Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Gra Pontem

  1. #11
    Cześnik Awatar Aracz
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    233
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Gra Pontem

    No i tutaj wielki plus dla Romka, że gra różnymi frakcjami nie zmienia tylko wyglądu bitew, położenia geograficznego i początkowych relacji z innymi państwami, ale też gospodarką i polityką wewnętrzną.
    I początkowo dosyć łatwo podbić wszystko dookoła dzięki rydwanom. Jeden generalski oddział na rydwanach i jakakolwiek malutka armia i nawet zasadzki wroga nie są groźne. Powinni to trochę poprawić, bo ta jednostka jest zbyt silna. Ogólnie to to głównie broni przed upadkiem Pontu, przynajmniej podczas mojej gry.

  2. #12
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach

    Re: Gra Pontem

    Mam podobne uczucia grając jednocześnie kampanie Seleucydami i Partami. Pierwszymi- wiadomo jak się gra w końcu hellenowie, ale Partami- uparłem się grać tylko armiami konnymi . 2/3 konnych łuczników i 1/3 katafraktów (oczywiście po odblokowaniu). Oblężenia długawe-wiadomo (bez piechoty i balist) ale w polu to taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka. Dodam że gram wciąż bez modów. Różne podejście do strategii i taktyki różnych nacji i już jest ciekawie.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #13
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Pontem

    Ja grałem Pontem bez rydwanów . Jakoś nigdy nie rozwijałem trzeciego drzewka bojowego. A po drugie mam niechęć do rydwanów z powodu ich słabości podczas gry Icenami.

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Pontem

    Ja grałem Pontem bez rydwanów . Jakoś nigdy nie rozwijałem trzeciego drzewka bojowego. A po drugie mam niechęć do rydwanów z powodu ich słabości podczas gry Icenami.

  5. #15
    marengo
    Gość

    Re: Gra Pontem

    Rydwany Brytów zwane esadajami to zupełnie inna bajka, mimo pozornego podobieństwa konstrukcji. Miały inne zawieszenie; ich konie były były znacznie słabsze od swoich krewniaków z Azji Mniejszej, właściwie przypominały kuce; no i przewidywano dla nich inną taktykę, bardziej wypad i ostrzał, niż szarża na wprost, jeżeli już, to na rozproszonego przeciwnika.

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Pontem

    Jakoś nie rozumiem idei rydwanów miotających. Jest ich dosyć mało i nie widziałem aby tymi oszczepami wieli skutkowali. Nie lubiłem tej jednostki u brytów i tak mi zostało. Choć oczywiście rydwany u pontów a u icenów to zupełnie inne bajki.

  7. #17
    marengo
    Gość

    Re: Gra Pontem

    Masz rację, te rydwany Icenów nadają się tylko na parady wojskowe. Przetestowałem to w dwu bitwach, gdzie naprzeciwko siebie stanęły oprócz jednostek generalskich wpierw rydwany miotające Icenów przeciwko opancerzonym legionistom, później podobna jednostka Pontu w zwarciu z tymi samymi legionistami. Teren płaski, odpowiedni do szarż. W pierwszym przypadku, rydwany zadały znikome straty w wyniku ostrzału i przegrały z kretesem walkę wręcz, w drugim, rozjechały legionistów wchodząc w ich formację kilkukrotnie, niczym nóż w masło. Obaj gramy na tym samym modzie, gdzie siła ostrzału rydwanów powinna być wzmocniona, lub nawet (to zadanie dla CA), miotacze powinni opuszczać rydwany i prowadzić ostrzał pieszo, aby w chwili zbliżania się wroga, oddalić się na niego i rozpocząć zabawę w kotka i myszkę od początku Historycznie rzecz biorąc, sam Cezar miał spore kłopoty w zetknięciu się z tymi mobilnymi jednostkami Brytów. Aktualnie czytam jego biografię popełnioną przez Waltera Gerard.

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Pontem

    Jak dla mnie to bardzo przyjemna frakcja do gry Na południu jeden przeciwnik którego trzeba podbić szybko bo albo zostanie satrapią Saulecydów albo podbije go zachodni sąsiad. Zauważyłem grając kilka razy nimi że z wschodniej osady lubią wyprowadzać ofensywy w naszym kierunku. Sąsiedzi są dobrze do nas nastawieni i można łatwo uzyskać 2 sojusze militarne. Podbijając południowego rywala zyskujemy bodajże 2 surowce. Co do jednostek to moja armia większości składała się z hoplitów i posiadałem parę jednostek strzeleckich. Frakcja posiada rydwany ale powiem szczerze że wolał bym słonie.

  9. #19
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Pont to dość ciekawa moim zdaniem frakcja. Co prawda mają trudny początek (słabe oddziały na początku, obok agresywna Galacja), ale jeżeli się szybko rozwali wojska Kapadocji, to reszta powinna zlecieć jak z górki. U mnie na 10 turze wygląda to tak:

    Niestety bunty spowodowane szybką próbą podboju Kapadocji skończyły się buntem i podbojem Mazaki. Ja natomiast zdobyłem Ancyrę i bronię się władcą przed 2 armiami Galatów. Sardes za to u mnie się rozrósł i podbił Bitynię.

    PS. Będę to aktualizować co jakiś czas

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #20
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Odkop tygodnia: niemal 1 1/2 roku.



    Tradycyjnie dla Pontu, trzeba podbić Kapadocję. Sojusze z Bitynią i Trapezuntem. Ten drugi odpada po krótkiej walce, ulegając Kolchidzie. Po rozprawieniu się z Kapadocją uderzam w kierunku Kolchidy, z uwagi na wojnę z Kimmerią, z Kolchidy tworzę satrapię, która obecnie ulega Kimmerii, ale rolę państwa buforowego wypełnia doskonale. Razem z atakiem na Kolchidę uderzyła na mnie Armenia, którą podbiłem. W tym momencie największe wyzwania to dobrze radzący sobie Seleucydzi, Media Acośtam, z którą jestem w stanie wojny i Kimmeria. Pominę takie drobnostki jak problemy finansowe. Bunty z szybkiego rozrostu zostały opanowane, teraz staram się stworzyć stabilne granice. i dobrze zorganizowane trzy słupki wojska.

    Podbój Kapadocji powoduje ogromne problemy z komunikacją (chyba, że ignorujemy kary za przekraczanie granic neutralnych państw), w ogóle utrzymanie się jest dość kłopotliwe, bo wszędzie widać dziury, przez które mogą wdzierać się przeciwnicy. Zaś generałowie na rydwanach pozwolili na wygranie wszystkich bitew, nawet tych najbardziej niekorzystnych (kładąc po 500-800 przeciwników). Szybko można dorobić się kilku umów handlowych i czerpać pokaźne zyski.



Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra Pontem
    By AgentMax in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 17:30
  2. Kampania Pontem LIVE
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 06:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •