Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 105

Wątek: Gra Egiptem

  1. #41
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Cóż, cały czas się uczę gry Egiptem Jak zdobyłem Cyrenajkę, to Ci na N pod nią z Auguli czy jakoś tak dali mi do wiwatu, bo jak już byłem pewien, że ich rozwaliłem, tylko w następnej turze zaatakuję im miasteczko, to nagle "znikąd" wyskoczyli mi przy moim miasteczku W efekcie bawilibyśmy się w ganianego, kto komu szybciej zabierze kawałek prowincji Muszę zacząć od nowa i spróbować postawić na starcie szybko kolejne dwie lub trzy armie, podbić całą Libię i te trzy minory na południe ode Mnie a potem podporządkować sobie Nabateę. A właśnie, jest realne dyplomatycznie nakłonić kogoś do zostania satrapią bez wojny? Bo nie chciałbym, aby chwilę po zwasalizowaniu, próbowali się ode Mnie uniezależnić...
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:19
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  2. #42
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Im słabsze państwo i im lepsze masz z nim stosunki tym łatwiej zrobić z niego satrapie. Z tego co pamiętam to Egiptem można już w 1 turze zrobić satrapie z Kedarów.

  3. #43
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    <fanfary> Ogłaszam wszem i wobec, że wszechmocni Ptolemeusze podbili całą Libię! Chwała dynastii Ptolemejskiej i Wielkiemu Egiptowi!<fanfary>

    Ok, a ja kto zrobiłem? Banalnie, wystarczyło zaciągnąć 4 najemne jednostki słoni, wraz z generałem na rydwanach rozgromiłem 3 armie naraz (dwie szły z pomocą), nie dobijałem wrogów, bo w kolejnej turze zawsze ich doganiałem. Ogólnie cała Libia jest już Moja i teraz zastanawiam się, czy da się anektować satrapię? Bo pragnę mieć Cypr pod osobistą jurysdykcją, tylko obawiam się, że Seleucydzi się wtedy na Mnei rzucą. Aha, jednostki najemne po podboju rozwiązałem, rozbudowuję się na razie wojskowo, chcę jak najszybciej móc rekrutować rydwany i słonie Muszę jeszcze nauczyć się, jak szybko przenosić generała i armie (bo ponoć się da) oraz jak szkoli się jednostki wojownikiem...
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:19
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  4. #44
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Herosa przenosisz do wybranej armii i potwierdzasz trening wojskowy. Zasięg powiększasz poprzez wybór w momencie dodawanej cechy. Ja także herosowi powiększam zasięg gdyż często powiększa nim zasięg armii gdy jest w niej. Dopiero przed walką wychodzę z niej by osłabić jego wybraną akcją wroga przed bojem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #45
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Ok, dobrze wiedzieć, tak zrobię, tylko nastroje społeczne mi podciągnie najpierw w Libii A co do tego Cypru, warto go podbijać, czy lepiej trzymać jak dotychczas jako satrapię?
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:19
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  6. #46
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Zawsze zdążysz...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #47
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Lubię zabezpieczać lewą flankę Atlantykiem, i niestety po raz kolejny gra mnie za to ukarała. W Azji mniejszej zrobił mi się taki kocioł, że aż grać mi się odechciało, a główne armie i najlepsze oddziały są zajęte walkami Hiszpanii.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #48
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Lewa lanka na Atlantyku to dla Egiptu Afryka, a nie Hiszpania Ja planuję podbić Libię i potem od razu kombinować z Seleucydami, bo jak ich się podbije, to potem już pewnie będzie łatwiej
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:15
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  9. #49
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Witam ponownie
    Po raz pierwszy dobrnąłem do 41 tury w Rome II i mam problem, bo utknąłem... Nie wiem za bardzo co teraz robić, mam cały Egipt, Libię, Phazania i pół Nabatei (Jerozolima z Petrą). Niestety resztę Nabatei zdobyli Seleucydzi, których cholernie się teraz boję...
    Mam bardzo dobre relacje ze Spartą, Atenami, Kartaginą i Libią (jako stronnictwo w prowincji Afryka będące protektoratem Kartaginy). Trzy wypierdki Etiopskie pod Egiptem są nadal wolne, ale nie czuję potrzeby ich podboju, zwłaszcza, że mam z dwoma pakty o nieagresji. Ogólnie jestem w kropce, rozwijam armie, technologie (głównie cywilne) i czekam aż prowincję się dalej rozwiną, aby budować kolejne budynki. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś łaskawie przejrzał mego save'a i dał mi kilka rad, bo ja nadal jednak zielony w Rome II jestem jak szczypiorek na wiosnę

    Link do mego save'a: http://sh.st/w6QfP
    Bardzo proszę o porady.
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:14
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  10. #50
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wiem że opcja edytowania nie przyciąga uwagi, ale post pod postem wygląda źle.

    Podbój tych państewek to jedna z opcja. Plusy są takie że:
    - Jedna z misji chyba trzeciego rozdziału zleca zajęcia tamtej prowincji.
    - Całkowite zabezpieczenie jednego kierunku.
    - Jeden region ma tam chyba złoto.

    Prawdziwym celem powinni być jednak Selki, ponieważ mają naprawdę dobre wojska wszystkich formacji, zarówno jakość jak i ilość (wybór). Komputer lubi opracowywać czerwone technologie i stawiać budynki odblokowane dzięki nim. Podbój nacji dużych zazwyczaj jest łatwiejszy niż tych mniejszych. Sztuczna inteligencja ma problemy z skupieniem wojsk.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak grać Egiptem?
    By bator35 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 17:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •