Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Divinity: Original Sin

  1. #21
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Gra ktoś w Was? Jak wrażenia? Ile czasu potrzebowaliście na przejście gry?
    Powoli się przymierzam do uruchomienia i przyznam, że jestem ciekaw jak to wygląda

  2. #22
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Janek Zobacz posta
    No i wyszła pełna wersja (choć, trzeba przyznać, że trochę rzeczy jeszcze chłopaki z Lariana kończą).
    W pierwszej chwili chciałem grze przyznać 11/10 ale jak trochę pograłem (kończę obecnie 1 akt) to dałbym 8.5/10.
    Trochę treściwiej...

    1. Historia/gameplay
    Raczej sztampowo, ale ma ciekawe zwroty akcji. Jesteśmy lokalną odmianą łowcy czarownic i zostajemy wezwani wyjaśnienia do morderstwa, w którym podejrzewa się udział mrocznych sił. Samo śledztwo jest rozwiązane dość staroszkolnie - chodzimy, zbieramy ślady a na koniec musimy zadecydować kto ma iść siedzieć (można oskarżać niewinnych ;-)). Później intryga się zagęszcza a całość okazuje się mieć drugie dno.
    Do tego oczywiście mnóstwo zadań pobocznych w tym żadnego "zabij 10 czegośtam" - większość jest bardziej rozbudowana, choć część opiera się na tym że po prostu trzeba komuś wytłumaczyć, że "pan tu nie stał".
    Choć zdania są pisane z poczuciem humoru, mają trochę easter eggów. Natomiast bardzo denerwuje czasami bardzo skąpy feedback co trzeba zrobić (są zadania w których cały opis w dzienniku to "znajdź X-a"). Nie wiadomo gdzie szukać i o co w ogóle chodzi (nie ma żadnych znaczników nawigacyjnych jak w Dragon Age czy Skyrimie). Niby w Morrowindzie było podobnie, ale tam przynajmniej były opisy, że idź za trzeci kamień i skręć w lewo. Tutaj w zadaniu "ktośtam wrócił do miasta - porozmawiaj z nim" przeszedłem całe miasto 3 razy zanim w końcu znalazłem w necie, że koleś siedzi w piwnicy jeszcze tak ustawiony, że go nie widać na niektórych ustawieniach kamery. W głównym wątku też mi się raz udało przyciąć, tak że nijak nie potrafiłem z wskazówek i dialogów wykoncypować co trzeba zrobić dalej (okazało się, że trzeba było jeszcze raz porozmawiać z NPCem z którym już wcześniej rozmawiałem).

    2. Walka
    Nie da się ukryć, że walka jest w tej grze bardzo istotna. Ale to w sumie dobrze, bo jest bardzo dobrze zrobiona. Jest w turach - coś jak ToEE, ale zdecydowanie lepsza. Przede wszystkim dlatego, że jest dużo interakcji z otoczeniem - można podpalać, zamrażać, zatruwać, razić prądem przeciwników stojących w wodzie itp. Warto tez dodać, że walki są bardzo trudne i jak się ma trochę pecha lub wybierze złe podejście to często się ginie. W dodatku w grze nie ma żadnego level scalingu, więc na poczatku zwłaszcza bardzo łatwo trafić na przeciwników którzy biorą nas na "jednego strzała" (generalnie przeciwnicy 2-3 levele wyżej są poza naszym zasięgiem). Loot jest rozwiązany jak w diablo/WoW - nawet prawie te same kolory przedmiotów są NIby to fajne, ale jak co level trzeba wymieniać połowe ekwipunku to czasami nuży.

    3. Grafika/SFX
    Grafika jest bardzo ładna - powiedziłabym nawet, że styl graficzny jest bardziej przemyślany i ciekawszy niż w wielu grach AAA. Efekty specjalne też niczego sobie. Za to dzwięk jest ok, ale na dzisiejsze czasy to że udziwękowina jest tylko niewielka cześć dialogów, jest po prostu słabe - no ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jak już wspominałem, trochę do życzenia pozostawia kamera (niby gra jest w full 3d, ale można ją obracać tylko o 90 stopni).

    4. Eksploracja
    Generalnie to gra w dużej części jest nastawiona na zwiedzanie (nawet to wymusza, bo bez złapania odpowiedniej liczby leveli ani rusz z głównym wątkiem). Trzeba przyznac że jest co zwiedzać - co chwilę znajdujemy albo potyczkę, albo kogoś do pogadania (jak się ma odpowiedniego skilla, to można rozmawiać też ze zwierzętami , albo jakiegoś easter egga. W zasadzie, to dla samej przyjemności zwiedzania można by pograć Warto też wspomnieć, że gra ma ogromnie rozbudowany crafting (składników są dziesiątki) - niestety jak na razie wygląda na niedokończony i trudno się go używa.

    W telegraficznym skrócie tyle - wielki powrót staroszkolnych RPGów, zdecydowanie polecam, choć jeśli ktoś wyrósł na Dragon Age, to pomimo moich powyższych zachwytów, widać że to jednak gra o półkę niżej i jak ktoś nie ma u siebie stwierdzenia "wow, prawie jakbym grał w BG" to gra może mu się nie spodobać. Ale widzę, że na metacritics gra też łapie wysokie oceny od recenzentów
    Na Steamie mam 58h na jednokrotnei ukoncznie gry. Naprawde warto! Jeszcze w tzw. meidzyczasie wyszlo pare duzych patchy wiec pewnie troche bugow zalatali i gra sie jeszcze lepiej.

  3. #23
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Dziękuję Janku. Twoja recka była pisana krótko po wydaniu gry, a właśnie chciałem się przekonać jak wygląda ona po tych wszystkich patchach. Niemniej utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że trzeba zagrać w tę produkcję

  4. #24
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Powiem tyle, ze po wydaniu gry nie bylo jakichs "game breaking" bugow (nie to co Wasteland 2), wiec jesli jeszcze cos poprawili to nic tylko grac
    Glownie ludzie narzekali na rzeczy typu "nie mozna walczyc dwoma sztyletami" (prawda) albo "crafting nie do konca dziala" (prawda), ale wierz mi ze bez tego rowniez sie bawilem swietnie.

  5. #25
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    No ja właśnie pykam sobie w Grzecha i bardzo mi się podoba! Czuć klimat starych cRPGów Nie będę się zbytnio rozpisywać, zaznaczę tylko, że fascynuje mnie dlaczego tak dobra gra ma tak ... portrety postaci... Zresztą samo modelowanie bohaterów wygląda jak sprzed 10-13 lat. Dziwi mnie to bardzo, niby szczegół ale ja lubię przystosować swoją postać, a Mass Effecty, Dragon Age, Skyrimy mnie rozpuściły.
    Ostatnio edytowane przez Lwie Serce ; 31-08-2015 o 16:43

  6. #26
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    https://www.kickstarter.com/projects...original-sin-2

    Wygląda w sumie na więcej tego samego, ale moje 25 USD już mają

  7. #27
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    OOO, oby tylko fajne szmaty dla magów zrobili, bo te co były w jedynce wyglądały kiepsko.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •