Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: Gra Spartą

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Gra Spartą

    Dla lepszego rozeznania w temacie mały wstęp z cyklu: Co o Sparcie w R2 wiadomo:

    Cytat Zamieszczone przez ituriel32
    Do gry potrzebne jest DLC: "Greek States Culture Pack
    Bonusy kulturowe:
    - Szlachetne Korzenie - +2 do szerzenia kultury.
    - Poczucie niepodległości - +10% do obrony w zwarciu dla wszystkich oddziałów walczących na ziemiach własnych lub sojuszniczych.
    Bonusy frakcyjne:
    + Spartiaci + +1 do rangi werbowanych oddziałów spartańskiej piechoty.
    + Ucisk Helotów + -25% do niepokoju wśród niewolników.
    - Lakoniczna Prostota - -10% do przychodów generowanych przez budynki przemysłowe i handlowe.
    Na naszych ziemiach startowych znajduje się cud:
    - Posąg Zeusa Olimpijskiego - +3% do zamożności budynków kulturalnych (ogólnofrakcyjne),
    - Chleb i Igrzyska: +6 do porządku publicznego (ogólnofrakcyjne).
    Zaczynamy rozgrywkę z jednym regionem. Sojuszem obronnym z Macedonią i wojną z Epirem.
    Wojska oparte na piechocie wyposażonej w włócznie.
    Sparta to nacja dla osób którym znudził się standardowy sposób rozwijania regionów. Kary do przemysłu i handlu wymuszają inne rozwiązanie którym jest oparcie gospodarki na niewolnikach.



    ******************************

    Opiszę trochę moją kampanię jaką zacząłem grać Spartą. Gram na poziomie trudnym, podboje zacząłem od wyspy Hieropytna, a następnie przeniosłem się na Rodos. Nie atakowałem Macedonii, ani Aten. Zamierzałem podbić całą prowincję Asia co wiązało się z wojną przeciwko Sardes. I tutaj zaczynają się schody, bo są oni satrapą Selucydow jak wiele innych pomniejszych panstw wschodu przez co prowadzi się wojnę z 8-9 frakcjami. Niezbyt to fajne i przez to np: Egipt jest szybko bity. Dla mnie to minus. W koncu Selucydzi wypowiedzieli mi wojnę, podbilem sardes no i się zaczęło. Plemiona afrykanskie, we Francji i Włoszech ( Rzym podbity przez Ligurię ) wszyscy rzucili się na mnie bez powodu. Nic im nie robilem, ani oni mi, po prostu. Ogolnie mam wojnę z 18 frakcjami!! Nie wiem czy to wina gry, beznadziejnego AI czy moja. Po prostu duży minus w dyplomację i logiczną politykę. A i wg mnie minusem jest limit armii, opieram swoją armię o Spartanskich hoplitow których juz nie mogę rekrutwac, bo mam limit. To samo Krolewscy Spartanie. 60 tur tworzylem technologie by moc ich rekrutować i nie mogę bo jest limit! Mam ich zaledwie 6 jednostek które wszystkie są strażą przyboczną generała!!!
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 12-05-2014 o 19:42

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Po prostu kiepsko grasz , ja również gram Spartą i zacząłem właśnie od Epiru , Aten i Macedonii , poźniej zniszczyłem Knoss-jakos tak ,aby mieć całą prowincje sparty i móc wydać edykt. Następnie ide dalej na północ i wschód i po kolei rozwalam tubylców . Mam 120 turę , 25 prowincji 6 pełnych armii 1 flote (nie wiem po co , flota to gniot w tek grze) , 10 partnerów handlowych i 1 sojusznika , 50k monet na koncie i 5k przychodu co turę , wszyscy mają zielone mordki i nad miastami mi jakies motyle fruwają , gram na high .

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    No dobra, a masz limit co do rekrutacji spartanskich hoplitow? Kiepsko nie kiepsko, Selucydow juz nie ma, a i będę zabierał się za Media, Partawę, Persję itp. Po prostu nie podoba mi się, że muszę prowadzić wojnę na 4-5 frontach i mieć wojny z frakcjami ktorych nawet nie widzę i nie znam.

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    No dobra, a masz limit co do rekrutacji spartanskich hoplitow?
    Wiesz że nie wiem , mam armie mieszane ale nie zauważyłem aby jakieś limity były.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    to zrób eksperyment i rób ciągle spartańskich i powiedz mi czy masz limit

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Scooter
    Po prostu kiepsko grasz , ja również gram Spartą i zacząłem właśnie od Epiru , Aten i Macedonii , poźniej zniszczyłem Knoss-jakos tak ,aby mieć całą prowincje sparty i móc wydać edykt. Następnie ide dalej na północ i wschód i po kolei rozwalam tubylców . Mam 120 turę , 25 prowincji 6 pełnych armii 1 flote (nie wiem po co , flota to gniot w tek grze) , 10 partnerów handlowych i 1 sojusznika , 50k monet na koncie i 5k przychodu co turę , wszyscy mają zielone mordki i nad miastami mi jakies motyle fruwają , gram na high .
    No na hardzie gra jest nudna jak flaki z ojejem i w ogóle nie wymagająca.

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    @keroloth
    Wojna z tyloma frakcjami to akurat Twoja wina, AI gdy widzi, że masz konflikt ze sporą ilością frakcji uważa, że za chwile przegrasz dlatego zlatują się jak cyganie do śmietnika w nadziei, że coś dla nich zostanie. Do tego podbijają sobie relację z państwami, które toczą z Tobą wojnę. W mojej kampanii Egiptem ten sam los podzieliła Kartagina i Państwa Etruskie (czy coś takiego), ba, sam im wypowiedziałem wojnę i teraz mam z większością krajów zieloną mordkę .

    PS Jestem zawiedziony co do trudności kampanii, grając na legendarnym nie mam żadnych kłopotów . Chyba trzeba spróbować mody.
    "W czasie wojny milczą prawa." - Cyceron

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    No dobra, a masz limit co do rekrutacji spartanskich hoplitow? Kiepsko nie kiepsko, Selucydow juz nie ma, a i będę zabierał się za Media, Partawę, Persję itp. Po prostu nie podoba mi się, że muszę prowadzić wojnę na 4-5 frontach i mieć wojny z frakcjami ktorych nawet nie widzę i nie znam.
    Ja tam gram Spartą i prowadzę wojnę z Partawa, Sardes ( na wymarciu, wszystkie miasta podbite), Sagartia, Gerheta (Taka sama sytuacja jak z Sardes), Drangiana i jakieś małe gówno, za długa nazwa to nie piszę już Co ture 20 tys, podbite wszystko aż do Jerozolimy, nie długo zabieram się za dawne prowincje "Egiptu" bo już dawno zniknęli z mapy świata i wyruszam w stronę baktri przy tym 8 pełnych armii, floty brak bo uważam że na chwilę obecną jest mi zbędna. Poziom legendarny oczywiście

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    289
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez PakoThugLife
    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    No dobra, a masz limit co do rekrutacji spartanskich hoplitow? Kiepsko nie kiepsko, Selucydow juz nie ma, a i będę zabierał się za Media, Partawę, Persję itp. Po prostu nie podoba mi się, że muszę prowadzić wojnę na 4-5 frontach i mieć wojny z frakcjami ktorych nawet nie widzę i nie znam.
    Ja tam gram Spartą i prowadzę wojnę z Partawa, Sardes ( na wymarciu, wszystkie miasta podbite), Sagartia, Gerheta (Taka sama sytuacja jak z Sardes), Drangiana i jakieś małe gówno, za długa nazwa to nie piszę już Co ture 20 tys, podbite wszystko aż do Jerozolimy, nie długo zabieram się za dawne prowincje "Egiptu" bo już dawno zniknęli z mapy świata i wyruszam w stronę baktri przy tym 8 pełnych armii, floty brak bo uważam że na chwilę obecną jest mi zbędna. Poziom legendarny oczywiście
    Ze chce Ci sie grac dalej. Zeby jeszcze bitwy byly jakies sensowne. Mi sie zawsze odechciewa grac gdy mam juz z gorki.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Kriss94
    @keroloth
    Wojna z tyloma frakcjami to akurat Twoja wina, AI gdy widzi, że masz konflikt ze sporą ilością frakcji uważa, że za chwile przegrasz dlatego zlatują się jak cyganie do śmietnika w nadziei, że coś dla nich zostanie. Do tego podbijają sobie relację z państwami, które toczą z Tobą wojnę. W mojej kampanii Egiptem ten sam los podzieliła Kartagina i Państwa Etruskie (czy coś takiego), ba, sam im wypowiedziałem wojnę i teraz mam z większością krajów zieloną mordkę .

    PS Jestem zawiedziony co do trudności kampanii, grając na legendarnym nie mam żadnych kłopotów . Chyba trzeba spróbować mody.

    Ok, dzięki za odp. W sumie to sensowne, ale ju podbiłem Seleucydów, Kapadocję i Kimmeria na wymarciu Media również. Myslalem, że może to odstraszy potencjanych sępow ale nic z tego. A spotkaliście sie z limitem konkretnej jednostki, że nie możecie już jej rekrutować bo osiągnęliście limit?

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DLC - Greek pack (Epir, Sparta, Ateny) - oficjalny trailer!
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 00:13
  2. Sparta Total War
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 17:15
  3. [ROZWIĄZANE] Sparta/Problem z handlem(morskim)
    By Screwu in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 02:33
  4. **Released: '300 Warlords of Sparta**.
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 12:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •