Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: Gra Icenami

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    Cytat Zamieszczone przez ituriel32
    A ja dopiero podczas gry Brytami uświadomiłem sobie że barbarzyńcy mają w sumie mało jednostek.
    Bryci i tak mają o kilka więcej, niż Galowie :? Na przykład Icenowe z takich lepszych mieczników mają Druidycznych Szlachciców, Naznaczonych (nie jestem pewien czy taka jest polska nazwa, angielska to "The Painted Ones"), a Galowie tylko Nagich Wojowników (Naked Warriors)

  2. #12
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    A co z Szermierzami Wybranymi (czy jakoś tak) i Zaprzysiężonymi u Galów? Do tego mają ciężką jazdę, której brakuje zarówno Brytom, jak i Germanom. Wybór włóczników jest chyba prawie taki sam, ale pewien nie jestem.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    Cytat Zamieszczone przez Chaak
    A co z Szermierzami Wybranymi (czy jakoś tak) i Zaprzysiężonymi u Galów? Do tego mają ciężką jazdę, której brakuje zarówno Brytom, jak i Germanom. Wybór włóczników jest chyba prawie taki sam, ale pewien nie jestem.
    Szermierzy Wybranych i Zaprzysiężonych mają też Icenowie, a pomiędzy jazdą Icenów i Galów nie ma żadnej różnicy

  4. #14
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    Icenowie nie mają zaprzysiezonych, a jazda galijska pod każdym względem jest lepsza od iceńskiej. Brytowie może i mają więcej typów szermierzy ale w żaden sposób nie przekłada się to na siłę militarną, Zaprzysiężeni galów są najmocniejszą barbarzyńską piechotą, a przy tym są dostępni o wiele wcześniej niż elitarne jednostki icenów.

  5. #15
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    Ok, sprawdziłem. Icenowie mają 2 jednostki mieczników więcej, pierwszą są druidzi, a druga to dywersanci. Reszta ma swoje odpowiedniki u Galów, które są silniejsze. Nadzy wojownicy są lepsi od naznaczonych, a zaprzysiężeni od heroicznej szlachty. Ciężką jazdę faktycznie mają, ale galijska jest silniejsza. Podstawowi włócznicy u Arwenów są lepsi od brytyjskich, a do tego posiadają dostęp do szlacheckich włóczników. W jednostkach miotających Iceniowie mają lepszych procarzy, ale za to Galowie posiadają dwie jednostki z oszczepami (każda lepsza od brytyjskich) oraz "łuczników ninja". Także porównując armie jak dla mnie dużo lepiej wypadają Galowie, biorąc oczywiście pod uwagę rydwany Brytów. W kampanii moim zdaniem Icenowie nadrabiają te braki położeniem na mapie, ale i tak u mnie będą na drugim miejscu w rankingu barbarzyńskich frakcji. Poza tym patrząc na "historyczne" DLC z jednostkami Galowie mogą dostać Asterixa i Obelixa .

    @up
    Mają troszkę słabszych zaprzysiężonych pod inną nazwą. Brakuje mi u nich jednak zdolności utrzymania szyku i tej od nie tracenia morale w przypadku śmierci generała.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  6. #16
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    Cytat Zamieszczone przez Chaak
    Ok, sprawdziłem. Icenowie mają 2 jednostki mieczników więcej, pierwszą są druidzi, a druga to dywersanci. Reszta ma swoje odpowiedniki u Galów, które są silniejsze. Nadzy wojownicy są lepsi od naznaczonych, a zaprzysiężeni od heroicznej szlachty. Ciężką jazdę faktycznie mają, ale galijska jest silniejsza. Podstawowi włócznicy u Arwenów są lepsi od brytyjskich, a do tego posiadają dostęp do szlacheckich włóczników. W jednostkach miotających Iceniowie mają lepszych procarzy, ale za to Galowie posiadają dwie jednostki z oszczepami (każda lepsza od brytyjskich) oraz "łuczników ninja". Także porównując armie jak dla mnie dużo lepiej wypadają Galowie, biorąc oczywiście pod uwagę rydwany Brytów. W kampanii moim zdaniem Icenowie nadrabiają te braki położeniem na mapie, ale i tak u mnie będą na drugim miejscu w rankingu barbarzyńskich frakcji. Poza tym patrząc na "historyczne" DLC z jednostkami Galowie mogą dostać Asterixa i Obelixa .

    @up
    Mają troszkę słabszych zaprzysiężonych pod inną nazwą.
    Wydaje mi się, że w angielskiej wersji Zaprzysiężeni zarówno Icenów i Galów to "Oathsworn"

  7. #17
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    Brytowie mają "Heroic Nobles" w wersji angielskiej.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    No tak, racja

  9. #19
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    Iceni mają swój odpowiednik zaprzysiezonych ale żeby móc ich szkolić to trzeba badać gałąź technologii która nie daje praktycznie nic poza tym, więc najlepiej sobie tą heroiczną szlachtę odpuścić. Przy porównaniach nie uwzględniacie galijskiego dlc które dodaje galom kilka jednostek.

  10. #20
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Gra Brytami (ICENOWIE)

    A co dostają poza łowcami? Nie uwzględniłem tylko tego z psami dla Brytów.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra brytami
    By PanKoneser in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 18:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •