler: 


    Barbie. O tym filmie już chyba wszystko powiedziano, nawet na naszym martwym forum. Pamiętając Barbieheimer trudno odnaleźć dwa tak różne obrazy które przyciągnęły w jednym czasie tak liczną widownię. Co by nie mówić o Oppenheimer, do niego wrócę zapewne nie jeden raz, do Barbie już nigdy bo już nie pamiętam (w końcu to już 4 dni od seansu!) po co miałbym to zrobić.
    Spoiler: 


    Wieczór noworoczny kończyliśmy przy horrorze Oni kryją się w mroku. Całkiem spoko, klimat jaki lubię, jednak męczące, liczne retrospekcje i koniec końców to iż to był bardziej dramat rodzinny niż horror, o obrazie zapomnę do końca miesiąca.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 326 z 329 PierwszyPierwszy ... 226276316324325326327328 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •