Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Gotowanie

  1. #21
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    To dam jeszcze jeden przepis na spaghtti z tuńczykiem Problem z nim jest taki, że trzeba lubić tuńczyka - bo będzie to dość "suche". No i zapycha straszliwie.

    Robimy makaron wedle uznania.
    Na patelni grzejemy cebulkę pokrojoną wedle uznania i ilości.
    Do tego dorzucamy tak ze dwie puszki tuńczyka. Tutaj biedronka przoduje Mamy tuńczyka w sosie w własnym albo oleju roślinnym, ja preferuje ten drugi.
    Jak już nam się to wszystko ładnie podgrzeje to wlewamy kubek (nie wiem jak to nazwać taką się kupuje) śmietany i mieszamy to wszystko razem dodając pieprzu i soli.
    I już! Prosto, szybko i smacznie

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    Fajny przepis

    Ja od siebie (w oczekiwaniu na schab) podam przepisy na trzy proste smaczne sałatki:

    Sałatka 1 (Warzywna)

    Obieramy kilo ziemniaków, kroimy na ćwiartki i gotujemy w lekko osolonej wodzie, wodę odlewamy, ziemniaków nie odparowujemy.
    Kiedy ziemniaki wystygną dodajemy do nich pokrojone w cząstki pół kilo pomidorów, pół kilo ogórków kiszonych i dwie pęczki rzodkiewek.
    Dodajemy ziół prowansalskich, tymianku, oraz majonezu i śmietany.
    Lekko wszystko mieszamy i gotowe

    Sałatka 2 (Owocowa)

    Kroimy na cząstki po cztery brzoskwinie, nektarynki, pomarańcze i banany.
    Dodajemy małą łubiankę malin. Mieszamy i gotowe

    Sałatka 3 (Mieszana)

    Bierzemy 15 dag rodzynek, dodajemy trzy puszki zielonego groszku, jedną puszkę kukurydzy konserwowej.
    Dodajemy majonez i śmietanę, mieszamy i gotowe

  3. #23
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    Sałatki? Fuj! Na moim talerzu jest tylko miejsce dla mięsa i narkotyków! Idę robić żurek z torebki na dwa dni

  4. #24
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    Volo, Ty to musisz być srogim koksem, ja tam po siłowni zawsze wtrząchałem co najwyżej 200g cyca z kury (kroimy w kostkę, do michy, podlewamy oliwą, do tego sól, świeżo zmielony pieprz, może być słodka/ostra papryka i DUŻO przyprawy gyros - dla mnie nie ma nic lepszego do kuraka) + torebka ryżu i piwko.

    Proste i romantyczne danie - krewetki na maśle z czosnkiem (2 osoby)
    Kupujemy mrożone i obrane krewety, tak z 300g. Może być ich i więcej, byle nie kupować tych paczkowanych w supermarketach, bo cena 70zl/kg to jakiś żart (wyjątek: Biedronka), dużo lepsze i tańsze są na wagę w Realu/Auchanie (czasem nawet 30 zł/kg, czyli grosze). Niemrożone i całe są duuuużo lepsze, ale w Polsce są z racji położenia geograficznego zawsze mocno opryskane konserwantami, więc co kto lubi. Ja lubię. :p

    Podgrzewamy na patelni masło, wrzucamy czosnek (2-3 ząbki), jak zacznie ładnie pachnieć to wrzucamy krewety, solimy lekko. Jak były już obgotowane (są różowe), to smażymy minutkę z każdej strony, bo zrobią się gumowe. Pod koniec smażenia wyciskamy na nie trochę limonki i przysypujemy dużą ilością pietruszki (też jej nie lubię, ale tutaj pasuje obłędnie, może być też kolendra). Podawać najlepiej w pojedynczym głebokim talerzu (zlać do niego całe masło z patelni, wyczyścicie potem bagietkami) z wcześniej podgrillowanymi kromkami z bagietki, pokrytymi majonezem i rukolą. Do tego chłodne białe winko, świeczki i...

    [youtube:2tslwp3z]http://www.youtube.com/watch?v=xGEx13nMB24[/youtube:2tslwp3z]

  5. #25
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    Volo, Ty to musisz być srogim koksem, ja tam po siłowni zawsze wtrząchałem co najwyżej 200g cyca z kury
    Kurde własnie nie wiem, bo ja chyba mam zabójczy metabolizm Bo wprawdzie jakiś czas temu dostałem mięśnia piwnego - ale to wina raczej złego trybu życia niż jedzenia, bo jem tak od jakiś 5 - 6 lat i nie widać jakiś mega efektów. Przy wzroście 178 ważę 73 kg :p A bebziola już prawie zrzuciłem! 3 kg już schudłem

    Kupujemy mrożone i obrane krewety,
    Kurde ja nie mogę się do krewetek przekonać :p Jadłem dwa razy, podobno dobrze wyszły a dla mnie smakowało to jak bardzie galaretowate jajko bez smaku Cóż chyba będzie to rzecz jakiej nigdy nie polubie.

  6. #26
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    No to nie były zrobione dobrze, powinny być mięsiste i słodkawe (coś pomiędzy rybą a kurczakiem). Jak będziesz kiedyś w krajach śródziemnomorskich, to zamów sobie świeże, na pewno nie będą galaretowatym jajkiem.

    Ostatnio bawię się czasem w smażenie stejków wołowych, ale ciężko strasznie dobre mięsko dostać z mięsnej krowy. Póki co najlepsze były te z Biedronki (!), a właściwie z Sokołowa (do wyboru antrykot i rostbef), bo to jego mięsko. Co ciekawe w Carrefourze były takie same, tylko 50% droższe. Kolejny powód, by lubić Biedę. W każdym razie najlepszy wyszedł mi z grilla elektrycznego - niby bliżej mu do patelni, niż do normalnego grilla, ale wyszedł dużo mniej żylasty, niż normalnie smażony. Muszę jeszcze spróbować z normalnego grilla.

  7. #27
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    No to nie były zrobione dobrze
    No nie wiem, były jedzone przeze mnie i przez ludzi którzy się lubują w owocach morza i im smakowało

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    Omm, ciekawe dania, trzeba będzie przetestować, zwłaszcza że jedzenie ziemniaków/spagethii/dań z kurczaka i ryżu ewentualnie kebsa na zmianę się znudziło Od siebie polecę:
    Makaron z sosem beszamelowym i kurczakiem: kupujemy paczkę makaronu (osobiście preferuje świderki, ale jak kto lubi), z ćwiartkę kurczaka (chyba że ktoś, jak ja woli jeść tego więcej), na sos: masła, z 1/3 kostki, z 1/2-1/3 litra mleka, z 1/4 szklanki mąki, sól, biały pieprzy, gałka muszkatałowa: wszystko po kolei wrzucamy (po szczypcie każdego) i mieszamy, kurczak wiadomo, kroimy, smażymy, makaron gotujemy, potem wszystko nakładamy, pół godziny roboty, a smaczne jak nic

  9. #29
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    Dla mnie odpada, nie trawię laktozy Jak jesteśmy przy jedzeniu, to mam pytanie. Jadł, a raczej pił ktoś, mleko sojowe? Czy smakuje jak mleko normalne i czy można je stosować jako zamiennik? Chodzi mi przede wszystkim o wartości odżywcze.

  10. #30
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Tawerna bez dobrego jedzonka się nie może obyć :)

    Raz piłem, smakuje soją, nie przypomina to normalnego mleka. Co do wartości odżywczych... zajrzyj na opakowanie.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •