Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: Gra Spartą

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez adi
    Cytat Zamieszczone przez PakoThugLife
    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    No dobra, a masz limit co do rekrutacji spartanskich hoplitow? Kiepsko nie kiepsko, Selucydow juz nie ma, a i będę zabierał się za Media, Partawę, Persję itp. Po prostu nie podoba mi się, że muszę prowadzić wojnę na 4-5 frontach i mieć wojny z frakcjami ktorych nawet nie widzę i nie znam.
    Ja tam gram Spartą i prowadzę wojnę z Partawa, Sardes ( na wymarciu, wszystkie miasta podbite), Sagartia, Gerheta (Taka sama sytuacja jak z Sardes), Drangiana i jakieś małe gówno, za długa nazwa to nie piszę już Co ture 20 tys, podbite wszystko aż do Jerozolimy, nie długo zabieram się za dawne prowincje "Egiptu" bo już dawno zniknęli z mapy świata i wyruszam w stronę baktri przy tym 8 pełnych armii, floty brak bo uważam że na chwilę obecną jest mi zbędna. Poziom legendarny oczywiście
    Ze chce Ci sie grac dalej. Zeby jeszcze bitwy byly jakies sensowne. Mi sie zawsze odechciewa grac gdy mam juz z gorki.
    Zagrożenie? Rzym mnie pełna parą od północy... Knossos też z 5 pełnymi armiami z dupy wyleciał, to samo Pergamon... Wiec robi się ciekawe, co z tego że podbiłem tyle, skoro latam jedna armią od miejsca do miejsca, jak wybije wszystkich na południu, i podbiję całkowicie "Egipt" to ruszam na wojnę z rzymem Ale de facto, to i tak nudnawo się robi... Czekać tylko aż wyjdzie więcej modów i grać dalej


    ****************
    Trzymaj język za zębami albo się w go ugryź zamiast używać przekleństw. Złapię raz jeszcze to poleci kolejne ostrzeżenie.
    Samick

  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Tak, sa limity na poszczegolne jednostki, im bardziej elitarna, tym mniej mozna zrekrutowac oddzialow danego typu. A co do grania Sparta to moim zdaniem poprostu zaczales podbijac "od dupy strony" i przez to niepotrzebnie narobiles sobie tylu wrogow.

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    No i to jest największy minus jak dla mnie, co to za Sparta która nie może rekrutować Spartan , bo jest jakiś śmieszny limit.

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    No i to jest największy minus jak dla mnie, co to za Sparta która nie może rekrutować Spartan , bo jest jakiś śmieszny limit.
    Limit limitem, według mnie jak najbardziej sensowny ficzer. Problemem jest jakoś tych wojowników... Weź pojedynczy oddział straży przybocznej Arvenów (Oathsworn), przeciw nim wystaw najlepszą jednostkę Spartiatów. Żenada do kwadratu, gdy z twoich "elitarnych" szkolonych od 7 roku życia wojaków, "maszyn do zabijania" zostaje puch, a Oathsworn tracą 40-60 ludzi. Powinien być limit (np. max 2-3 oddziały na armię), powinno być długie szkolenie (np. 6 tur) ale w zamian taki oddział powinien być realną siłą, a nie popierdułką do klepania. Spójrz na ich atak (40) i porównaj z atakiem marnych rzymskich hastatów...

  5. #15
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    289
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez proud
    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    No i to jest największy minus jak dla mnie, co to za Sparta która nie może rekrutować Spartan , bo jest jakiś śmieszny limit.
    Limit limitem, według mnie jak najbardziej sensowny ficzer. Problemem jest jakoś tych wojowników... Weź pojedynczy oddział straży przybocznej Arvenów (Oathsworn), przeciw nim wystaw najlepszą jednostkę Spartiatów. Żenada do kwadratu, gdy z twoich "elitarnych" szkolonych od 7 roku życia wojaków, "maszyn do zabijania" zostaje puch, a Oathsworn tracą 40-60 ludzi. Powinien być limit (np. max 2-3 oddziały na armię), powinno być długie szkolenie (np. 6 tur) ale w zamian taki oddział powinien być realną siłą, a nie popierdułką do klepania. Spójrz na ich atak (40) i porównaj z atakiem marnych rzymskich hastatów...
    Jakby nie bylo, to w tej erze gry Sparta jest cieniem dawnej Sparty. Wiec jak dla mnie to jest okey

  6. #16
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Bo w czasie akcji Rome 2 Spartanie to koło elity już nie stali ;P Trochę przesadzam, ale fakt faktem czasy świetności mieli już dawno za sobą i liczba Spartan nie przekraczała już nawet 1000, czy nawet połowy tej liczby


    Sama jednostka Spartan może się wydawać słabsza, ale dlatego że posiadają włócznie, a więc radzą sobie też dobrze przeciwko jeździe. Szarża katafraktów zabija kilkukrotnie więcej Zaprzysiężonych niż Spartan.

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Rzeczywiście Królewscy Spartanie są słabsi..do tego nie można ich rekrutować hehe mimo, jak się wybuduje koszary ulepszone to jest napisane umożliwia rekrutację, a tu rybka. Nie da się

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez proud
    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    No i to jest największy minus jak dla mnie, co to za Sparta która nie może rekrutować Spartan , bo jest jakiś śmieszny limit.
    Limit limitem, według mnie jak najbardziej sensowny ficzer. Problemem jest jakoś tych wojowników... Weź pojedynczy oddział straży przybocznej Arvenów (Oathsworn), przeciw nim wystaw najlepszą jednostkę Spartiatów. Żenada do kwadratu, gdy z twoich "elitarnych" szkolonych od 7 roku życia wojaków, "maszyn do zabijania" zostaje puch, a Oathsworn tracą 40-60 ludzi. Powinien być limit (np. max 2-3 oddziały na armię), powinno być długie szkolenie (np. 6 tur) ale w zamian taki oddział powinien być realną siłą, a nie popierdułką do klepania. Spójrz na ich atak (40) i porównaj z atakiem marnych rzymskich hastatów...
    Dlatego potrzebny jest jakiś edytor aby naprawić parmetry jednostek, w przypadku części 1-szej, edytowałem sobie umiejętności w wielu frakcjach i dzięki temu walki były realniejsze.

  9. #19
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    141
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    Opiszę trochę moją kampanię jaką zacząłem grać Spartą. Gram na poziomie trudnym, podboje zacząłem od wyspy Hieropytna, a następnie przeniosłem się na Rodos. Nie atakowałem Macedonii, ani Aten. Zamierzałem podbić całą prowincję Asia co wiązało się z wojną przeciwko Sardes. I tutaj zaczynają się schody, bo są oni satrapą Selucydow jak wiele innych pomniejszych panstw wschodu przez co prowadzi się wojnę z 8-9 frakcjami. Niezbyt to fajne i przez to np: Egipt jest szybko bity. Dla mnie to minus. W koncu Selucydzi wypowiedzieli mi wojnę, podbilem sardes no i się zaczęło. Plemiona afrykanskie, we Francji i Włoszech ( Rzym podbity przez Ligurię ) wszyscy rzucili się na mnie bez powodu. Nic im nie robilem, ani oni mi, po prostu. Ogolnie mam wojnę z 18 frakcjami!! Nie wiem czy to wina gry, beznadziejnego AI czy moja. Po prostu duży minus w dyplomację i logiczną politykę. A i wg mnie minusem jest limit armii, opieram swoją armię o Spartanskich hoplitow których juz nie mogę rekrutwac, bo mam limit. To samo Krolewscy Spartanie. 60 tur tworzylem technologie by moc ich rekrutować i nie mogę bo jest limit! Mam ich zaledwie 6 jednostek które wszystkie są strażą przyboczną generała!!!
    A czy twoj ataki były logiczne? W pwnym momencie gracz jest na tyle silny, że atakuje kogo popadnie i gdzie tu widzisz logike? Tak samo mogło to robić AI lolz.. AI zachowuje się tak jak wy, tylko wy potraficie jedynie krytykować CA.

    Ja grałem sobie Spartą na Trudnym (ten pośrodku) i jakoś nie miałem problemów, że nagle napadło na mnie milion frakcji. Podbiłem Ateny, Epir, Macedonię, Ardiajów, Tylis, Królestwo Odysów a teraz po cichu zmierzam na Rzym. Prowadziłem oczywiście wojnę max z 2 na raz, bo nie ma sensu robić coś takiego jak ty, że rzucasz się na jeden wielki sojusz (wskazówki gry mówią o tym ).
    Sam rzucałem oczywiście PONy każdemu napotkanemu + umowy handlowe, więc stosunki głównie na żółtym, kilka zielonych bliższych sojuszników i na czerwono wyjątki.

    Swoją drogą śmiesznie jest, 206 p.n.e. nie ma Egiptu, Pontu, Epiru, Aten, Macedonii a Kartagina od kilkudziesięciu lat ma tylko stolicę.


    -----------------------

    Co do modów to śmieszni jesteście, poczekajcie aż spatchują grę a dopiero sobie modujcie, później będzie płacz, że trzeba reinstalla robić.

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Kuzyn
    Cytat Zamieszczone przez keroloth
    Opiszę trochę moją kampanię jaką zacząłem grać Spartą. Gram na poziomie trudnym, podboje zacząłem od wyspy Hieropytna, a następnie przeniosłem się na Rodos. Nie atakowałem Macedonii, ani Aten. Zamierzałem podbić całą prowincję Asia co wiązało się z wojną przeciwko Sardes. I tutaj zaczynają się schody, bo są oni satrapą Selucydow jak wiele innych pomniejszych panstw wschodu przez co prowadzi się wojnę z 8-9 frakcjami. Niezbyt to fajne i przez to np: Egipt jest szybko bity. Dla mnie to minus. W koncu Selucydzi wypowiedzieli mi wojnę, podbilem sardes no i się zaczęło. Plemiona afrykanskie, we Francji i Włoszech ( Rzym podbity przez Ligurię ) wszyscy rzucili się na mnie bez powodu. Nic im nie robilem, ani oni mi, po prostu. Ogolnie mam wojnę z 18 frakcjami!! Nie wiem czy to wina gry, beznadziejnego AI czy moja. Po prostu duży minus w dyplomację i logiczną politykę. A i wg mnie minusem jest limit armii, opieram swoją armię o Spartanskich hoplitow których juz nie mogę rekrutwac, bo mam limit. To samo Krolewscy Spartanie. 60 tur tworzylem technologie by moc ich rekrutować i nie mogę bo jest limit! Mam ich zaledwie 6 jednostek które wszystkie są strażą przyboczną generała!!!
    A czy twoj ataki były logiczne? W pwnym momencie gracz jest na tyle silny, że atakuje kogo popadnie i gdzie tu widzisz logike? Tak samo mogło to robić AI lolz.. AI zachowuje się tak jak wy, tylko wy potraficie jedynie krytykować CA.

    Ja grałem sobie Spartą na Trudnym (ten pośrodku) i jakoś nie miałem problemów, że nagle napadło na mnie milion frakcji. Podbiłem Ateny, Epir, Macedonię, Ardiajów, Tylis, Królestwo Odysów a teraz po cichu zmierzam na Rzym. Prowadziłem oczywiście wojnę max z 2 na raz, bo nie ma sensu robić coś takiego jak ty, że rzucasz się na jeden wielki sojusz (wskazówki gry mówią o tym ).
    Sam rzucałem oczywiście PONy każdemu napotkanemu + umowy handlowe, więc stosunki głównie na żółtym, kilka zielonych bliższych sojuszników i na czerwono wyjątki.

    Swoją drogą śmiesznie jest, 206 p.n.e. nie ma Egiptu, Pontu, Epiru, Aten, Macedonii a Kartagina od kilkudziesięciu lat ma tylko stolicę.


    -----------------------

    Co do modów to śmieszni jesteście, poczekajcie aż spatchują grę a dopiero sobie modujcie, później będzie płacz, że trzeba reinstalla robić.

    No dobra, może i masz rację, że wybrałem złą drogę podboju, ale z Rome I przejadło mi się ciągłe atakowanie właśnie Macedonii i pójście wyżej do Tracji itp. To już mniejsza. Zrobiłem eksperyment i zacząłem grać Macedonią, stworzyłem 28 jednostek hoplitów i nadal nie było limitu(pewnie go nie ma) natomiast rekrutacja Spartańskich hoplitów kończy się na 19 jednostkach. Do tego zwykli hoplici są lepsi od Spartańskich(statystki obrony i ataku) i teraz jest pytanie, że skoro na starcie dostajemy -10% przychodów z rolnictwa to jak wypadało by na Spartę powinniśmy otrzymywać ciut lepsze jednostki wojskowe, ale nic z tego ot takie moje przemyślenia. Nie ukrywam iż Sparta to moja ulubiona frakcja i grając w kampanię multi z ogarniętym graczem grając Spartą z takimi limitami co do armii niewiele można zdziałać. Z chęcią bym napisał do CA dlaczego tak zrobili

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DLC - Greek pack (Epir, Sparta, Ateny) - oficjalny trailer!
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 00:13
  2. Sparta Total War
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 17:15
  3. [ROZWIĄZANE] Sparta/Problem z handlem(morskim)
    By Screwu in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 02:33
  4. **Released: '300 Warlords of Sparta**.
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 12:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •