Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Może ktoś wie.....?

  1. #1
    palę LD pije EB, używam OB i jestem OK Awatar PerWerka
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    2 725
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    31
    Otrzymał 55 podziękowań w 27 postach

    Może ktoś wie.....?

    Od dłuższego czasu bawię się w modowanie M2TW troszkę zainspirowana Third Age i innymi modyfikacjami...
    Z nudów, z chęci zabawy i dla frajdy postanowiłam połączyć moje dwie ulubione gry: Diablo i M2TW.
    Zdaję sobie sprawę, że nie dorównam nigdy w/w modom tym bardziej, że z "grzebaniem w plikach gry" nie jestem asem
    Wszystko co do tej pory udało mi się zrobić, robiłam na podstawie poradników zawartych na tym forum i CTW.
    Może napiszę co udało mi się zrobić do tej pory:
    - ofc mod switch
    -zmiana mapy strategicznej.
    -zmiana tapet filmów itp.( tu jest dość szeroki temat, więc nie będę się rozpisywała)
    -Wykasowanie wszystkich frakcji ( mapa obecnie posiada dwie prowincje Barbarzyńcy i Amazonki).
    -Nowe karty i ikony oddziałów wraz z opisem jednostak.
    -Nowe karty i ikony budynków rekrutacji
    -inne cytaty.
    -inne dobra handlowe ( w M2TW handel był np surowcami naturalnymi, tu natomiast są runy i talizmany (kto zna Diablo ten wie o co chodzi))

    Zapewne to nic powalającego i szału nie ma przynajmniej dla "starych wyjadaczy"



    Teraz na czym utknęłam:
    Umiem zmienić wygląd jednostek przy pomocy MilkShape ale tylko w zakresie edycji. ( tzn np by Milicja Łucznica była grubsza, chudsza etc.. ze sztyletu zrobić np miecz, łuk pogrubić dodać jakieś tam rogi itd ale wszystko w zakresie istniejącej jednostki(grafiki)
    Problem zaczyna się gdy chcę stworzyć własną jednostkę. Za pomocą w/w programu stworzyłam barbarzyńcę dodałam mu łuk sztylet ( w zasadzie broń skopiowałam z archer_militia) niby wszystko działa: gry nie wywala do windy, ale podczas walki oddziału nie widać z bliskiej perspektywy ( tylko jak się kamerą odjedzie bardzo daleko jest ok)
    zmieniłam wpis w battle_models.MODELDB

    Kod:
    61 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/archer_militia_lod0.mesh 6400
    zadziałało to gdy wcześniej na próbę zmieniłam pliki mesh z Third Age. konkretnie dodałam Legolasa
    przy okazji zauważyłam jeszcze coś: dodałam też legolasa textury i w moim modzie Milicja łucznicza wygląda jak armia klonów legolasa czyli mod nie kożysta z textur m2tw. wprawdzie inne np chłopi ji jeszcze parę oddziałaów zmieniło "Ubarwienie" ale to jak się domyślam sprawa odpowiednich wpisów w battle_models.MODELDB

    Tyle, że zaraz rodzi się kolejne pytanie. Jak stworzyć własne textury? (nie chodzi mi tu o samą edycję istniejących)
    robię np w/w barbarzyńcę ale jak go pomalować?

    Może znajdzie się ktoś na tyle życzliwy by coś doradzic....
    Głupio by się grało armią amazonek czy sosek złożoną ze szkockich jednostek i walczącą z polskimi husarami

    ps. czy gdzieś istnieje jakiś poradnik, który pokazuje od "a" do "z" jak stworzyć własnego moda? zapewne nie, ale zawsze warto spróbować
    Wczoraj weronikaneska, dzisiaj PerWerka
    https://www.youtube.com/channel/UCWk...?nohtml5=False

  2. #2
    sadam86
    Gość

    Re: Może ktoś wie.....?

    Spróbuj zrobić tak
    1 3
    61 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/archer_militia_lod0.mesh 121
    61 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/archer_militia_lod0.mesh 1225
    61 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/archer_militia_lod0.mesh 6400

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    U mnie zadziałało dzięki

Podobne wątki

  1. Fallus nie może grać :D
    By Seba Fallus III Wielki in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 20:59
  2. Może ktoś wrzucić radius mody na nasze forum ?
    By Klierowski in forum Rome II
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 12:19
  3. Ktoś wie może ?
    By rastazielarz in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 14:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •