Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 147

Wątek: Gra Rzymem

  1. #101
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach
    No dobra przyznaję się bez bicia, że wcale się tą wojną domową nie przejmuję. Nie wierzę by AI było na tyle inteligentne by móc mi cokolwiek zrobić. Wszystkie armie mi się nie pobuntują, a dwie armie spokojnie wystarczą do zmiecenia ewentualnej rebelii. Jak wielka by ona nie była. Spartą poradziłem sobie trzema armiami z dziesięcioma armiami buntowników w Sparcie to mam sobie nie poradzić z jakimiś pojedynczymi legionami? E tam


  2. #102
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Witam. Mało grałem w Rome 2 (3 godziny). Chcę zagrać Rzymem, na czystym Rome na razie bez modów.
    Jaki poziom trudności na początek? Powinienem przeczytać poradnik Samicka czy można dać radę z Doradcą? Bitwy z automatu czy lepiej ręcznie, jak to zwykle bywa?
    Opcje grafiki jakie są optymalne, mam dość mocny sprzęt ale na maksa nie ustawiam, mam wysokie na razie i rozdzielczość 1920x1080
    Empire Edition jest już spoko, czy nadal ma bugi znaczące?

  3. #103
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 050
    Otrzymał 1 043 podziękowań w 700 postach
    Rzym jest łatwy, bo ma silną piechotę od początku. Nastawiłbym się od trudnego w górę. Nie gram bitew na automacie, by nie tracić sporo ludzi bez sensu, a poza tym nienawidzę latać po mapie i dobijać niedobitki. Pilnuję na koniec bitwy kawalerii by dobijała jak najwięcej. Zresztą AI robi taki myk, że uciekają 3 oddziały, a w następnej turze ma prawie całą armię dzięki najemnikom. Doradca tylko męczy, zerkaj do poradnika Samicka i encyklopedii w grze. Oblężenia i bitwy morskie dalej leżą, ale gra się dobrze. Mam dosyć mocny komp, więc gram na maksymalnych, bez kilku wyjątków. To kwestia posiadanej skrzynki/lapka. Poza tym pisz pytania w temacie dla początkujących (w sensie w R2), zawsze ktoś szybko odpisze.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #104
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Mi nawet z dobijaniem przeciwnik potrafi nawiać do trzech razy.
    Poradnik lepiej przeczytać, chyba że lubimy się męczyć i cierpieć. Doradców wywalić tylko denerwują (w mini kampaniach jeszcze ujdą bo dają jakieś tam historyczne gatki). Co do EE to jeszcze coś tam kulało, więc lepiej grac na podstawce.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #105
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 050
    Otrzymał 1 043 podziękowań w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Mi nawet z dobijaniem przeciwnik potrafi nawiać do trzech razy.
    Mnie także, ale na automacie zapewne jeszcze częściej
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Co do EE to jeszcze coś tam kulało, więc lepiej grac na podstawce.
    To wraz z Emperator Augustus nie zmieniła się podstawka automatycznie? Czy po prostu piszesz o tej kampanii z wojną domową?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #106
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wydaje mi się że to z tym dobijaniem mniej więcej rozgryzłem:
    1. W pierwszej bitwie zabijam dowódcę, uciekają jakieś jednostki.
    2. Nowy dowódca i pozostałości, ucieka tylko on. Czasami się zdarza że oddział pęknie zanim padnie dowódca.
    3. Sam generał i jest to jego ostatnia (druga) bitwa.

    W automacie zazwyczaj kończy mi się na 2 razach, bo komp nalicza to procentowo i nie zabija dowódcy.

    A tam rozchodziło mi się o kampanie Augusta. Nie bez przyczyny podstawkę łatają ponad rok z hakiem.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #107
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach
    Ja tam na niedobitki mam jeden sprawdzony sposób. Podobny jak Gajusz, tzn. w pierwszej bitwie zabijam całą armię i nie ma co uciekać Swoją drogą znowu wyskoczył mi ten dziwny event z synem Marsa. Tak więc mój 58 letni przywódca frakcji ma 32-letniego wnuka (dopiero co urodzonego oczywiście), który się nazywa Gajusz Mariusz Staty ma 3/3/5 więc nawet nieźle jak na początek. Choć w tych eventach ci synowie Marsa mogliby być młodsi, tzn. mieć coś koło 20 lat. Raz mi się zdarzyło, że mi wyskoczył ten event no i oczywiście ten syn marsa miał te 30 lat. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że jego dziadek miał prawie tyle samo...
    Co do poziomu trudności myślę, że trudny na początek jest idealny na pierwszą kampanię. Można spokojnie ogarnąć wszystkie mechaniki gry no i czasem się wyzwanie jakieś trafi.


  8. #108
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach
    Nikt nie pisze to wrzucę postępy mojej kampanii, do której wróciłem.
    Walczę na dwóch frontach. Pierwszy to Tracja, którą skończyłem dopiero co podbijać i teraz tam dwa legiony będą bronić się przed konfederacją celtycką, a dwa pozostałe atakować Epir, który znów mi wojnę wypowiedział. Będzie ciężko bo w Atenach Epir sam garnizon ma wielki, np. 8 balist. Do tego dochodzą jego 3 pełne mocne armie(jedna po morzu pływa a moja flota w rozsypce po walkach z armienią). Moje armie w tych rejonach opierają się na legionistach zwykłych.
    Drugi front to Afryka północna, a dokładnie Cyrene i jej okolice.
    Spoiler: 

    No a to drugi screen z mapy dyplomatycznej:
    Spoiler: 

    Plan na ten front w Afryce jest utrzymać miasta(AI nie pali się do ataku, chyba czeka na te dwie pełne armie co na morzu są). W tym czasie legion w Macomades skończy się formować, a ten widoczny na morzu dopłynie co pozwoli by te dwa legiony wyprowadziły kontratak.
    Do tej pory liczę, że uporam się z brakiem żywności, który mi doskwiera z niewiadomych przyczyn. Pojawił się po wybudowaniu slumsów ale po ich likwidacji nie zniknął. Te 20 żywności gdzieś zniknęło. No i muszę na nowo flotę sformować. Mam tylko jedną z 12 oddziałami a potrzebne mi są z dwie pełne. No ale nie od razu Rzym zbudowano


  9. #109
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    1.Grasz na jakiś modach ?
    2.Na jakim poziomie trudności grasz ?
    ,,Vae Victis"


  10. #110
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach
    Gram na 9 modach. Są to mody KLA na wygląd generałów i jednostek. Ponadto mam mod na zniesienie limitu jednostek w Sparcie i dodanie im Synów Aresa. Do tego dochodzi pakiet jednostek stworzony przez champLoo. Poziom bardzo trudny.
    Ogólnie teraz liczą się same wielkie państwa. Konfederacje: brytyjska, celtycka i galijska. Do tego Suebowie którzy są ogromni. No i mój wróg nr. 1 czyli Armenia razem ze swoimi poplecznikami w stylu Persji. Niby Epir też coś ma ale odpadnie jako pierwszy teraz, a co ciekawe był bliski zniszczeniu. Nawet został zniszczony ale konfederacja celtycka go wyzwoliła i z jej pomocą Epir zniszczył Ateny i Spartę,, które w tym czasie toczyły ze mną wojnę na swoje życzenie.


Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •