Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 119

Wątek: Fantastyka

  1. #101
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Zauważyłem, że nikt nie wymienił Jacka Dukaja. Dziwne ,ale pewnie dla tego, że jego książki są skierowane bardziej do starszych czytelników, których nie zrazi jego specyficzny styl oraz pokręcone światy, które kreuje. Jednak jedna książka powinna się spodobać każdemu - "Wroniec".

    Do Dukaja trzeba się przekonać i nie ulegać pierwszemu wrażeniu

    Spoiler: 
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #102
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Wyżryn był spoko, ale nad Lodem, muszę się przyznać, to się męczyłem


    Stary nick:kujon333


  3. #103
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Ostatnio czytam trzeci tom bardzo, ale to bardzo nietypowej książki fantasy,



    Czemu nietypowej? Nie ma, w niej potworów, magicznych bitew czy pojedynków, bo w pewnym sensie magia tam przestała istnieć i jest dopiero na nowo odkrywana. Jednak jest ona subtelna, pełna niedomówień i zagmatwań, bohaterowie to nie herosi o muskułach jak szynki, ani starcy z białymi brodami podpierający się kosturami, ale dżentelmeni z XIX, którzy pragną przywrócić Anglii magię. Siedzą w nosem w starych książkach, pożytkują siły na walkę o opinie ze sobą, szukają elfów, które w tym świecie istniały, ale odeszły do swojego wraz z magią, która przestała być praktykowana.
    Na dole stron mamy przypisy, które objaśniają wydarzenia lub postacie, które są wymieniana w tekście przez, co czyta się ją jak książkę naukową, która przez swoją oryginalność wciąga.

    A, co jest najlepsze książki zostały przeniesione na ekran - http://www.filmweb.pl/serial/Jonatha...1/cast/actors#
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #104
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Polecam cykl Wiery Kamszy "Odblaski Eterny", coś podobnego do "Sagi śniegu i ognia" Martina. Jako ciekawostkę informuję, że pierwsze dwa tomy przetłumaczył Eugeniusz Dębski i wydawnictwo przestało kontynuować wydawanie dalszych części cyklu. Na szczęście znalazła się pewna Pani, która nieoficjalnie przetłumaczyła dalsze części i udostępniła zainteresowanym. Cześć Jej i chwała. Ostatni tom ma się wkrótce w Rosji ukazać. Nadmieniam, że Jej tłumaczenie nie jest nic gorsze od Dębskiego. Jeśli ktoś jest zainteresowany, wskażę gdzie szukać.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Wespazjan za przydatny:


  6. #105
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Czytałem i muszę przyznać, że lepsze od Martina, duża szkoda kurcze, że dalsze tomy się nie ukażą
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #106
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    A czytał ktoś już Metro 2035 ? Pierwsza część była dla mnie bardzo fajna. Druga już wydawała mi się jakaś taka przekombinowana i nudna. Czy 3 to nie będzie jakiś odgrzewany kotlet?

  8. #107
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Metro to bardzo rozbudowany cykl autorstwa Głuchowskiego zapoczątkowany przez Metro 2033. Obecnie liczy ponad 60 pozycji. Do tego cyklu dołączyli pisarze rosyjscy tworząc powieści w tym uniwersum a także zagraniczni, w tym Majka - Kraków. Normalną rzeczą jest, że są tam lepsze i gorsze pozycje. Dla miłośników tego rodzaju literatury.

  9. #108
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Historia pana B. Clive Barkera. Trochę horror. Trochę moralitet. Takie tam wspomnienia demona. Nadmienić trzeba, że przedstawione w tej powieści demony są mniej metafizyczne a bardziej...reptiliańskie Samo piekło jest pokazane na wzór średniowiecznych wyobrażeń. Niektóre opisane sceny wyraźnie inspirowane malarstwem Boscha. Lektura czasami irytuje, w paru miejscach jest nielogiczna, ale wydanie klimatyczne i przeczytać można.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  10. #109
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Zaciekawiłeś mnie tym opisem Nigdy w sumie nie czytałem Barkera więc może to dobra okazja zacząć

  11. #110
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Tylko nie próbuj od razu spalić tej książki... Jak zaczniesz czytać, będziesz wiedział o co chodzi
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •