Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 219

Wątek: Poszukiwania książek

  1. #111
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Poszukiwania książek

    Niko
    Poszukaj tytułów w Historycznych Bitwach, wydawnictwa Bellony(o ile nie czytałeś) Tutaj masz link do wszystkich książek HB: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php? ... =5&cid=130 Poszukaj sobie tam bitwy z XVII wieku(wybacz za leniwość, że Ci nie wypisze jakie dotyczą RON-u i XVII wieku) Z tych co czytałem, to Moskwa 1612(średnia jak dla mnie), Chocim 1621(Bardzo dobry) Żółte wody-Korsuń 1648(doczytałem do połowy, ale to nie z powodu, że słaba tylko, że po prostu miałem za dużo nauki i muszę ją w niedługim czasie dokończyć). Zakupiłem tez niedawno Wiedeń 1683 który swoją drogą dużo osób mi polecało.

  2. #112
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Witam serdecznie

    Sesja się skończyła, czasu trochę jest, a książek historycznych nigdy za wiele, więc mam pytanie: co polecicie, jeżeli chodzi o materię postaleksandryjskich "succesor states"? Wiem, że w którymś temacie był już polecany "Ostatni tryumf Ptolemeuszy", ale byłbym wdzięczny za kolejne tytuły - niekoniecznie prace naukowe, chodzi mi raczej o coś lżejszego.

  3. #113
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Czarna wołga przód od czołga
    Postów
    519
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Kilka "letkich" popularnonaukowych zapodaję:

    Świderkówna Anna, Hellada królów
    ta sama, Hellenika. Wizerunek epoki od Aleksandra do Augusta

    Bennett Bob, Roberts Mike, Wojny Następców Aleksandra,
    ten sam, Wojny domowe w Imperium Aleksandra Wielkiego
    "Chłop przemiły, szkoda tylko, że ofiara kiły" - made by Ouroboros

    „Co tam słychać o Kellerze? Ona daje – a on bierze. Mówże jaśniej, pan dobrodziej! Ona k… – a on złodziej!” - Pan Darowski

  4. #114
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    293
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 15 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Z bardziej naukowych.
    Mam przyjemność poinformować że moja pierwsza książka jest już w ofercie wydawnictwa: Bitwa pod Zbarażem 1649:
    Spis treści i początek na stronie tegoż wydawnictwa:
    http://napoleonv.pl/opis/3856473/bitwa- ... -1649.html
    a pod poniższym linkiem początkowy fragment przed uzupełnieniem i przerobieniem:
    http://marek-rogowicz-historia-wojskowo ... 30286f0711

  5. #115
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Ouroboros - dziękuję, jak zwykle jesteś niezastąpiony.

  6. #116
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Poszukiwania książek

    Cytat Zamieszczone przez Aro137
    Niko
    Poszukaj tytułów w Historycznych Bitwach, wydawnictwa Bellony(o ile nie czytałeś) Tutaj masz link do wszystkich książek HB: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php? ... =5&cid=130 Poszukaj sobie tam bitwy z XVII wieku(wybacz za leniwość, że Ci nie wypisze jakie dotyczą RON-u i XVII wieku) Z tych co czytałem, to Moskwa 1612(średnia jak dla mnie), Chocim 1621(Bardzo dobry) Żółte wody-Korsuń 1648(doczytałem do połowy, ale to nie z powodu, że słaba tylko, że po prostu miałem za dużo nauki i muszę ją w niedługim czasie dokończyć). Zakupiłem tez niedawno Wiedeń 1683 który swoją drogą dużo osób mi polecało.
    Dzięki za odpowiedź. Sorry że tak późno ale najpierw postanowiłem przeczytać parę książek które zaproponowałeś aby potem napisać co o nich sądzę.

    Przeczytałem Kircholm 1605 H.Wisnera, Moskwa 1612 i Beresteczko 1651. Naprawdę fajnie się je czyta i polecam każdemu.

    Gdy szukałem innych książek natknąłem się na te dwie Rzeczpospolita Obojga Narodów. Calamitatis regnum Paweł Jasienica , Historia Polski 1492-1795 Mariusz Markiewicz, Historia Polski 1572 1795 AUGUSTYNIAK Urszula .

    Chciałem się zapytać co o nich sądzicie? Kupować je?Jeżeli tak to którą najlepiej? Nie jestem studentem historii więc nie wiem czy to dobre pozycje dla mnie.

    Może są jakieś inne książki podobne formą do tych tylko "lżejsze" do czytania?

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  7. #117
    Salvo
    Gość

    Re: Poszukiwania książek

    Jasienica to klasyk, polecam, choć czasem człowiek się gubi, gdy opisuje "intrygi" itp. Ale tak ogólnie to jego książki (Polska Piastów, Jagiellonów, RON) polecam, na nich się "wychowałem"

  8. #118
    Gość

    Re: Poszukiwania książek

    Niko
    ,
    Cytat Zamieszczone przez Niko
    Poszukuję książek o XVII. Interesują mnie wojny RON (Wojny ze Szwecją, Osmanami, Rosją, Chmielnickim). Głównie chodzi mi o wojskowość Korony i wszystko co jest z nią związane
    polecam to i od razu stronę gdzie zawsze masz miarodajne oceny ze wszystkich rodzajów literatury, powiedzmy że to moje subiektywne odczucia i nie uzurpuję sobie absolutystycznych racji
    http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.h ... iektu=2851
    Cytat z recenzji, pod którą się podpisuję
    Książka Pajewskiego napisana jest wspaniale, cudowną polszczyzną, która zauroczyć może każdego, kto nie stroni od wielkich dzieł literackich XIX wieku. I choć dzisiaj język ten może wydawać się już nieco anachroniczny, w niczym nie ujmuje to wartości dzieła. Wręcz przeciwnie: dzięki temu „Buńczuk i koncerz” czyta się jak najlepszą powieść „płaszcza i szpady”. Bo też bohaterów ma najprzedniejszych – Żółkiewskiego, Chodkiewicza, Sobieskiego (pułkownik Wołodyjowski i major Hayking też zresztą na kartach książki się pojawiają
    Inna, też sprzed epoki internetowej ale wytrzymuje próbę czasu, tez napisana łatwiej co nie zmienia jej merytorycznej wartości, to
    http://nakanapie.pl/wielcy-hetmani-rzec ... zka,298756
    To jest fajne, lżej napisane
    Wojna chocimska 1621 roku, Podhorodecki Leszek, Raszba Noj
    Jakby co to służę pomocą w przyszłości

  9. #119
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Poszukiwania książek

    Cytat Zamieszczone przez Salvo
    Jasienica to klasyk, polecam, choć czasem człowiek się gubi, gdy opisuje "intrygi" itp. Ale tak ogólnie to jego książki (Polska Piastów, Jagiellonów, RON) polecam, na nich się "wychowałem"

    Dzieki Salvo. Chciałem właśnie kupić "Rzeczpospolita Obojga Narodów. Calamitatis regnum" Jasienicy ale na forum historycy.org przeczytałem opinie że to nie jest najlepszy wybór. Podobno w książkach tego autora jest sporo błędów merytorycznych. Ale myślę że jednak ją kupię, nie kosztuje zbyt dużo a skoro to jest klasyk to myślę że warto .

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    Inna, też sprzed epoki internetowej ale wytrzymuje próbę czasu, tez napisana łatwiej co nie zmienia jej merytorycznej wartości, to
    http://nakanapie.pl/wielcy-hetmani-rzec ... zka,298756
    Dzięki Eutyches. "Wielcy hetmani Rzeczypospolitej"-fajna książka dzięki za pokazanie mi jej. Myślę że w późniejszym czasie też znajdzie się na mojej półce.

    Tak się składa że popytałem parę osób z mojej okolicy i okazało się że mam możliwość kupienia Historia Polski 1492-1795 Mariusz Markiewicz, Historia Polski 1572 1795 AUGUSTYNIAK Urszula. Oby dwie w niskich cenach, myślę że się skusze na którąś z nich. Tylko teraz nie wiem którą. Miał ktoś do czynienia z tymi książkami?

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  10. #120
    Salvo
    Gość

    Re: Poszukiwania książek

    Wojna chocimska 1621 roku, Podhorodecki Leszek, Raszba Noj
    Jakby co to służę pomocą w przyszłości
    O! Podchordeckiego też mogę w 100% polecić. Świetny autor, spora wiedza i przystępny styl. Brać w ciemno!
    Podobno w książkach tego autora jest sporo błędów merytorycznych.
    Zawsze najlepiej samemu przeczytać parę książek i samemu ocenić, który punkt widzenia najlepiej pasuje.
    Mi Jasienicę pierwszy raz polecił gościu od historii w gimnazjum. Na wtedy książka okazała się troszkę za ciężka, więc czytałem tylko o wojnach, ale z perspektywy czasu całkowicie mogę polecić. Inteligentny facet, czytałem również jego autobiografię.
    Jedyny minus to czasem zbyt "ciężki" styl, za dużo faktów i nazwisk na raz.

    PS:Nie licząc autobiografii i Polski Piastów całą resztę mam ze starszych czasów, kupioną po 5zł na allegro

Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusje na temat przeczytanych książek
    By Furiusz in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-08-2022, 10:13
  2. Poszukuje książek/opracowań o taktyce
    By Stachu in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •