Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

  1. #1
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Witam
    Chciałbym się was doradzić jaki kierunek studiów w trybie zaocznym najlepiej wybrać. Mile widziane są również inne propozycje. Na prawdę nie wiem, jaki kierunek warto studiować oraz czy w ogóle iść na studia. Zastanawiam się tez, czy nie lepiej będzie po szkole średniej, robić kursy np na wózek widłowy itp.
    Kierunki nad którymi się zastanawiam:
    1. Prawo (UAM Poznań)
    2. Historia wojskowości (UAM Poznań)
    3 Archeologia (UAM Poznań)

    Na maturze zdaję podstawy - polski, matematyka, niemiecki, historia i rozszerzoną geografię.

    Zawsze mogłem liczyć na mądre rady i mam nadzieje, że tym również mi doradzicie

    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Jak historia podstawa to równie dobrze można zdawać plastykę : P rozszerzona ma wartość.. jedyne co warto z tych trzech to prawo ale niemiecki na angielski musisz zmienić : P i nie pamiętam czy nawet nie na rozszerzony

    no i jak studia historyczno pochodne to wg mnie lepiej zaocznie takie robić

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Nie jestem specem, ale wątpię, czy historia i archeologia będą miały jakąkolwiek wartość jeśli naprawdę się w to porządnie nie zagłębisz.
    Bo co po takich studiach znajdziesz?
    Ciężko jest coś doradzić, gdy się nie zna danej osoby. Może powinieneś się realizować w czymś, w czym jesteś dobry?
    Ja np. poszedłem na Anglistykę na UAM, jestem na pierwszym roku i póki co nie narzekam, jest nawet przyjemnie.
    Ale to dlatego, że lubię ten język i jestem z niego w miarę dobry, więc mnie ten kierunek odpowiada.

    A.K.A. Askorti

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Cytat Zamieszczone przez Aro137
    Witam
    Chciałbym się was doradzić jaki kierunek studiów w trybie zaocznym najlepiej wybrać. Mile widziane są również inne propozycje. Na prawdę nie wiem, jaki kierunek warto studiować oraz czy w ogóle iść na studia. Zastanawiam się tez, czy nie lepiej będzie po szkole średniej, robić kursy np na wózek widłowy itp.
    Kierunki nad którymi się zastanawiam:
    1. Prawo (UAM Poznań)
    2. Historia wojskowości (UAM Poznań)
    3 Archeologia (UAM Poznań)

    Na maturze zdaję podstawy - polski, matematyka, niemiecki, historia i rozszerzoną geografię.

    Zawsze mogłem liczyć na mądre rady i mam nadzieje, że tym również mi doradzicie

    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku
    To może poszukaj co teraz ma największe wzięcie na rynku pracy i pod tym kątem wybierz to co Ci odpowiada. Bo to, że lubisz historię to OK, tyle tylko czy robotę potem znajdziesz.
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  5. #5
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Zapisz sie do ryzej platformy i masz wszystko zalatwione
    http://praca.wp.pl/title,Tak-sie-zalatw ... omosc.html


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Gdybym miał możliwość ponownego wyboru od razu walę do Policji , Straży , Wojska ,pitol studia , Państwowa robota i przywileje to jest to

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Mój brat i kilku znajomych zdawali do policji, przeszli testy sprawnościowe i wiedzy ale wszystkich ulali na psychologu, natomiast inny kolega ma starego na stanowsku więc chociaż się wydaje, że wiatr go może zdmuchnąć, pracuje od 5 lat w policji.

  8. #8
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Wypowiem się tylko co do prawa i archeologii. Archeologią musisz się interesować i już teraz powinieneś mieć zainteresowania i pogłębiać swoją wiedzę w tym kierunku. Musisz mieć też świadomość, że to nie tylko praca w terenie ale głównie papierkowa robota często bardzo nudna. Prawo jest kierunkiem wszechstronnym jeśli chodzi o kierunki humanistyczne. To ciężki kierunek ale później możesz szukać pracy nie tylko jako typowy prawnik (adwokat, prokurator, notariusz, radca prawny, sędzia, komornik) ale masz też w miejscach gdzie wymagana jest wiedza o finansach publicznych, podatkach, administracji czyli banki, urzędy, policja. Sam praktyki będe odbywał w policji lecz to dopiero za jakieś pół roku. Myślę nad swoją przyszłością w policji ewentualnie wojsku(choć tu nie wiem czy wykształcenie prawnicze ma jakieś powiązania). Z pracy typowo prawniczej wybiorę aplikację komorniczą jeśli będzie mi dane. Na maturze zdawaj rozszerzoną Historię i WOS(chyba w szkołach dalej tego uczą ). Prócz punktów będziesz miał jakieś pojęcie o działaniu jst co jest przydatne później na przedmiotach związanych z administracją.

    EDIT: Aha na prawie samej historii jest tyle co nic. Tylko Historia Prawa i Prawo Rzymskie. Więc jeśli myślisz iść na ten kierunek tylko ze względu na historie to nie rób tego bo popełnisz wielki błąd. Ja sam taki zrobiłem. Wiem, że to troche brutalne ale taka jest prawda i wynika z mojego doświadczenia.

    EDIT 2: Zapomniałem dodać, że istnieje zawsze opcja kariery naukowej. Praca na uczelni i te sprawy.

    EDIT 3: Teraz jest niż demograficzny więc pewnie się dostaniesz nawet zdając to co wybrałeś ale pewności nie mam

    EDIT 4: W sumie to studiuj to czym się interesujesz. Bo prawda jest taka, że jeśli czegoś nie lubisz a robisz to tylko na siłe, to nie będziesz w tym dobry. O Pracę i tak jest ciężko w tym kraju więc rob to na co masz ochotę aby później nie żałować, że nie sprówbowałeś.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  9. #9
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    Ja uważam, że jeżeli nie pójdziesz na studia typowo techniczne (polibuda) to możesz studiować co tylko będziesz chciał bo raczej w zawodzie nie będziesz pracował.
    No chyba, że bardzo jesteś zdeterminowany to spoko.
    Ja poszedłem na studia zaoczne tylko po to by mieć papierek, którego brak w niedalekiej przyszłości mógłby mi zablokować możliwość awansu. Wybrałem Logistykę bo to chyba zawsze w cenie jest. Nie jest to ciężki kierunek, zalezy czy jesteś na prywatnej uczelni (licencjat) czy idziesz na inżyniera(polibuda) to już masz trudniej.
    Teraz muszę zdecydować czy robić magisterkę w tym kierunku czy dać sobie na razie spokój.
    Dla pracodawcy bardziej się liczy teraz jakieś doświadczenie zawodowe niż ukończona szkoła.

  10. #10
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Studia - co robić dalej po szkole średniej?

    I tu jest smutna prawda, wszyscy chcą pracowników z doświadczeniem tylko problem w tym, że pracownik nie ma gdzie najpierw zdobyć tego doświadczenia.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Perspektywy pracy-studia vs zawód
    By Regulus in forum Agora
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 14:43
  2. Bankructwo i bunty co robic?
    By Ravoner in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 17:21
  3. Co robić?
    By stepniarz124 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 14:49
  4. Studia a praca
    By MiChAl I wspaniały in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •