Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Języki obce

  1. #1
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Języki obce

    Siema
    Chciałbym zapoczątkować nowy temat na forum - języki obce. Warto posługiwać się w innym języku niż polski? Jakie są wasze sposoby na naukę języka? W jakim potraficie się porozumieć i na jakim poziomie?

    Potrzebuje porad dotyczących zwłaszcza języka niemieckiego. Jak można się go dobrze nauczyć? Na chwilę obecną wyjazd za granicę odpada

  2. #2
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Języki obce

    Czytaj czasopisma w danym jezyku,ogladaj filmy z napisami i staraj sie wsluchiwac w trwajace konwersacje przy jednoczesnym czytaniu tychze napisow,staraj sie ukladac zdania w danym jezyku,definiowac otoczenie oraz przedmioty w tymze jezyku,pisz proste(na poczatek) kilkuzdaniowe historyjki,etc...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #3
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Re: Języki obce

    Od siebie polecę, po ogarnieniu już podstaw, granie w gry, najlepiej RPG, w danym języku. Jakby nie patrzeć, używasz go tam w praktyce.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach

    Re: Języki obce

    Staraj się to co nie raz chcesz powiedzieć po polsku powiedz w innym języku, nawet jeśli powiesz z błędami itp. oczywiście jeśli jesteś w domu lub w innym znajomym otoczeniu , jeśli będziesz stosował się do skutecznej metody Zająca z TV, to zacznij od wiadomości, tam mówią bardzo wyraźne i dopiero po "przyzwyczajeniu się" przerzuć się na zwykłe programy. W ang może to obojętne ale w niemieckim ma znaczenie, ponieważ w programach informacyjnych jest "zwykły niemiecki" a w niektórych programach ogólnych możesz spotkać się dość często z szybkim i niewyraźnym "codziennym" niemieckim który tylko może Cię zrazić.

    Jeśli chodzi o akcent to piosenki w tym języku są najlepszą metodą jak dla mnie dużo pomogły mi też TW a głównie Napoleon .

  5. #5
    voitek
    Gość

    Re: Języki obce

    Cytat Zamieszczone przez Chaak
    Od siebie polecę, po ogarnieniu już podstaw, granie w gry, najlepiej RPG, w danym języku. Jakby nie patrzeć, używasz go tam w praktyce.
    Właśnie ludzie z takimi pomysłami gadają i piszą beznadziejną angielszczyzną.

  6. #6
    Pampa
    Gość

    Re: Języki obce

    Najlepiej po Bożemu zapisać się na kurs języka i się go po prostu uczyć Ja mam zamiar się jeszcze na niemiecki zapisać bo ostatnio coś mam zajawkę na mówienie drutem kolczastym

  7. #7
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Języki obce

    Cytat Zamieszczone przez voitek
    Cytat Zamieszczone przez Chaak
    Od siebie polecę, po ogarnieniu już podstaw, granie w gry, najlepiej RPG, w danym języku. Jakby nie patrzeć, używasz go tam w praktyce.
    Właśnie ludzie z takimi pomysłami gadają i piszą beznadziejną angielszczyzną.
    Dokładnie, szczególnie rozbrajają mnie ludzie którzy uważają, że dobrze znają angielski bo grają w multi Tylko, że tam połowa słabo zna angielski, reszta się od nich uczy uzywania zwrotów tworzonych na szybko byle tylko coś przekazać.
    Kursy, kursy i jeszcze raz kursy + praktyka. A to jak potem będziesz przyswajać sobie nowy język to kwestia wygody.

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach

    Re: Języki obce

    Bez przesady z tymi kursami. Kursy są dobre dla tych co z danym językiem nigdy wcześniej nie mieli do czynienia i muszą mieć mobilizacje w formie własnych pieniędzy które użyte zmarnować się nie mogą .
    Jeśli ktoś już nawet trochę miał kiedyś jakąś styczność z wybranym językiem to spokojnie można samemu się nauczyć. Wystarczą jakieś podręczniki opisujące gramatykę i słownik i można zacząć naukę. Oszczędza się przy tym pieniądze, nauka jest w domowym zaciszu itp. w dobie dzisiejszej technologi, a głównie internetu kursy są mało potrzebne, najważniejsze to motywacja.
    Oczywiście to moje zdanie i każdy kto ma problemy z nauką danej obczyzny lub sam nauczył się w inny sposób może mieć własne zdanie na ten temat.

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Języki obce

    Dziękuję za rady
    Motywacji mi nie brakuje, lecz prawdziwą naukę zacznę pod koniec czerwca, gdy nie bęe miał na głowie matur i technika Myślę, że kursy to dobra sprawa, o ile ma się właśnie pieniądze.

    Możecie polecić darmowe lub płatne kursy internetowe? Znacie dobre podręczniku do nauki podstaw niemieckiego? Co sądzicie o książce "Niemiecki nie gryzie"? Link: http://www.empik.com/niemiecki-nie-gryz ... ,ksiazka-p

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach

    Re: Języki obce

    Tak na szybko to mogę napisać, że korzystałem z takiego podręcznego mini kursu-głównie w celu poprawy gramatyki. W bardzo przyjazny sposób jest napisany. [spoiler:1eprw5ld][/spoiler:1eprw5ld]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obce cywilizacje?
    By Sam Fisher in forum Agora
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •