Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Od pewnego czasu szukam odpowiedzi na kilka pytan dotyczących zarówno RTW jak i Medivala 2 i mam szczere nadzieje ze ktos z was bedzie potrafił mi w tym pomoc
    Do rzeczy:

    Pytanie 1
    Gram sobie np. Brytami w Kampani pojawiają się armie buntownicze (wiem ze nie kazdy je lubi ale czasami potrafią one składac sie z ciekawych jednostek) wysyłam dyplomate w nadzieji przekupienia takiej armii i przejeciu jednostki ktorej nie moge samodzielnie rekrutowac, problem w tym ze jezeli jest ona niedostepna dla frakcji np. słonie bojowe to armia ulega rozwiązaniu. W efekcie ja trace kase i oddział.
    Tu pojawia sie moje pytanie czy jest możliwość zmiany czegoś w ktoryms z plików i osiagnieciu efektu w postaci pozyskania takiego oddziału?
    Wiem że pytanie moze byc nielatwe ale wierze ze wprawni gracze i wszyscy ci którzy sie interesuja modowaniem beda potrafili mi pomoc z gory dziekuje

  2. #2
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    Witaj.
    Możliwe, że dałoby się to zrobić, ale wymagałoby to dużo czasu (albo i nie ).
    Być może wystarczyłoby udostępnić wszystkie jednostki w grze danej frakcji (ale tylko w plikach, nie dopisując tych jednostek do rekrutacji w koszarach). Wtedy buntownicy przeszliby do tej frakcji, bo teoretycznie byliby jedną z jednostek tej frakcji. Nie wiem czy wystarczyłoby dopisanie frakcji w EDU lub EDB, bo jeśli nie, to nie obeszłoby się bez przenoszenia pojedynczo jednostek.

    Postaram się to sprawdzić na dniach i dać wyniki, jeśli chcesz, możesz też sam poeksperymentować. W razie niejasności pisz.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    Po pierwsze Bardzo dziekuje za szybką odpowiedz, sprobuje cos sam pokombinowac ale przyznam ze nie jestem w tym zbyt dobry mam nadzieje ze znajdziesz chwile i dasz znac jak cos ci sie uda zrobic. podziekował raz jeszcze

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    Udało mi się zmienic w plikach nie rozwiązywanie a przyłaczanie armi do naszej frakcji. Ale mam np. konnych łuczników lecz na karcie oddziału widoczny jest chłop można to jakoś zmienic tak aby karta oddziału była wyswietlana wiarygodnie? troche nie tak to wyglada, mam jednostke słonie bojowe a tam chłop ;P

  5. #5
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    No właśnie przed chwilą znalazłem czas żeby to zrobić, a tu widzę już zrobiłeś co trzeba.
    Akurat jeśli chodzi o jednostki, to nie eksperymentowałem dużo, a ta ikonka chłopów często się pokazuje w takich sytuacjach.
    Spróbuj pokombinować w descr_model_battle, może ten poradnik ci pomoże: viewtopic.php?f=248&t=5732

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    No wlaśnie staram sie cos z tym zrobic nie bardzo wiem jak ale moze ten poradnik cos mi wyjasni.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    No nie daje rady tego rozwiazac... moze ktos przyjdzie mi z pomocą ? Armie przeciwników oraz buntowników nie są rozwiazywane(przechodza w posiadanie mojej frakcji) gdy moj dyplomata je przekupi, ale karty oddziałów zmieniaja sie na karte Chłopów takich z nożem w reku... Jak dodac te właściwe dla oddziału karty ?

  8. #8
    Łowczy Awatar Chmura
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    By móc przyłączyć całą wrogą armię za pomocą przekupstwa, to jest tak (częściowo) jak napisał kolega - musisz dodać swojej frakcji te jednostki.
    Ikona chłopa jest domyślną iknoną każdego oddziału, któremu nie dodano własnej ikony. Jeżeli dopisałeś tylko nazwę frakcji w export descr units, to tak się właśnie dzieje.
    Poradnik dodawania jednostki jednej frakcji do drugiej jest dostępny w języku angielskim na TWC, a link znajdziesz na naszym forum.
    Niestety nie wystarczy dopisać nazwy kraju przy każdej z jednostek, należy jeszcze dodać teksturę, ikony itp. To nie są trudne rzeczy i nie wymagają umiejetności "graficznych". Wystarczy edycja plików tekstowych.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    Poprosiłbym o link i ewnetualnie kilka wskazówek, tzn. w jakim pliku dodaje sie te tekstury i ikony na co konkretnie nalezy zwrocic uwage. Podziekowania

  10. #10
    Łowczy Awatar Chmura
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Jak przejąć buntowniczą armie nie rozwiązujac jej

    Cytat Zamieszczone przez ollie
    Poprosiłbym o link i ewnetualnie kilka wskazówek, tzn. w jakim pliku dodaje sie te tekstury i ikony na co konkretnie nalezy zwrocic uwage. Podziekowania
    http://rtw.heavengames.com/rtw/mods/...ls/index.shtml

    po polsku:
    viewtopic.php?f=249&t=5747
    viewtopic.php?f=249&t=5745

  11. Użytkownicy którzy uznali post Chmura za przydatny:


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pokonane armie
    By blackhand in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 01:04
  2. ARMIE
    By Barbarian&Tiran in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •