Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

  1. #11
    marengo
    Gość

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Hej, jeszcze raz dzięki za wszystkie wiadomości

    Iutland do swojego moda pod Napoleona, czyli LME4 zaimplementował UAI Hedge Knight'a, a ten sam przyznał, że nie definiował zachowania AI jako agresywnego. Chodzi o to, żeby zakończyć grę w czasie historycznym, choć na wyższych poziomach trudności stosunki z frakcjami komputera mogą być bardziej nieprzyjazne. Nie wiadomo w jakim kierunku pod tym względem mod rozwinie się.

    W grze możesz mieć wojny na trzy sposoby. Sam ją wypowiadasz, ktoś atakuje Ciebie, bronisz sojusznika. W pierwszym wypadku uchodzisz za agresora i nie zadziała sojusz obronny (zostają ci jako sojusznicy protektoraty i satrapie), w drugim, jesteś w komfortowej sytuacji, ponieważ sojusz obronny zaczyna funkcjonować.

    Trzeci przypadek jest najciekawszy, dołączasz do wojny która została zainicjowana przez atak na sojusznika/protektorat. Tak własnie wojowali Rzymianie:

    - I wojna punicka zaczęła się od przymierza z Mamertynami okupującymi Mesynę
    - II wojnę punicką sprowokował traktat Rzymu z Saguntem
    - w Grecji Rzymianie wojowali z Macedonią w obronie wolności greckich polis
    - Cezar zaatakował Ariowista w Galii powołując się na porozumienie z Sekwanami

    Kiedy wydaje ci się, że w grze nic się nie dzieje, pojawiła się flauta, cisza morska, wiatr nie wieje w żagle, wykorzystaj ten moment na rozbudowę gospodarki i armii oraz zawierają sojusze ze słabymi,ale ekspansywni frakcjami. Niech ta ich cecha sprowokuje wojnę. Staraj się o sojuszników nawet odległych od Ciebie, których pozycja stanowi zagrożenie dla innej silnej frakcji, więc prędzej lub później wybuchnie między nimi wojna, a Ty przyłączysz się do niej jako obrońca. Im dłużej będziesz utrzymywał ze słabą frakcją dobre stosunki, tym chętniej zgodzi się ona kolejne traktaty, korzystne dla Ciebie, w tym nawet sojusz zaczepny. Dyplomacja jest kluczem do dobrej zabawy

    Czasem trzeba zaczekać, aż komputerowy przeciwnik osiągnie pewien poziom rozwoju i dopiero wtedy zacznie wypowiadać wojny.

  2. #12
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    154
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Dziekuje za info ..tez wlasnie tak myslalem ze tak to dziala ze wszyscy sie zbroja i przyjdzie czas i bedzie wielkie bum ..dlatego powoli zdobywam surowce i rozwiajam gospodarke i armie i cierpliwie czekam ..tego co napisales o sojuszach nie wiziolem pod uwage wiec musze to wprowadzic do rozgrywki .... pozniej zdam relacje :-)

  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    154
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    mam 150 ture i za bardzo nikt nie chce walczyc ze mna ..wydaje sie ze jestem uznany za bardzo mocnego przeciwnika i AI jakos unika starcia ...mam 3 protektariaty i tez nik nie chce ich atakowac ... gram na bardo trudnym ...zapisalem gre i zaczne na legendarnym ..zobaczymy co bedzie grane ... dziwne bo Darsowie maja 6 pelnych armi a stoja w miejscu inni tez ..sojuszy tez nikt nie chce .. mysle ze mod fajny ale agresywnosc mogla by byc troszke wieksza i checi innych frakcji do sojuszy tez by sie przydala ,,szczegolnie tych slabszych w celu pomocy im .....szkoda ze nie potrafie angielskiego bo bym podzielil sie moimi uwagami na forum moda ..:-( nie ten jezyk w szkole ..

  4. #14
    marengo
    Gość

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Ok, muszę sam zacząć jakąś kampanię i wtedy będę miał lepszy ogląda na tę sprawę. W Radiousie ta metoda działania przynosiła pozytywny skutek

    Spróbuj zawierać wiele sojuszy od początku, później frakcje nie są już takie skłonne do negocjacji, ponieważ mają pozawierane różne traktaty i można pisać o zjawisku zakleszczenia się stosunków dyplomatycznych. Jeżeli Twoje imperium ma wystarczająco dużo siły do prowadzenia wojny na wyniszczenie, wybierz przeciwnika nie dysponującego wieloma sojusznikami i zaatakuj go.

  5. #15
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    154
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Zaczolem grac Kartagina na bardzo trudnym poziomie i mnie nikt nie atakuje chca umow ,ale Rzym po 6 turach byl bez swoich 3 najwiekszych miast ...Rzymu, Neapolu i Brindisium ..oraz mial wojne z 4 panstwami .... ja grajac Rzymem mialem spokoj ..wiadomo ze co rozgrywka komputer inaczej reaguje ..... troche mnie to dziwi ze nie mam wojen .. w innych modach komputer nie pozwala na tak spokojna rozbudowe armi i panstwa ..

  6. #16
    marengo
    Gość

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Sam zagrałem parę tur Kartaginą, ale na poziomie trudnym. O traktaty dość łatwo, Rzym ma wojnę z Celtami na północy i na razie trzyma się. Syrakuzy podbite w jednej kampanii zakończonej bitwą ciekawą o tyle, że przeciwnik w ustawieniu początkowym załamał jedno skrzydło celem chronienia flanki głównej formacji. Więcej uwagi należy zwracać na gospodarkę, łatwo bowiem o powstanie dzielnic biedoty i wyczerpanie zapasów żywności, z tym że jest to problem do opanowania. Wersja alpha

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Ja dzis gralem , okolo 12 tur kampanii Rzymem , byla taka sytuacja, ze wojska konfederacji celtyckiej, zaatakowaly wenetow, tak jak i z drugiej strony inne plemie, , mialem armie moze , z 5 roznych wojsk , pomaszerowalem na tereny wenetow , w nastepnej turze , konfederacja zaatakowala , majac okolo 1200 wojsk mnie majcego , 450 chyba wojska, zaatakowali mnie , i do walki jako moj sojusznik wenetowie mieli 4500 wojska o..o w zasadzie gdy bitwa sie zaczela, ja ruszalem tymi paroma legionami na konfederacje, wenetowie w tym momencie , stali jak wryci przy czerwonej linii i czekali az podejda wojska , tych celtow....walka sie rozpoczęła miedzy wenetami a konfederacja,, gdy oni łaskawie podeszli, i wenetowie zmiazdzyli ich wraz, z kilkoma moimi , odzialami na proch, tylko problem w tym jest , ze te wojska wenetow zareagowaly na tego przeciwnika jak byl dopiero kilka metrów przed nim, a takta tylko se, stali ....; ( , w kazdym razie na tym modzie bardzo mi sie fajnie gra...bede na nim , tamte wywalilem , bo aby jednostki byly niezgodne z statystykami, w kazdym razie, dziekuje ci Marengo , za aktualizowanie po polsku informacji o tym modzie pozdrawiam cie i cala wasza, ekipe

  8. #18
    marengo
    Gość

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Hej

    Piszę wyłącznie o modach które cieszą się popularnością na twcenter lub wyszły spod ręki moderów, którzy już udowodnili swoją wartość. Gdybym tego nie robił, już dawno można by zmienić nazwę działu modyfikacji pod Rome 2, pozostawiając tylko jednego, wiadomego moda. Nie gram w te wszystkie mody, ale pisząc o nich daję wybór graczom, którego wcześniej nie mieli, chociażby z powodu znajomości innego języka niż angielski. Czasami najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, przekroczyć próg jakim jest założenie tematu. Teraz każdy może pozostawić po sobie ślad tutaj. To jest dział "słoneczny" , do promowania a nie krytykowania modów, które dostajemy za darmo od ludzi poświęcających nocne godziny na tworzenie modyfikacji po ciężkim dniu pracy lub nauki.

    Co do bierności Twoich sojuszników, to jest normą, że bitwie obronnej frakcja prowadzona przez komputer zająwszy dobrą pozycję będzie trzymać się jej. Bitwę musi wygrać strona atakująca. Oto przykład z mojej bitwy na innym modzie. Ja - Egipt, protektorat - Kapadocja, atakujący - Galatowie. Natarli w sile czterech armii na zgrupowanie moich wojsk pod stolicą Kapadocji.

    [spoiler:2a9epty4][/spoiler:2a9epty4]

    Pierwsza armia galacka zignorowała moje oddziały i przemieszczając się w lesie ruszyła w stronę oddziałów Kapadocji, które tkwiły w bezruchu. Rzuciłem się za nimi wpierw jednym skrzydłem, później całą armią. Przeciwnik został zmiażdżony.

    [spoiler:2a9epty4][/spoiler:2a9epty4]

    Na spotkanie drugiej armii Galatów uformowaliśmy linię ciągłą. Kapadoccy wojowie nie kwapili się do działań ofensywnych, więc kolejna faza bitwy została stoczona w tym samym miejscu. Po ciężkim boju, dzięki wspaniałej postawie mojej falangi w centrum napór Galatów został powstrzymany, zaś później ich wola walki złamana, co zakończyło się pogromem tych dzielnych ludzi.

    [spoiler:2a9epty4][/spoiler:2a9epty4]

    W czasie, gdy nasze zdezorganizowane wojska formowały się na nowo, moje rezerwy rozbiły trzecią armię galacką.

    [spoiler:2a9epty4][/spoiler:2a9epty4]

    Na zniszczenie czwartej armii wroga , która wkrótce pojawiła się, nie starczyło już czasu, albowiem gram z ograniczeniem trwania bitwy do 40 minut. Trochę szkoda

    [spoiler:2a9epty4][/spoiler:2a9epty4]

    Na koniec wynik bitwy.

    Grzech opuszczać dobrą, defensywną pozycję, gdy przeciwnik przejawia sporo woli do walki 8-)

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Więc juź, to rozumiem bardzo fajnie i przejrzyście to mi opisałeś , bo ja zawsze, mialem ten sam problem, , ze przeciwnik malo ruchliwy, jest, ale teraz juz rozumiem ten mod przypadł mi do gustu, tylko pewnie ,, domyslam sie ,, ze moze przyjdzie nowy patch, i mozliwe , ze scrashuje sie gra, ... ale poki co cieszmy sie wszyscy tym modem

  10. #20
    marengo
    Gość

    Re: Conflictus Antiquarum Culturarum (CAC)

    Modyfikacja otrzymała własny dział na twcenter, obok Radious Total War, Dei oraz innych modów. Dzięki temu udostępniono w osobnych tematach albumy jednostek dla zmodyfikowanych frakcji/kultur wraz z ich opisem

    http://www.twcenter.net/forums/forumdis ... rarum-(CAC)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •