Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)

    Ostatnio szukałem ciekawych modyfikacji oraz gier, które dobrze odzwierciedliłyby I Wojnę Punicką, gdy Rzym toczył wojnę z Kartaginą o Sycylię. Pewnego dnia moderator Kuźni z naszego forum podrzucił mi zadanie sprawdzenia, czy linki do modyfikacji do Rome: Total War działają. Wtedy wpadłem jakimś cudem na modyfikację Sicilia Total War, która akurat przenosi nas w pożądany okres.



    Mod ujrzał światło dzienne 13 listopada 2008 r. W grze możemy zagrać jedną z trzech stron konfliktu:
    - Republiką Rzymską, walczącą o dominację w tym regionie.
    - Syrakuzami, państwem-miastem walczącym o swą niepodległość w obliczu zakus większych potęg
    - Kartaginą z siedzibą w Lilybaeum, która postanowiła zagarnąć te ziemie

    Przy wejściu do gry pojawia nam się ładne menu, wykonane z gracją i prostotą. Przechodząc do kampanii widzimy herby Kartaginy, Rzymu i Syrakuz, które również mi się spodobały ze względu na wykonanie (są bardzo klimatyczne). Kolejnym plusem jest wygląd mapy Sycylii, wykonanej z podobnym pietyzmem. Jej mocnym atutem jest to, że znalazło się na niej ponad 35 prowincji. Mamy zatem i tytułową wyspę i otaczające wysepki oraz część Italii. Bardzo lubię kampanie regionalne ze świetnie odwzorowaną mapą danego wycinka świata.

    Postanowiłem na początek zagrać Syrakuzami. Jest to miasto portowe, które w modzie występuje jako konfederacja greckich miast-państw na Sycylii ze stolicą w Syrakuzach. Żeby nie bawić się w natychmiastową rozbudowę ekonomiczną kraju, włączyłem sobie tryb rekrutacji. Jednostki, jakie możemy rekrutować, zostały wykonane perfekcyjnie, lecz pojawił się pewien problem z nimi związany. Dlaczego są one takie drogie?
    Zacząłem się drapać po głowie, zastanawiając się nad tym, lecz gdy włączyłem sobie panel finansów mojej frakcji, to odpowiedź miałem jak na tacy. Zarabiałem ponad 4-5 tysięcy sztuk złota już od pierwszej tury, a kolejne podboje tylko zwiększyły moje dochody.
    Wracając jednak do armii, statystyki moim zdaniem są wykonane w miarę sprawnie, dzięki czemu każda z frakcji jest zbalansowana. Każde państwo posiada unikalny, nowy roster jednostek. Rzym ma świetnie zaprojektowanych Hastati, Principes i Triarii. Do tego Welici wyglądają wreszcie historycznie (w podstawowym Rome: Total War mnie wkurzał ten ahistoryczny wygląd jednostki). Rzymianie mają również jazdę, zwaną Ekwitami. Do tego republika ma możliwość rekrutowania jednostek złożonych z Samnitów oraz z Galów, a pojawiają nam się jeszcze Synowie Marsa oraz Evocati, weterani dobrowolnie zaciągnięci do służby ponownie.
    Frakcja Kartaginy posiada głównie jednostki Iberów, Libijsko-Punickich włóczników, łuczników z Numidii i Balear oraz procarzy. Ich konnica również składa się z Iberów, ale pojawiają się także jeźdźcy z Galii Przedalpejskiej. Natomiast elitę stanowi Święty Zastęp (historycznie przestał istnieć w 342 roku p. n. e.), który nie posiada sariss, a krótkie miecze. Kartagina korzysta także z żołnierzy z plemion Celtyberów, którzy skutecznie blokują wroga podczas kąsania go przez jazdę. Do dyspozycji są oczywiście również słonie.
    Syrakuzy natomiast posiadają własną, specyficzną piechotę złożoną z mieszkańców Sycylii - są to Petlaści, Hoplici oraz Sycylijscy miecznicy i włócznicy (których rekrutujemy formalnie jako najemników). Syrakuzy posiadają nawet Spartańskich Hoplitów, będący elitą tejże frakcji - w końcu Syrakuzy były kolonią Sparty. Wadą Syrakuz jest brak kawalerii, przez co jest łatwą frakcją do pokonania.
    Muzyka w Sicilia Total War nie została zmieniona przez twórców moda i zostaje nam słuchać muzyki z podstawowego Rome: Total War, chyba że ktoś woli bawić się w zmianę plików.
    Graficznie grupa modderów pokazała klasę, gdyż wyciśnięto ostatnie soki z silnika graficznego Rome: Total War, dzięki czemu czuć klimat śródziemnomorskiej Sycylii.
    Podsumowując, mod Sicilia Total War świetnie oddaje klimat I Wojny Punickiej, a stworzenie z Sycylii pola na modyfikację to nie lada wyczyn. 3 świetnie wykonane frakcje oraz uhistorycznienie gry to śmietanka na tym torcie, zwanym Sicilia TW.

    Plusy:
    +grafika
    +frakcje
    +uhistorycznienie modyfikacji
    +rostery jednostek
    +klimat
    +mapa gry

    Minusy:
    -po dłuższym czasie nudzi
    -brak nowej muzyki w grze

    8/10

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Link do moda: viewtopic.php?f=535&t=291
    Garść screenów z gry:
    [spoiler:1z5wpiao]






    [/spoiler:1z5wpiao]

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total W

    Doskonały scenariusz moda pod Rome 2 - tutaj aż się prosi by grać także z użyciem floty. Kto wie, może się doczekamy.

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Szczecin Pomorze
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total W

    Czy muzyka to minus ?
    Mi w Rome 2 brakuje własnie tej starej tradytcyjnej melodyki, a jako zawodowy muzyk wiem coś wartości utworów i kompozycji.
    Oczywiscie to też rzecz gustu i smaku a w tym aspekcie nawet nie śmiał bym komuś kolcem w oku...


    http://iplaron.wrzuta.pl/audio/cXXAUIywJj/
    http://www.imperium-polskie.prv.pl/
    Aż w koncu pełne tony zabrzmiały,
    Od cudnych dzwięków DRŻY KOSCIÓŁ CAŁY

Podobne wątki

  1. --- BIBLIOTEKA MODÓW POD MEDIEVAL II TOTAL WAR ---
    By Andzia in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 22:02
  2. [Recenzje modów] Bellum Crucis
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 22:46
  3. --- BIBLIOTEKA MODÓW POD ROME TOTAL WAR ---
    By Andzia in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •