Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Colonialism 1600 AD

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    marengo
    Gość

    Colonialism 1600 AD

    Aktualizacja, tego zacnego moda, jestem pod jego wrażeniem, bo zagranie RONem, znaczy się bitwy taką jedną, fajną jazdą, to coś... husarskiego jest

    Tak proszę Państwa, na takiego moda czeka się latami, a kiedy już się pojawi, człowiek przeciera oczy ze zdumienia. Ludzka wyobraźnia jest nieograniczona i to ona pozwoliła autorom dokonać konwersji klasycznego Empire Total War do realiów XVII wieku. Na razie jest to wersja beta, ale już same modele jednostek czynią tą modyfikację czymś wyjątkowym.
    Podpisuję się pod opinią założyciela tego tematu - Eutyches

    Dział na twcenter:

    https://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?2046-Colonialism-1600-AD

    LINK DO MODYFIKACJI:
    https://www.moddb.com/mods/coloniali...sm1600adv4beta




    Zmiany jakie są w najnowszej wersji :
    26/03/2018:
    Spoiler: 
    - Some factions e.g. Netherlands, England etc in custom battles now have timeframe specific default starting armies. Still some work to do on this as I only recently discovered how to edit starting armies in custom battles e.g. cuirassier-lancers should be early only not late. Default artillery crews for late battles are now late, while early ones are early-type crew (though some uniforms appeared historically in late period).

    - Starting date moved to 1611, closer to establishment of New Netherlands in North America at Fort Nassau.
    - New non playable factions: Bohemia (emergent), Cossack Hetmanate (emergent), Circassia (a starting faction). Circassia replaces the Mamluk emergent faction.
    - New units including: Early Spanish cuirassiers, Colonial Light Pikemen (for Spain), Late Austrian and Dutch generals playable in custom battles, Brussels pikemen and officer, late Austrian cuirassier and Austrian Armoured Dragoons, Polish Reiters, a default "Regiment of Horse" for Sweden using uniform of Smaland cavalry, Generalitat Pikemen (Catalan) using old model I found of Swiss Halberdier made by Adrian74 years ago (credits to Adrian if still around here), various late Spanish cavalry units including Flandes/Osuna/Extramadura\ cavalry, Viejo and Nuevo Dragoons, Walloon dragoons (Late). Other units include Episcopal Militia of Barcelona, Cuirassiers de Roi (France). In some cases I have included the name of the war a particular unit fought in in brackets after their name.

    - Early Swedish artillery calibres standardised as per Gustavan reforms.

    - Most cavalry now have pistols (unless lance, bow or carbine armed), which can usually be fired during cavalry charge.
    - Some factions in custom battles now have a generic Matchlock and Flintlock musketeer.

    - Some new officer models.

    - Early Polish winged hussars have one wing only. When recruited at later buildings they have two wings.



    Krótka filmowa prezentacja:

    https://youtu.be/B9Az5UoGRLM


    ************************************************** **


    Instalacja:


    Archiwum rozpakowujemy do data Empire TW. Upewniamy się, że nie ma tam zainstalowanych innych modów, które wchodziłyby z konflikt z Colonialism 1600 AD powodując crashe. Uruchamiamy mod manager'a, zaznaczamy plik "new" i klikamy przycisk "launch".
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 02-12-2019 o 16:30

  2. #2
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

  3. Użytkownicy którzy uznali post Mitusonator za przydatny:


  4. #3
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Hej,

    w wolnej chwili postaram się pobrać i "potestować" tego moda. Zastanawiam się, czy nie zrobić do niego patcha z polskimi jednostkami. Własciwie to część z nich juz mam - wczesne jednostki z Polish Regiments byłyby idealne. Mam tu na myśli kozaków, tatarów, husarię, pancernych, petyhorców i piechotę cudzoziemską wczesną, piechotę polską i pospolite ruszenie. Resztę się jakoś podorabia
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  5. #4
    marengo
    Gość
    Dwie rzeczy są pewne gdybyś wykonał te jednostki. Spopularyzujesz mod wśród fanów Empire i ucieszysz entuzjastów sarmackiego okresu historii naszej ojczyzny. Prace nad modem nabierają rozmachu i nawet JanHetman zaczął - przecież nie nastawiony pozytywnie do niego początkowo - udzielać się w jego dziale na TWC. Oto i nowy model polskiego generała na mapie kampanii:


  6. #5
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Popieram idea tworzenia jednostek dla polski i przy okazji wrzucam nowe drzewka technologi. Każdy (podejrzewam ważniejszy) kraj będzie miał unikalne technologie.

    Holandia


    Anglia


    Francja


    Oraz nasza Rzeczpospolita


    link do tematu:
    http://www.twcenter.net/forums/showt...Tech-trees-wip

  7. #6
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Z tego co oglądałem, mod ma potencjał, zobaczymy w którą stronę to pójdzie. Do zrobienia autorzy mają jeszcze sporo, dlatego na chwilę obecną chyba wstrzymam się z "dorabianiem" polskich jednostek. Tak na szybko pierwsza rażąca dla mnie rzecz to wymieszane jednostki z różnych epok - XVIII wieczne modele powinny być zastąpione lub zablokowane.
    Po drugie formacje piechoty. W XVII wieku szyk piechoty bardziej przypominał kwadrat niż linię. Głębokość rozwiniętego oddziału piechoty wynosiła w zależności od wielkości oddziału około 12 szeregów żołnierzy. 4-3 szeregi to taktyka z XVIII wieku. W związku z tym powinna tez być większa liczebność jednostek w pojedynczym oddziale.
    Po trzecie - technologie - widać że autorzy coś zaczęli już robić i bardzo dobrze. Do zmiany wszystkie technologie wojskowe.
    Po czwarte - balans sił - Rzeczpospolita zdecydowanie nie dowartościowana. W 1600 roku Rzeczpospolita przed wyniszczającymi wojnami była mocarstwem.
    Po piąte - grafika - aż się prosi by wykorzystać to co do tej pory zastosowano w innych modach takicj jak DME lub ID.

    Ogólnie poprawić trzeba wszystkie naleciałości XVIII wieczne i będzie ok.

    Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie wykonane jednostki XVII wieczne. Czekam na postęp prac, zapowiada się obiecująco.

    Ps. dziwi mnie zamieszczenie tego tematu w dziale mody ukończone. Jak dla mnie to beta i to bardzo wczesna beta
    Ostatnio edytowane przez lvcas ; 10-06-2014 o 19:46
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  8. #7
    marengo
    Gość
    Walnąłeś się w na początku drugiego zdania drugiego akapitu. Powinno być ...W XVII wieku szyk piechoty.... Mod jest w dziale ukończone ponieważ: zajmuje taką samą pozycję na twcenter, jest w wersji grywalnej; autorzy modów często nie nadają im numerów kolejnych odsłon, wystarczy że tylko jakaś część jest dopracowana, a kolejne pojawiają się sukcesywnie wraz z postępem modyfikowania gry. W takim Imperial Splendour tylko dwie frakcje są całkowicie grywalne, nie wspominając o tym, że mechanizm walki na polu bitwy jest dopiero tworzony.

    Niestety, o następnych wersjach modów dla Empire będziecie musieli dowiadywać się sami. Z powodu braku nadmiaru wolnego czasu oraz posiadania wielu innych tytułów z serii Total War muszę zrezygnować z wspierania tego działu. Zresztą w ID nie gram już od dawna, a temu modowi poświęciłem jedynie parę godzin.

  9. #8
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    tak, oczywiście literówka z rozpędu Otrzymałem zgodę twórców Colonialism 1600 na użycie ich modeli w moich modyfikacjach. Może dzięki temu wymienię pare modeli wczesnej piechoty i jazdy na lepsze w Polish Regiments Unit Pack i później stworzę jakiś niewielki także dla Colonialism Ale najpierw twórcy muszą usunąć mankamenty o których wcześniej wspomniałem.
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  10. #9
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Panowie pogubiłem się mam ETW i chcę zainstalować moda pobrałem 3 spakowane pliki beta2,startpos,wiandnames i co teraz mam z nimi zrobić? ja wiem że to głupie pytanie ale wrzuciłem to wszystko do ETW i podczas wczytywania kampanij wywala
    Znając życie na pewno żle to zrobiłem
    Ok już wszystko gra i buczy jak to dobrze mieć kopie zapasową ETW
    Sorrki i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Cadet3377 ; 09-03-2015 o 17:56

  11. #10
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czesc jestem nowy i pierdziele ortogriafie () pisze poniewaz mam problem z uruchomieniem tego zajebistego moda ! Otoz sprawa wyglada nastepujaco wypakowalem wszystkie pliki z moda do empireTW data i do campaings main startpos mam PLIK new pack ( z instrukcji widze ze mial to byc manager do uruchomienia nie hejtujcie jesli sie pomylilem) no to wszystko zrobione jedynym moim sposobem jest uruchomienie gry przez steama i dupa Pomozecie ? Prosze!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Amsterdam 1600-1700
    By gogles in forum Tawerna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 06:05
  2. Colonialism Total War
    By Mefisto7 in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 20:34
  3. 1600
    By Ensis in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •