Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Wątek: Gra Egiptem

  1. #11
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Jako, że zapragnąłem zagrać Egiptem, i zrobiłem już jedno podejście, które przestało mieć sens, ponieważ Seleucydzi z Antiochii przysłali tak wielką armię (w tym jeden oddział słoni), że mi szczęka opadła i pojąłem, iż juz przegrałem (a grałem na łatwym poziomie trudności ). No ale w Total Wary w ogóle, poza pojedynczymi bitwami to noob totalny jestem... Dlatego mam pytanie, jak rozwijać się na początku Egiptem? Cyrenajka po samym wkroczeniu na ich teren prosiła Mnie o pokój. Z Nabateą, jak radziło mi AI się zbratałem. Brałem wszelkie pakty jakie mi proponowano. Zauważyłem jednak, że rozwój technologiczny jest trochę dziwny, bo można naraz rozwijać jedną rzecz, więc albo idziemy w rzeczy wojskowe albo w cywilne :/ Bardzo proszę kolegów i koleżanki o pomoc w rozgryzieniu gry Egiptem

    PS Czytam już poradnik autorstwa Samicka
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 01:22
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  2. #12
    Asuryan
    Gość
    Cyrenajkę to tłucz dopóki nie będziesz mógł jej zwasalizować - zawsze to dodatkowa kasa za spełnienie dodatkowego punktu pierwszego rozdziału. Zaraz po ustabilizowaniu sytuacji w podbitych 2 regionach (w trzecim zostaje wasal) przerzuć całą armię na wschód i wypowiedz wojnę Seleucydom. Choć lepszą opcją jest chyba przyłączenie się do wojny, którą toczy z nimi ktoś inny, niż bezpośrednia agresja.

  3. #13
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    W Romie2 trzeba się nauczyć działać trochę nie w prost. Trzeba przyswoić działanie dyplomatyczne. W przypadku Egiptu kluczowe są pon-y z Atenami i plemieniem pod nami, następnie szukamy kontaktu z Pontem (łatwiej) i Armenią.

    Ja tam zajmuję całą prowincje Libię, jak podporządkowywałem sobie Cyrenejkę to po paru turach i tak wybuchała mi tam wojna z Nasamones którzy wjeżdżali mi w plecy państwa. Lepiej od razu, z rozpędu zrobić tu porządek, a później zostawić malutką armie dla odstraszania sąsiadów, podczas gry my szukamy z nimi porozumienia dyplomatycznego. W tym czasie Selki powinny już pokłócić się z wschodnimi satrapiami.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #14
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    henryk- o ile wiem Egipt nie jest trudna nacją. Spróbuj zacząć grać mniej agresywnie, najpierw ekonomia i spokojny rozwój militarny. Ja technologie w 90% przypadkach odkrywam na zmianę: wojskowa i cywilna. Zrównoważony rozwój i szukaj kontaktów handlowych.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #15
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    henryk- o ile wiem Egipt nie jest trudna nacją. Spróbuj zacząć grać mniej agresywnie, najpierw ekonomia i spokojny rozwój militarny. Ja technologie w 90% przypadkach odkrywam na zmianę: wojskowa i cywilna. Zrównoważony rozwój i szukaj kontaktów handlowych.
    Też wczoraj właśnie doszedłem do wniosku, że Cyrenajkę i resztę Libii należy wziąć z marszu, bo jak potem widziałem armię złożoną z podstawowych włóczników + motłoch w liczbie 15-20, a ja miałem 7-8 jednostek w armii to mi szczęka opadła, chociaż przyznaję, totalnie pokpiłem sprawę, bo nie sądziłem, iż takie maleństwa jedno-prowincjonalne szarpną się na taką dużą armię. Co do gry agresywnej, udało mi się w kolejnej rozgrywce, że Seleucydzi nie zaatakowali cypru i dodatkowo po chyba 10-15 latach (nie wiem ile to tur) chcieli sojusz obronny tak ot, ale pożałowałem 3400 talentów złota I w końcu chyba w 20-30 turze odkryłem jak się rekrutuje specjalistów (szpieg i inni)

    PS Jeszcze taka drobna sprawa, dobrze sądzę, że Prowincja Egipt jak i ta z Petrą i Jerozolimą nadadzą się na rozwój stricte handlowy? Ogółem z żywnością nie miałem żadnych problemów, była nawet nadwyżka w liczbie 20
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 01:21
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  6. #16
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Żywności zawsze lepiej mieć większą nadwyżkę:
    - Bonus do rozwoju w prowincjach.
    - Na wypadek podbicia paru regionów.
    - Jako zapas do ulepszania budynków po opracowaniu nowej technologii.
    Handel rozwijaj tam gdzie masz najlepsze surowce np. szkło na Cyprze i chyba w Palmyrze (terytorium Selków).

    Pociesze cię jedno regionowe państewka spokojnie są w stanie utrzymać do 50 jednostek, czyli dwa i pół słupka. Co prawda nie są to wojska wysokiej jakości, ale garnizony twoich miast też do potężnych nie należą, składają się przecież w dużej mierze z motłochu. Łatwiej walczy się z nacjami dużymi typu Selki, bo da się je oflankować. Komputer często stosuje dwie denerwującą strategie:
    - Wyzwalania kraików pokonanych. Zaznaczyć trzeba że takie odrodzone państwo staje się jego wasalem i najczęściej dołącza do wojny przeciw tobie. Jest to pół słupka na start. Na szczęście dla Egiptu na początku nie jest to wielkie zagrożenie.
    - Łupienia kolejnych osad, nie przejmując się utrzymaniem zdobyczy. Szybko wybuchają wtedy bunty.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #17
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Tylko frakcje barbarzyńskie mogą wyzwalać pokonane państwa i jakoś nie zauważyłem żeby AI często to robiło.

  8. #18
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Każdy może wyzwalać państwa. W cywilizowanych nacjach zostają one naszymi protektoratami/satrapiami, a u barbarzyńców po prostu nas lubią.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. #19
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    To albo mi się coś popieprzyło albo coś zmienili w ostatnich patchach. Sprawdzę to.

  10. #20
    Cześnik Awatar Aracz
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    233
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Oj to nie jest w ostatnich patchach. Ja to zeszłego grudnia już miałem, podczas gry Rzymem. Tylko inaczej się to nazywało, chyba "utwórz strapię", albo jeszcze inaczej.
    I z perspektywy gracza jest to mało opłacalne, szczególnie gdy gra się takim Egiptem i stawia się na szybki podbój. Potrafi się nagle pojawić taki swoisty bunt strapi, który zje wielkie państwo kawałek po kawałku, albo te protektoraty rozpoczną wojnę ze wszystkimi dookoła i wciągną w to gracza.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak grać Egiptem?
    By bator35 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 18:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •