Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 127

Wątek: Poradnik do Rome 2 - komentarze i uwagi

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    187
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Poradnik do Rome 2 - komentarze i uwagi

    Aktualna wersja poradnika jest tylko na stronie głównej portalu:
    http://www.totalwar.org.pl/index.php/games/view/95











    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...-2-do-poprawek

    Wersja z 7 października 2014 roku.

    ************************************************

    Wszystko napisane tylko z uwzględnieniem Rzymu i bez większego zagłębiania się
    Dodam że wiele rzeczy jak i nieco styl gry zależy od frakcji jaką gramy.
    "Pod znakiem zapytania stoją technologie morskie, flota nie jest najbardziej przydatna rzeczą, ergo nie warto przejmować się technologiami morskimi bez wyraźnej potrzeby."
    W przypadku Kartaginy można cholernie szybko opracować technologie morskie pozwalające wystawić najlepsze okręty z najlepszą załogą. Okręty później mają 160 żołnierzy więc mamy szybko przemieszczającą się prawie normalną armię lądową (hoplici czy nawet święty zastęp)
    Dominacja flotą oznacza że rozbijamy armie rzymu zanim zejdą na ląd i szybko możemy posyłać floty tam gdzie będzie potrzebne wsparcie do obrony miasta czy podbicia. A wiele prowincji w tym regionie mapy są na nabrzeżu więc...

    Co do najemników to tutaj również Kartagina ma kilka technologii obniżająca koszt utrzymania i werbunku najemników. Później kosztują tyle samo jak nie mniej co normalne wojska.

    Jeżeli chodzi o rush'owanie Rzymem technologii umożliwiającej werbowanie legionistów to ostatnio na legendarnym zrobiłem co innego. Musiałem wpierw rozbudować nieco gospodarkę bo miałem problem by utrzymać te minimum triarii i hastati potrzebne do obrony i podbicia czegokolwiek. I Rzym ma bardzo drogie jednostki. Więc nawet nie mógłbym wcześnie pozwolić na werbowanie legionistów

    Rozbudowując prowincję pamiętajcie że budynki można przebudowywać. Więc na początku możemy postawić jakiś budynek co niewiele daje prócz znaczącego bonusu do rozwoju prowincji. A potem go przebudować na coś innego itp.

    Nie olewajcie tradycji czy generałów. Sumując oba czynniki można wyciągnąć całkiem spore bonusy dla armii.
    I nie poddawajcie się gdy wasz 7 gwiazdkowy dowódca zostanie zabity przez jakiegoś mizernego zabójcę albo gdy stracicie 1 prowincję.

    Szpiegiem czy dygnitarzem (i jego odpowiednicy u innych nacji) pozwalają na przejmowanie prowincji bez wypowiadania wojny. W sumie używam do tego tylko szpiega ale dygnitarz też umie podburzać ludność.

    Jeżeli chcecie kogoś zaatakować kto ma po miliard sojuszników obronnych. Sprawdźcie z kim toczy wojnę. I zaoferujcie jego rywalowi dołączenie do wojny

    A no i niewolnicy potrafią dać niezłego boosta do dochodów. Tylko monitorujcie po każdym złapaniu niewolników wasz ład publiczny.
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 18-02-2016 o 12:51

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Poradnik do Rome 2 - do poprawek

    Odnośnie wyboru między republiką, a imperium w Rzymie to jestem na 99,9% pewien, że jak zdecydujemy się na republikę nie wybuchnie nam następna wojna domowa. Po zrobieniu tego zniknęły mi wszystkie opcje w oknie rodu jak adopcja, przekupstwo, zabójstwo itp. Wybór różni się tylko bonusami frakcyjnymi jakie otrzymamy.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  3. #3
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Poradnik do Rome 2 - do poprawek

    Uzupełniłem tekst o Wasze uwagi. Dwie rzeczy mnie męczą:
    1) Posiadanie dużej liczby niewolników nie ułatwia przypadkiem zadania weteranom, którzy mogą podżegać do buntu niewolników? (Rozwiązane)
    2) Czy zapas jedzenia wpływa na wybuchanie chorób? Zauważyłem, że na wyższych poziomach trudności morowe powietrze pojawia się to tu to tam, dotykając nawet mnie, na tym normalnym i oczko niżej ani razu mnie choroba nie dręczyła (ale mało na nich grałem, raptem po kilkadziesiąt tur). Poziom trudności na takie odczucia wpłynął czy jednak żywność?



  4. #4
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Poradnik do Rome 2 - do poprawek

    Od ostatniego posta rozwinąłem (stopniowo) i dodałem kilka rzeczy m.in. dzięki Sanvone niewolnictwo oraz od siebie tradycje, armie, agenci, dyplomacja, edykty i rody.

    Proszę o dzielenie się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Mile widziane screeny z zobrazowaną sytuacją.



  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Poradnik do Rome 2 - do poprawek

    Po miesiącu od pojawienia się uzyskał ponad 1300 wyświetleń, czyli ktoś zagląda, ktoś czyta, ktoś rozmyśla. Przez ostatnie dwa tygodnie uzupełniłem kilka istniejących już kwestii i z czasem dodałem kolejne: NACJE, ŁAD, KULTURA, MÓJ WŁASNY SPOSÓB NA WOJNĘ DOMOWĄ, SPOSOBY NA AGENTÓW. Do tego parę screenów.

    Wiedzieliście że zajęcie miasta, które nie ma obrońców doda po 2 punkty do tradycji i doświadczenia generała?



  6. #6
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach

    Re: Poradnik do Rome 2 - do poprawek

    Bardzo dobry materiał.

    Pomaga nie tylko początkującym graczom - treściwie i syntetycznie zebrany.

    Gratulacje i podziękowania.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  7. #7
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Poradnik do Rome 2 - do poprawek

    Po krótkim boju poradnik dostał drugi post i to jeden pod drugim, a wymusiło to na mnie wprowadzenie nowych uwag, sprostowań części i uzupełnienia istniejących (niestety kosztem ilości wyświetleń, ale było ich niemal 2500, z tego samego powodu osoby, które zapisały sobie odnośnik mogą go nie odnaleźć). Nowe rzeczy to: Uwagi wstępne, KORUPCJA, POSTAWY ALBO TRYBY ARMII I FLOT, PIRACTWO I RABUNEK.

    W przyszłości planowana zmiana w układzie poradnika, w celu łatwiejszego wyszukiwania odpowiednich odpowiednich partii materiału i dalsze uzupełnianie tekstu.

    Jako że szybko nie włączę Rome 2, gnębi mnie brak odpowiedzi na następujące pytanie:
    Czy jednostki z protektoratu/satrapii można rekrutować w trybie forsownego marszu?
    Za odpowiedź serdecznie dziękuję.


    Zapraszam do poprawiania, uzupełniania i komentowania ciągle rozwijanego poradnika. Szczególnie zależy mi na uwagach odnośnie gier wieloosobowych, kampanii i bitew. Mile widziane krótkie opisanie czym warto a czym nie warto walczyć w kampaniach.



  8. #8
    Asuryan
    Gość

    Re: Poradnik do Rome 2 - do poprawek

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Czy jednostki z protektoratu/satrapii można rekrutować w trybie forsownego marszu?
    Tak, tak samo jak kupować najemników. Tak samo też jak wynajem najemników - rekrutacja jednostek wasala jest natychmiastowa - nie trzeba czekać tury jak w przypadku rekrutacji macierzystych jednostek.

  9. #9
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Poradnik do Rome 2 - do poprawek

    Serdeczne dzięki.
    Dane wprowadzone.



  10. #10
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Poradnik do Rome 2 - komentarze i uwagi.

    Nowa wersja poradnika i nowy układ. Przede wszystkim rzuci się Wam w oczy spis treści z hiperłączami, który ułatwia nawigację i odnajdywanie odpowiednich treści. Uporządkowałem działy które podzieliłbym na: skarb, usprawnienia państwa i ciekawostki, wojsko i agenci.

    Co nowego z treści? Uzupełnienia w wielu miejscach i poprawki. Myślę, że najcenniejszy fragment dostarczył Sanvone i dotyczy biernej zdolności Czempionów (KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY), dzięki niemu wiemy już jak działają przygody i jakich dochodów można się spodziewać.

    Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do przejrzenia.

    [center:2n2zns3y][/center:2n2zns3y]



Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ROME 2] Multiplayer - opinie, uwagi, dyskusja
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 01-05-2018, 12:08
  2. Poradnik do Rome 2
    By Samick in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-06-2017, 17:41
  3. [PORADNIK] Podstawy języka skryptowego w Rome: Total War
    By kwinto93 in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 11:26
  4. [ROME 2] Multiplayer - opinie, uwagi, dyskusja
    By {{B-S}}SpartaN in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 01-01-1970, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •