Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Gra Macedonią

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Gra Macedonią

    Na wstępie kilka słów autorstwa ituriel32, czyli co o spadkobiercach Aleksandra Wielkiego wiemy:



    Do gry potrzebne jest wersja podstawowa.
    Bonusy kulturowe:
    - Konflikty Wśród Diadochów - +10% do morale dla wszystkich oddziałów walczących z Hellenami.
    - Dziedzictwo Aleksandra - -20% do oporu wobec okupacji.
    Bonusy frakcyjne:
    + System Dzierżawy Nieruchomości + +10% do przychodów generowanych przez budynki przemysłowe.
    + Pogromcy Barbarzyńców + +10% do morale podczas walk z plemionami barbarzyńców.
    - Helleńska Rywalizacja - Duża kara do stosunków dyplomatycznych z frakcjami Helleńskimi.
    Rozpoczynamy rozgrywkę z cudem "Sanktuarium Wielkich Bogów":
    +2 do wzrostu do wszystkich osad,
    +3 ogólnofrakcyjny bonus do szerzenia własnej kultury.
    Mamy wojnę z Tylis, sojusz obronny ze Spartą i trzymamy protektorat nad Atenami. (Jest to ta gorsza zachodnia wersja czyli tylko danina i wsparcie w wyniku napaści na nas.)
    Położenie początkowe mamy ciekawe choć trudne (dla posiadaczy pakietów kulturowych znacznie trudniejsze) bo zaczynamy z dwoma regionami będącymi stolicami prowincji Macedonia i Tracja.
    Mamy szeroki wybór oddziałów bez udziwnień typu słonie czy rydwany.



    ************************************************** **********


    Witam!
    Chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz nie wiem czy tylko u mnie się tak dzieje czy inni też tak mają.
    Zacząłem kampanię Macedonią jeszcze bez żadnych patchów i wszystko w miarę się układało zawierałem sojusze, umowy handlowe itd. Nagle po pobraniu się drugiego patcha wszyscy na siłę wypowiadają mi wojnę nawet sojusznicy zrywają sojusz i na wojnę ze mną. jakieś frakcje z którymi żadnego kontaktu praktycznie nie mam w Afryce i dalekiej Azji czy plemiona germańskie wypowiadają wojnę bez powodu. Praktycznie mam jednego tylko sojusznika i wojnę z całą mapą (nawet w Iberii której nie odkryłem jest jakaś frakcja w stanie wojny ze mną).
    Normalnie masakra :x
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 28-05-2014 o 17:38
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  2. #2
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Macedonią

    Widzę że ojczyzna Aleksandra nie cieszy się dużą sympatią, bo tak pustą w tym temacie.

    Grając Macedonią staram się stworzyć alternatywną wizję historii 2 wojny punickiej. Pomysł podpatrzony z jedno z scenariuszy w grze planszowej. (Mimo uproszczeń dość dobrze odzwierciedlała problem walki na kilku frontach z jakim borykała się Kartagina.)
    Niestety realia gry stają troszeczkę na przeszkodzie, Rzym w rękach komputera jest słaby. A samą Macedonia trzeba zabezpieczyć prowincję Trację.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Gra Macedonią

    W sumie to od jakiegoś czasu przymierzam się do Macedonii, ale wydają się troszkę nudni pod względem militarnym. Co prawda mają większy wybór jednostek od Greków (chyba najnudniejsze armie w całej grze), ale Egipt, Pont czy Selucydzi są o wiele ciekawsi (chodzi mi tutaj tylko o kulturę hellenistyczną).

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Gra Macedonią była dotychczas moją najciekawszą kampanią, przez conajmniej połowę rozgrywki nie byłem pewien czy uda mi się ją pomyślnie dokończyć, gdy w jednej turze naprostowałem jakieś sprawy to w następnej odrazu wszystko się psuło.Zwroty akcji następowały częściej niż hollywoodzkim filmie. Polecam każdemu

  5. #5
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Macedonią

    Właśnie takie ciężkie ale zwycięskie kampanie są najlepsze, najbardziej zapadają w pamięć. Mi się takie w tym regionie nie zdarzają. Tym bardziej że nacje są do siebie takie podobne (Ateny, Epir, Sparta + Macedonia), że kiedy zdecydujesz się na jedną, to trochę nie ma siły i chęci oby z marszu ciągnąć kolejną.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #6
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Gra Macedonią

    Ja osobiście bardzo dobrze wspominam grę Macedonią. Dbałem o jak najwięcej sojuszy z greckimi polis (mimo minusowego bonusa w dyplomacji z nimi). Oparłem się na płn. na Dunaju. Kogo nie dało się przekabacić, podbijałem (Egipt, Seleucydzi: ci drudzy i tak już z każdym byli w stanie wojny, ale żadnego porozumienia ze mną nie chcieli ). Potem "szlakiem Aleksandra" . Po podbiciu wschodu, Płn. Bałkany. Wtedy wybuchła wojna domowa (o dziwo w Azji Mniejszej). Po uporaniu się- Rzym i resztki Kartaginy. Później Iberia i płn Afryka. Galów, German i Brytów podbijałem bardziej z musu i ćwiczebnie przed następnymi kampaniami. Co do ubogiej ilości jednostek- i tak tylko historycznymi jednostkami walczyłem, więc jakoś mi niczego nie brakowało .

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Macedonią

    Ja jakoś nie dałem nimi rady. Po 10 rundach miałem wojny ze wszystkimi dookoła. Produkowałem armie tak że miałem cały czas budżet zero ale i tak Sparta miała owych zbrojnych więcej ode mnie

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    UK
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Gram wlasnie macedonia i jak narazie tylko na poczatku byly lekkie problemy , dla tego ze ateny , sparta i egipt i chyba cypr wypowiedzialy mi wojne.Ale dosc szybko sobie poradzilem z Atenami i Sparta i pozniej juz full kontrol.Wlasnie podbijam egipt i mam kawalek Itali. Gram na Trudnym.

  9. #9
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Gra Macedonią

    Trochę wbrew sobie zacząłem nową kampanię Macedończykami (chciałem Egiptem, albo Pontem), zobaczymy jaki pójdzie 8-).

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  10. #10
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Gra Macedonią

    Trzymam kciuki! Pokaż że słońce nad Pellą jeszcze nie zaszło!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra Macedonią
    By Maharbal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 14:42
  2. Przywrócone ces. Aleksandra (Grecja-Macedonia)
    By Krzywousty in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 13:16
  3. Alexandryjska Macedonia w zwykłym Rome.
    By Aracz in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:48
  4. Macedonia
    By seba225 in forum Rome KO I
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 12:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •