Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: Gra Egiptem

  1. #21
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Czy na pewno chodzi o wyzwolenie frakcji która została wcześniej zniszczona? Np. Sparta pokonała epir, ja rzymem atakuje miasto należące niegdyś do epiru i mam opcję, żeby przywrócić tą frakcję?

  2. #22
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Hehe ale się nam offtop zrobił. Nic to jednak bo ciekawie się zrobiło.

    Ostatnio grałem Germanami celując w zwycięstwo militarne co niesie ze sobą pewne konsekwencje. Widziałem opcje wyzwolenia ale z niej nie korzystałem. Nie wiem jak ona działa, bo nie poświęcałem jej uwagi, gdyż:
    - Walczyłem głównie z jedno regionowymi plemionami które sam niszczyłem.
    - Tereny sojuszników nie są liczone do naszych.
    - Posiadanie dużej liczby sojuszników jest nie opłacalne, bo najczęściej zaczynają wojny między sobą.

    Opcja ta jest tylko opłacalna kiedy chcemy oddzielić się od wrogów neutralnym państwem. Tak zabezpieczyłem sobie prowincję Italię od barbarzyńców barbarzyńcami.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #23
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Witam. Mam w grze Egiptem spory (jak dla Mnie) problem. Otóż nie potrafię ogarną tej cholernej Cyrenajki... Za szybko tworzą armię i po prostu jak już mam Paraitonion i Ammonium, to oni uwalniają Augilę, która po chwili Mnie atakuje. Drugi raz postanowiłem po zdobyciu Paraitnionu rozbić ich dwie armie, a tu powstała Augila, która turę później wypowiedziała mi wojnę. Niestety, okazało się, że w Cyrenajce są 4 armie (ile oni mogą mieć ich maks? Bo widziałem właśnie 4 portrety dowódców). Wprawdzie proponują mi pokój, ale na nędznych warunkach, a ja liczyłem, że da się Egiptem zrobić na Cyrenajce Blitzkrieg... Wychodzi na to, że nic z tego Aktualnie jestem w 264 roku i kusi Mnie zacząć od nowa, zabrać im Paraitonio i Ammonium (co da się szybko zrobić) i zawrzeć pokój, jak go zaproponują, tylko, że wtedy nie uruchomię edyktu :/
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 01:20
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  4. #24
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Czego ty do cholery oczekujesz? Że ktoś ci będzie mówić po kolei, którą armią gdzie się ruszyć, którą gdzie zaatakować, gdzie jaki budynek zbudować, gdzie jaką jednostkę zwerbować? Cyrenajka dla egiptu nie powinna stanowić żadnego problemu, a jeżeli nie potrafisz sobie z nią poradzić to żadne rady ci nie pomogą. Jak nie umiesz grać to graj żeby nabrać wprawy. Pograsz trochę to zaczniesz kapować niektóre rzeczy i będzie ci się łatwiej grało.

  5. #25
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    @wybobrak Szło mi raczej o podzielenie się własnymi strategiami, w ogólnym zarysie... W wielu grach, gracze doświadczeni grając w nie mają już przynajmniej jakiś gotowy szablon na rozgrywkę, do pierwszej bazy, że się tak wyrażę. Ja przynajmniej tak mam z Heroes III, czy też paroma RPG, zawsze na start szedłem tu czy tam, lub budowałem to i to, etc. Zwłaszcza, że poradnik gier online jest pod względem tych porad z rozgrywki już trochę nieaktualny, bo patche trochę pozmieniały sytuację, na stracie Egipt ma 2 armie a nie 3 - przykładowo. Generalnie wiem już co robić, aby Seleucydzi nie atakowali (raz nawet za 3400 chcieli ze mną sojusz obronny, ale odmówiłem). I wiem też już, że po podboju Cyrenajki powinienem rozwijać kraj i armię, aż uznam, że wystarczy na jednoprowincjowców z południa, oraz tych z Płw. Arabskiego. Ale zanim do tego dojdę, chcę koniecznie podbić całą Cyrenajkę, a nie jak w pierwszej rozgrywce wczoraj, że ja ich wykrwawiłem, zabrałem dwa miasteczka, a Libia przyszła na gotowe i pożarła resztę z Cyrenajką właściwą włącznie...
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 01:20
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  6. #26
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Nie ma żadnej uniwersalnej strategii. To jak grasz powinno zależeć od aktualnej sytuacji. W 1 grze selucydzi wypowiedzą ci wojnę a w innej nie więc nie ma sensu grać według jakiegoś ustalonego schematu.

  7. #27
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Baw się grą, miej przyjemność z trudnych kampanii a nie wygrywaj za wszelką cenę w jak najmniejszej liczbie tur. Jak wybierasz to drugie to szybki kurs zapewni ci wbicie na multi. Tam masz metodę zero-jedynkową. Patrz uważnie jak i czym walczą najlepsi. Podpatruj jakich jednostek i nacji używają i ucz się z pierwszych bolesnych porażek.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #28
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    henryk5pio Romek2 jest dużo bardziej nieprzewidywalny niż poprzednie gry serii TW, i to jest jego największy plus. Tu zgadzam się całkowicie z wybobrakiem, nie ma jednej w 100% sprawdzonej strategii, trzeba być elastycznym. Sam kiedyś podczas prób gry chyba Epirem lub Kartaginą powtarzałem 10 pierwszych tur by wyłapać schemat. Nie udało się, ale jedna rozgrywka potoczyła się tak fartownie dla mnie że byłem ustawiony.

    Pociesze cię że sam miałem problemy z Cyrenejką, a dokładnie z tłumieniem buntów. Teraz wiem że trzeba niszczyć jej regiony, wtedy szybciej się tam uspokaja. Jeśli nie idzie ci za dobrze jej zajęcie to spróbuj inaczej: zaproponuj pokój na samym początku. Bo nikt nie powiedział że podbój Libii daje 100% na wygraną grę.
    Ja raz jak chciałem wygrać kulturowo Egiptem zawarłem pon a później sojusz z Selkami.
    A sam ruszyłem do wojny z Kartaginą o Hiszpanie.
    I taka gra też była dobra.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 25-04-2014 o 07:16

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #29
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    No chyba będę musiał tak zrobić, ale boli Mnie to, bo zazwyczaj wojny, które są aktywne przy starcie w jakiejś grze, są jednak łatwe do wygrania, ot taka darmowa możliwość łatwego podboju na start, ech...
    A tak BTW, czy ja odnoszę dobre wrażenie, że w Rome II trzeba na bieżąco rekrutować wojska i jak tylko jest możliwość to od razu je ulepszać? Bo mam pewne obawy, że wpadnę w pętlę wyścigu zbrojeń i przepierdzę pół rozgrywki na zbrojenia i techowanie, podczas gdy reszta świata będzie robiła szybkie podboje...

    PS Czyli nie okupować, tylko zaznaczyć zrównanie z ziemią? Po drugie, jak rozgromić armię wroga do zera? Bo zawsze ktoś ucieknie, jednostka idzie w rozsypkę i potem ci uciekinierzy walczą ze mną gdzie indziej...
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 01:20
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  10. #30
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Ja zawsze wybieram- "mniej, ale lepiej". W końcówce wygranych bitew gdy masz pytanie czy kończyć bitwę zaznaczaj że nie i lekką piechotą a zwłaszcza jednostkami konnicy wycinaj uciekających, szczególnie ciężką piechotę wroga. Jedynie przy szturmie na miasto automatycznie garnizon jest w całości przypisywany do strat zadanych przez wszystkie Twoje jednostki, nawet jak nie brały udziału w szturmie.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak grać Egiptem?
    By bator35 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 18:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •