Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 219

Wątek: Poszukiwania książek

  1. #31
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Czy ktoś może polecić jakąś dobrą książkę o okresie wojen napoleońskich? Przeczytałem już parę dzieł Cornwella i szukam teraz czegoś od innego autora.

  2. #32
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 453
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Poszukiwania książek

    Marian Kukiel, Wojny Napoleońskie i Wojna 1812 roku.
    "Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta."

    "Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny – inaczej znałby ją tylko ze słyszenia."

    Stefan Kisielewski

  3. #33
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Dzięki ;] Sprawdzę to.

  4. #34
    Tribunus Plebis Awatar Maximus XI
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    259
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Poszukuję dobrej książki o Janie Sariuszu Zamoyskim. Może być zarówna pozycja naukowa jak i popularnonaukowa. Zależy mi przede wszystkim na jego biografii. Z góry dziękuję.
    "Dimidium facti, qui coepit, habet - kto zaczął, już zrobił połowę" - Horacy

  5. #35
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Czarna wołga przód od czołga
    Postów
    519
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Cytat Zamieszczone przez Maximus XI
    Poszukuję dobrej książki o Janie Sariuszu Zamoyskim. Może być zarówna pozycja naukowa jak i popularnonaukowa. Zależy mi przede wszystkim na jego biografii. Z góry dziękuję.
    GRZYBOWSKI Stanisław, Jan Zamoyski, PIW z roku 1994. Czytałem swego czasu dobrze się czyta.

    tak to wygląda: http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&id=41100
    "Chłop przemiły, szkoda tylko, że ofiara kiły" - made by Ouroboros

    „Co tam słychać o Kellerze? Ona daje – a on bierze. Mówże jaśniej, pan dobrodziej! Ona k… – a on złodziej!” - Pan Darowski

  6. #36
    Tribunus Plebis Awatar Maximus XI
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    259
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Stokrotne dzięki. Nie sądziłem, że ktoś odpowie.
    "Dimidium facti, qui coepit, habet - kto zaczął, już zrobił połowę" - Horacy

  7. #37
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Hej, w jakich książkach mogę zaspokoić swoją żądzę (...) wiedzy i zachwytu nad XIX wiecznym Imperium Brytyjskim? Szczególnie powieści przygodowe (jakieś angielskie z XIX wieku?) i propagandowe broszurki o "wyższości białego człowieka", czyli 100% kolonialna literatura bez krzty poprawności politycznej i hołubiąca siłę? Rozchodzi mi się o propagandowe treści, które wbijano dzieciom z brytyjskich domów gdzieś tak do końca II Wojny Światowej.
    Ewentualnie mogą być jakieś naukowe, ale książki typu "Historia Wielkiej Brytanii" można znaleźć bez większego problemu. Wolałbym coś z książek przygodowych.
    http://www.youtube.com/watch?v=wfL80ON3 ... re=related
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  8. #38
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hofburg, Wien
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Cytat Zamieszczone przez Adamsky
    Hej, w jakich książkach mogę zaspokoić swoją żądzę (...) wiedzy i zachwytu nad XIX wiecznym Imperium Brytyjskim? Szczególnie powieści przygodowe (jakieś angielskie z XIX wieku?) i propagandowe broszurki o "wyższości białego człowieka", czyli 100% kolonialna literatura bez krzty poprawności politycznej i hołubiąca siłę? Rozchodzi mi się o propagandowe treści, które wbijano dzieciom z brytyjskich domów gdzieś tak do końca II Wojny Światowej.
    Ewentualnie mogą być jakieś naukowe, ale książki typu "Historia Wielkiej Brytanii" można znaleźć bez większego problemu. Wolałbym coś z książek przygodowych.
    http://www.youtube.com/watch?v=wfL80ON3 ... re=related
    Z przygodowych to zapewne Kipling, np. Stalky i spółka, czy Kim

    Ponadto książki George'a A. Henty'ego, m. in. With Kitchener in the Soudan, A Story of Atbara and Omdurman. Szerzej (ale po angielsku) tutaj: http://www.gutenberg.org/browse/authors/h#a1032, i nie wiem czy nie Kopalnie króla Salomona Ridera Haggarda. Mam nadzieję, że na początek wystarczy?


    "Jestem cesarzem i chcę knedli!" Odpowiedź cesarza Austrii Ferdynanda I na słowa dworskiego kucharza, że przyrządzenie knedli z morelami jest niemozliwe wskutek późnej pory roku.

  9. #39
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poszukiwania książek

    Pewnie, dzięki za autorów.
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  10. #40
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    867
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Poszukiwania książek

    Kilka(nascie) lat temu czytalem ksiazke o walce z cyklonem na pokladzie niszczyciela, byla to powiesc ale z tego co pamietam odnioslem wrazenie ze inspiracja byl "tajfun Halseya". Chetnie wrocilbym do tego ale nie pamietam tytulu ani autora - moze ktos kojazy cos podobnego?

    PS. Nie chodzi o "Tajfun" Conrada.

Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusje na temat przeczytanych książek
    By Furiusz in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-08-2022, 10:13
  2. Poszukuje książek/opracowań o taktyce
    By Stachu in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •