Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Gra Partią

  1. #11
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Dawno nie próbowałem nimi grać, ale ostatnio stanęło na czymś takim:
    Rozwiązałem prawie całą konnice początkowa (jest za słaba) i inwestuje w standardowe połączenie proce + włócznicy wschodni i można śmiało iść bić nomadów (do armii z czasem dokładać balisty i szermierzy). Jak już mamy bezpieczną bazę, to zabieramy się za byłe satrapie Selków ale z głową bo można bardzo łatwo sobie namieszać. Armie szybką konną dopiero na późniejszych jednostkach, bo na początku więcej z nią kłopotu jak pożytku.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 12-01-2015 o 12:49

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #12
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    @Rymeryk- jeżeli celujesz w zwycięstwo militarne, prowincje sojuszników militarnych (nie obronnych!) zaliczają Ci się!

    Co do armii Partii. Jak napisał Ituriel-szybko zmieniamy typy jazdy. Już dawno nie grałem, ale stawiałem na świątynie dla spokoju, na żarcie i właśnie na szybkie zdobycie możliwości rekrutacji lepszych łuczników i katafraktów. Później inwestowałem w pancerz, ale to STRASZNE pieniądze kosztowało. Grałem dawno, więc tyle patchy było później że nie wiem jak teraz jest. Pamiętam raczej że startowo można było oprzeć się na kilku kulturowo bliskich nacjach. Z tymi z północy zaś straszne boje toczyłem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #13
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Miałem niczego nie ruszać do premiery Attyli po zakończeniu kampanii Spartą, ale jakoś mnie natchnęliście i postanowiłem pociągnąć przerwaną kiedyś kampanię. Po tylu nowych patchach jakoś to w miarę wygląda. O dziwo, bo np Rzymem po kilku miesiącach przerwy nie mogłem nic zrobić z wodzami, bo zablokowane miałem okienka z małżeństwami, awansami etc, a tutaj wszystko gra. A więc do boju!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #14
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    I kampania zakończona! Na końcu trochę grałem bardziej dyplomacją i sumami pieniędzy którymi kupowałem sojusze militarne, a wraz z nimi regiony brakujące mi do zwycięstwa niż rzucałem się armiami. Nie chciało mi się ciągnąć katafraktów po Brytanii i Iberii. Na koniec prezentowany klimatyczny filmik katafraktów miażdżących hastati był wart grania samą jazdą. Polecam Partów jako odskocznię od klasycznych nacji.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #15
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Przeszedłem kampanie Imperator August partią na vh i nie zawiodłem się.Na początku z handlu ze swoimi protektoratami mamy dość dużo pieniędzy i możemy spokojnie przygotować się do wojny z Antoniuszem.Armia z 20 oddziałów partyjskich łuczników konnych wystarcza żeby zmiażdżyć każdą armię jaką może wystawić.
    Manewrowanie w bitwie sprawiało trochę problemów,bo legioniści to papierowe tygrysy,ale wystarczy parę oddziałów levels by przegrać,gdyż ukrywają się za legionistami co sprawia że musimy najpierw ich wystrzelać (wygląda to tak że całą wroga armia za nami biegnie a my podjeżdżamy oddajemy strzał i odjeżdżamy),bo jak podbiegną to rzucają pilum,a łucznicy konni mają bardzo słabe opancerzenie, więc nie możemy poczekać i powystrzeliwywać wrogich oszczepników ponosząc duże straty.Niestety nie rozgrywałem oblężeń, bo wiedziałem że bez względu na moją przewagę liczebną przegrałbym,ale komputer dawał radę.Tylko na końcu miałem problemy (radzę z początku pozbyć arabów,a nie zostawiać granicy z nimi bez żadnej ochrony),ponieważ rozpoczęli wojnę z moim protektoratem który kontrolował części dwóch prowincji potrzebnych mi do zwycięstwa militarnego (Archoegyptus i Mezopotamię) a ja nie dołączyłem co automatycznie oznacza wojnę,ale parę tur przed końcem czasu udało mi się wkupić w ich łaski z pomącą denarów i wygrać.
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

  6. #16
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Zacząłem kampanie Partią na trudnym.Podbiłem Partawę, Dranganię, Persję, Seleucydów, Armenię, Medię Atropanę, i Kimmerię. Zawarłem sojusze wojskowe z Baktrią, Egiptem, Arią, Archaozją, Pergamonem, Atenami, Spartą, Pontem i Knossos.Dwoma armiami zaatakowałem Sołochę, jedną przeprawiłem przez Bosfor na wojne z Macedonią.Następnie armią z południa zaatakowałem Getów a armiami północnymi Apulijczyków.Getom zostało tylko Singidun i z awarłem z nimi pokój.Apuliczycy zdobyli Malve i stracili północną Dacje którą przejąłem.Na południ zdobyłem od Cyrenajki Ammonium i Paraitonion. Zawarłem z nimi pokój, a oni przeszli południowym
    krańcem mapy i zdobyli Egipt.Gdy padła Aleksandria uznałem, że czas na interwencje.

    2015-08-31_00003.jpg

    Odbiłem Aleksandrię.Trzon mojej armii stanowili łucznicy konni.Nie przejmowałem się niskim prawdopodobieństwem wybuchu wojny domowej.A ta w końcu wybuchła.

    2015-08-31_00002.jpg

    Dość szybko udało mi się odbić Gazace, Tushpe i Petrodave i Antiochię dzięki zwerbowanym armią ze wsparciem najemników.Straciłem tylko Olbię.
    Ostatnio edytowane przez hdshovcase ; 31-08-2015 o 15:11
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

  7. #17
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jak rozczłonkowane państwo i sojusznicy się stykają. Ja tak nie nie potrafię grać i muszę jakoś się zabezpieczyć na wypadek noża w plecach.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #18
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Podbiłem wszystkie prowincje Partyjskich arystokratów oprócz Olbi i Turu, gdy jedna z moich zbuntowanych armii kierowała się w stronę Sołochy powołałem dwie nowe armię w Sołocha i Panticapaeum zapełniając je najemnikami.Gdy zaczęli oblegać Sołoche ściągnąłem armie z Krymu i pokonałem wroga.Armia z Dacji pokonała drugą zbuntowaną armię wroga i tymi dwoma armiami podbiłem Olbie i Tur tym samym kończąc wojnę domową.Na południu z drobną pomocą Egiptu odbiłem całą prowincję Aegyptus z rąk Cyrenajki, wcześniej kupując sobie neutralność ich sojuszników obronnych Nasamonów,a później podbiłem Cyrenę.Niestety Cyrenejczycy nie zdobyli Jerozolimy na co bardzo liczyłem, bo pozwoliłoby mi to na połączenie moich terenów w Syrii i Azji Mniejszej oraz Egipskich ze stolicą.

    2015-08-31_00005.jpg

    Wybuchła nowa wojna z Getami i ich sojusznikami Darosami gdyż zaatakowali mojego sojusznika Ateny.

    2015-08-31_00004.jpg

    Zebrałem Armię i uderzyłem na Samandar skąd mam otwartą drogę do Scytii ostatniej przedostatniej prowincji potrzebnej mi do zwycięstwa.

    2015-08-31_00007.jpg

    I jeszcze mapa pokazująca status dyplomatyczny, bo pominąłem w poprzednim wpisie kilku sojuszników wojskowych (został już uzupełniony)
    2015-08-31_00006.jpg

    Kampania zakończona.W skrócie za olbrzymie ilości złota kupiłem sojusz wojskowy z moimi zaciekłymi wrogami.Moja armia była przestarzała.zacząłem badać technologie w kierunku wioski kowal i konie i po ulepszeniu wojska do koni,broni i opancerzenia 3 poziomu znów odzyskało sprawność bojową.Zdobyłem Arvernów i wszystkich galów z Cisalpiny zdobyłem cały półwysep Iberyjski i resztę afrykańskiego terytorium Syrakuz. Na koniec zostawiłem Italię i wieczne miasto.Przed wypełnieniem reszty warunków zwycięstwa 180 jednostek regularnej armii zdołałem jeszcze wykonać desant na wyspy brytyjskie.
    Ostatnio edytowane przez hdshovcase ; 11-09-2015 o 21:44
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Gra Partią
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 18:57
  2. Partia
    By czwarnom in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 08:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •