Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Sposób na Rzym

  1. #21
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Sposób na Rzym

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    ( przepraszam ale nie mogę się powstrzymać ) - grał z jakimś noobem.
    Bo grał z jakimś noobem, nie ma się co czarować.

    Koleś grający kartaginą nie ma pojęcia o grze. Czemu? Za wąska linia SB w stosunku do linii oponenta. W pewnym momencie 2 oddziały sb pięknie wystawiły się flankami. Beznadziejnie operuje kawalerią - polecam oglądać moment w 5:00. Jedyny dobry manewr to wjazd w łuki, który jest banalnie prosty jak Grek nie bierze jazdy. Co to za formacja na początku? Rozwalił się po całej mapie bez żadnego sensu. Poza tym żaden dobry gracz nie stawia generała na lewej flance, tylko w centrum linii. Jeszcze gdzieś ucieka tym genkiem od formacji i jest przez to zmuszony odsłonić prawe skrzydło (gdyby trzymał linię to by się pokryły). Jazdy używa zdecydowanie za wcześnie i przez to łatwo ją marnuje.

    PoM też wielkim specjalistą nie jest, wśród dobrych graczy nie cieszy się zbyt pozytywną opinią.

  2. #22
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Rzym

    Dla mnie to i tak jest coś. W prawdzie jestem kompletnym laikiem, ale Kartagińczyk miał dużą przewagę która nie wiadomo gdzie zniknęła O_o Dziwi mnie, że w pewnym momencie pozwolił otoczyć jeden ze swoich oddziałów SB. Przecież mógł chyba użyć wtedy jednego z oddziałów kawalerii, żeby zaatakować tych, którzy oflankowali jego hoplitów. Dobrze myślę?

    A.K.A. Askorti

  3. #23
    Witia
    Gość

    Re: Sposób na Rzym

    Oglądnąłem tylko początek i powiem Ci tak.

    Koleś grający Kartaginą nieco spieprzył sprawę.
    Po pierwsze, jak wróg nie miał kawalerii, a on 3 jednostki SB Cav, to na cholere szedł na zwarcie piechoty, zamiast doszczętnie wybić jego łuczników ? Miał ponadto 4 jednostki belaryckich, którzy mogli się zająć resztkami z flanek. Dopiero po tej fazie, mając jednostki strzelające, świeżą piechotę i resztki kawalerii, powinien dążyć do zwarcia.
    Po drugie, jak już zaatakował hoplitami, to w tak śmieszny sposób, że zostawił odsłoniętą prawą flankę i dwoma jednostkami poszedł na tyły w kierunku spartan. Pytanie - po co ? Jego jedyną szansą w takiej sytuacji było pokonanie od frontu 6 jednostek hoplitów greckich, swoimi własnymi 6 sacred bandami. Natomiast ta technika którą zrealizował doprowadziła do tego, że jego 4 SB walczyło z 6 AH, a pozostałe 2 SB z 2 Spartanami - innymi słowy, nigdzie nie miał przewagi.


    Generalnie na koniec jedna sprawa. Sam jak zaczynałem zabawę w multi podniecałem się filmikami PoM-a na youtubie. Dopiero po czasie zrozumiałem, że filmiki tego kolesia uczą pokonywać nobów, a nie zawodowców. Oglądnąłem wszystkie jego bitwy i widziałem jedną, w której grał z kimś na naprawdę wysokim poziomie - z Ahilem. Przegrał 2 do 1.


    EDIT.

    Jeżeli już uczyć się oglądając na youtubie, to ewentualnie VikingXx-a. Koleś jest na tyle dobrym rusherem, że potrafi iść prawie na remis z najlepszymi skirmisherami na GS-ie.

  4. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Rzym

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    Oglądnąłem wszystkie jego bitwy i widziałem jedną, w której grał z kimś na naprawdę wysokim poziomie - z Ahilem. Przegrał 2 do 1.
    Przepraszam, ale nie mogłem. Oglądnąłeś jego wszystkie ~1500 filmików?! O_O o holy.....!

    A.K.A. Askorti

  5. #25
    Witia
    Gość

    Re: Sposób na Rzym

    Nie nie on nie wrzuca wszystkich. Jeżeli jest napis #1245, to znaczy, że komentuje swoją bitwą numer 1245 To nie ma nic wspólnego z ilością bitew wrzuconych na youtuba.

  6. #26
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Sposób na Rzym

    Cytat Zamieszczone przez kuroi
    Dziwi mnie, że w pewnym momencie pozwolił otoczyć jeden ze swoich oddziałów SB. Przecież mógł chyba użyć wtedy jednego z oddziałów kawalerii, żeby zaatakować tych, którzy oflankowali jego hoplitów. Dobrze myślę?
    No i tak zrobił z tego co pamiętam, ale i tak już było dawno po Filipku. Do takich sytuacji się po prostu nie doprowadza (co innego, gdyby zamiast AH stali tam seleukidzcy SS albo pontyjscy BS o niższym morale i współczynniku masy/obrony - wtedy taka wystawka miałaby sens, niewielki, ale zawsze coś).

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2010
    Postów
    39
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposób na Rzym

    Na Rzymian ostrzał + Rydwany

    w domyśle łucznicy faraona + rydwany (nie łucznicy na rydwanach) mniej więcej pół na pół

    zmasowany ostrzał obniży morale, dodatkowo obniżą je rydwany w plecy (albo odwrotnie - o ile przeciwnik sobie pozwoli na taki wjazd - komp prawie zawsze, ludż rzadziej
    Project Isaura Activated
    Avek Pomysł / Wykonanie: Gringo Anotheros

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Europa Universalis Rzym Vae Victis.
    By tomciopogromcio in forum Inne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 14:11
  2. Starożytny Rzym
    By Wiktor_Lechki in forum Książki historyczne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 11:23
  3. Rzym
    By Avasil in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 16:38
  4. RTW 1v1, Rzym vs Rzym
    By attyla|PL| in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 13:07
  5. [RTW](2vs2) Germania, Armenia vs Egipt, Rzym
    By Jarl in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •