Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 121

Wątek: [ROME 2] Multiplayer - opinie, uwagi, dyskusja

  1. #101
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    To w Romku jest jakiś ranking? Myślałem, że tak jest tylko w Shogunie.

  2. #102
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Cytat Zamieszczone przez gisbern Zobacz posta
    Ciągle umawiacie się na jakieś turnieje, a na 1 miejscu w lidze światowej jest "od zawsze" jakiś turek.
    Nikomu to nie przeszkadza?
    chlopak napisal sobie post, sam sobie zalajkowal i to jest to

    moze to odzew tego ze przyczepilismy sie WH i ktos ma bol tylka

  3. #103
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Nie wiem czemu tak się niektórzy denerwują. Nie rozumiem co to znaczy "nieaktualizowany" skoro bitwy się cały czas toczą i miejsca się przesuwają. O turniejach nikt nie słyszy (ja dopiero od wczoraj) a ranking wyświetla się cały czas. Wyłączanie gry zdarza się sporadycznie i nie ma specjalnie wpływu na ogólną sytuację. Co z tego że mi się ktoś wyłączy raz na 30 bitew, żaden problem. Bitwy szybkie są bardziej wymagające. Nie wiadomo czego się spodziewać. Śmieszą mnie ustalenia - tylko bez słoni, katapult i rydwanów. A niech sobie biorą, każdy ma prawo mieć co chce. Jak w prawdziwej bitwie. Ostatnio ktoś miał 14 łuczników, lekko się zdziwiłem ale cóż jego prawo. W średniowieczu też były prawdziwe bitwy i świąteczne turnieje. Rycerze turniejowi niespecjalnie się pchali na pola bitew. Wiem że wszyscy na mnie teraz wjadą, ale to jest moje zdanie. Wiem że fajnie się gra wśród znajomych i bezstresowo. Ale inaczej się toczy gra jak możesz stracić jednorazowo 600 punktów i wylecieć o 100 miejsc. Podejrzewam że o to tu właśnie chodzi że trochę wstyd tak polecieć więc lepiej nie grać w tej lidze. Inna sprawa że punktacja jest idiotyczna ale wszyscy mają tak samo. Sorry nie wiem co to jest plug out więc nie odpowiem. widzę tylko że turek jest pierwszy i koniec. Rafjar - nie wiem czemu uważasz ten wynik za słaby, 5 miesięcy i byłbyś pierwszy. Tylko nie grasz niestety.
    Ustalam zasadę od tej pory - nie gram z "Polską" bylebyście poszli do przodu.

  4. #104
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Gisbern, to teraz już tak serio:
    - Pan Turek na pierwszy miejscu jest oszustem, który kończy bitwy tylko wtedy, gdy może wygrać. W innych przypadkach robi plug out, czyli wyłącza kompa. Wierz mi, to jest frustrujące, kiedy wygrywasz z top1, a chłopak się wyłącza i jest remis.
    - Wielu z nas grało na początku odsłony Rome 2 w gry rankingowe, ale w momencie, w którym weszły turnieje, gdzie wszyscy grają na tych samych zasadach, odechciało nam się. To jest kwestia subiektywna. Nam po prostu sprawia więcej frajdy granie na pewnych zasadach, niż bez nich. Kwestia gustu.
    - Musisz mi uwierzyć na słowo, ale nie ma żadnego porównania pomiędzy stresem w bitwie rankingowej, a w bitwie np. półfinałowej turnieju na powiedzmy 60 graczy. Te drugie bitwy to jest łomotanie serducha i trzęsące się paluchy. Bo walczysz wtedy z typami, którzy nosem wciągną większość "rankingowych" graczy.


    Tak czy inaczej, zapraszamy na Czwartki z Antykiem, we czwartki od 21. Można pograć na zasadach w miłym towarzystwie. Jest sporo śmiechu a też można podpatrzeć ciekawe ruchy.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  6. #105
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    gisbern

    ChłopDołączyłMar 2017Postów2




    Ja wiem, że to tylko zarzutka, ale chłopie na serio uważasz, że jakiś steamowy ranking jest odzwierciedleniem czegokolwiek?


    edit:
    , 5 miesięcy i byłbyś pierwszy. Tylko nie grasz niestety.
    Ustalam zasadę od tej pory - nie gram z "Polską" bylebyście poszli do przodu.

    może jak byśmy mieli po piętnaście lat to byśmy trzaskali tyle szybkich meczów z randomami, niestety nie mamy po tyle lat
    Ostatnio edytowane przez radoslawzal ; 15-03-2017 o 22:23

  7. #106
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Śmieszą mnie ustalenia - tylko bez słoni, katapult i rydwanów. A niech sobie biorą, każdy ma prawo mieć co chce. Jak w prawdziwej bitwie. Ostatnio ktoś miał 14 łuczników, lekko się zdziwiłem ale cóż jego prawo. W średniowieczu też były prawdziwe bitwy i świąteczne turnieje. Rycerze turniejowi niespecjalnie się pchali na pola bitew. Wiem że wszyscy na mnie teraz wjadą, ale to jest moje zdanie. Wiem że fajnie się gra wśród znajomych i bezstresowo. Ale inaczej się toczy gra jak możesz stracić jednorazowo 600 punktów i wylecieć o 100 miejsc. Podejrzewam że o to tu właśnie chodzi że trochę wstyd tak polecieć więc lepiej nie grać w tej lidze.

    Teraz porównujesz dwie absurdalne rzeczy. To tylko gra, a wszystko zależy od balansu. Zasady są po to, żeby balansować rozgrywkę multi i sprawić ją przyjemną, niż robić niepotrzebny bój ze spamem artylerii po obu stronach.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #107
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Naprawdę uważam że ranking jest odzwierciedleniem czegokolwiek.
    Z moich obserwacji wynika że oszustem jest głównie Legio X Equestris (chyba 7) któremu co 20 sekund wyskakiwało zwycięstwo. Prawdopodobnie grał na dwa komputery przez kilka miesięcy. No i Comrade Grizzly który ma 85000 zwycięstw co raczej nie jest możliwe. Obaj już nie grają więc problem się skończył. Turek też nie gra, za mojej bytności w Rome nie grał już w ogóle. To jest problem, bo nie traci punktów. Po prostu trzeba mieć więcej i tyle. Nie wydaje mi się żeby można było dojść tak daleko gdy uciekasz z przegranych bitew. Po prostu wygrywałby tylko ze słabymi i nie nazbierałby punktów. Ale kiedyś było łatwiej, to fakt. Poza tym robicie problem z wyłączania się dziwny dla mnie. W większości gdy gracz się wyłącza wyskakuje mi zwycięstwo, więc nie wiem czemu inni mają inaczej. Tylko kilka razy wyskoczył remis. Raz była masakra bo gracz się wyłączył a ja dostałem że przegrałem. Fakt że miałem większe straty, no ale to on się wyłączył. No to była patologia, ale już się nie powtórzyło.
    Znam kilku innych graczy i naprawdę o turniejach nikt nie słyszał. Nie każdy wchodzi na forum. Żyjecie we własnym świecie pod tym względem a macie poczucie że jesteście w jakiejś czołówce. Może tak, ale jest pełno ludzi co naprawdę dobrze grają w bitwach rankingowych (tylko). Nikogo nie chcę obrazić, wiem że trochę niektórzy są urażeni, ale bitwy turniejowe dla mnie są sztuczne. Nie znam wielu, kilka widziałem na Youtube ale jest jakoś inaczej. Jakbym inną grę oglądał.
    No wiem - inna liga.

  9. #108
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Przenoszę do odpowiedniego tematu na te rozmowy, by nie robić śmietnika w zupełnie innym temacie.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #109
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    Może troszke wykładu z historii. Gram w serie TW na multiplayer od Roma1 ( w samą serie od Shoguna 1 ) .W owych czasach nie istniały żadne "rankingi" był prosty multiplayer. Gracze organizowali się w klany organizowane były turnieje. Wtedy powstała większość polskich klanów TW - zabawa była przednia i rywalizacja na poziomie. Turnieje były organizowane na zasadach CWB, CWC itp. Ci co grali to pamiętają. Podobnie było na Medku2. Po premierze Empire TW był mały przestój. Gra nie spełniła oczekiwań lekko to ujmując. na Napoleonie TW troszkę się ruszyło ale cała zabawa w rankingi zaczęła się w Shogunie2. Mapa podboju, bitwy awatarowe, klasyczne - no dużo tego było. Ale mimo wszystko turnieje poza "rankingiem" były organizowane no może nie w takim stopniu ale były. Jak by się zauważyło organizowane są też turnieje flash na steam a wiec ta idea jest cały czas obok tzw "rankingów" I cały czas jest to kontynuowane - Rome2, Attyla, Warhammer. Sorry ale jeśli ktoś gra nie i potrafi przełknąć porażki i wyłącza grę by tylko nie dostać ujemnych punktów - to sorry ale niech sobie grę odinstaluje i sobie po gra w pasjansa. Seria TW nigdy nie była typową grą e-sportową. Rankingi które tam są nie ma co porównywać do rankingów SC2 czy LoLA czy innych podobnych - to nie ta liga . Np: w grach rankigowych W HoStorm - gracze postacie wybierają na przemian aby gracze przeciwnej druzyny mogli wybrać postać kontrującą bądź na podobnym poziomie aby mecz był zbalansowany a nie do jednej bramki jak jest na randomach. Wracając do TW grą typowo e-sportową ma być Arena TW - stąd mariaż CA z Wargamingiem od Wota. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Tak więc turnieje w serii TW były są i będą. A jak by się zauważyło w niektórych turniejach są pule nagród do wygrania których w tzw "rankingach" nie uświadczysz wiec jest o co się bić.

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  11. Następujących 3 użytkowników podziękowało DonVega za ten post:


  12. #110
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    To może podsumowując, każdy robi to co lubi.

    Ktoś lubi rankingowe - super.

    Ktoś lubi turnieje - ekstra.

    Grunt, żeby dobrze się bawić.

    Abstrahując od powyższego, serio zapraszam gisbern na Czwartki z Antykiem. Pograsz sobie drużynowo, zobaczysz jak się gra na określonych limitach i czy może sprawić Ci to przyjemność. Jak nie, to po prostu wrócisz do rankingowych. Jak tak, to może będziesz chciał czasem zagrać w jakimś turnieju hostowanym przez portal totalwar.org.

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja o grze Total War: Rome II
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 3205
    Ostatni post / autor: 31-07-2023, 09:38
  2. Poradnik do Rome 2 - komentarze i uwagi
    By nowy2142 in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 10-08-2017, 08:39
  3. Dyskusja o jednostkach i agentach w Rome 2
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 426
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 08:42
  4. [ROME 2] Multiplayer - opinie, uwagi, dyskusja
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •