Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Gra Galatami

  1. #1
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Gra Galatami

    Do gry potrzebne jest DLC: "Cezar w Galii" (CiG)
    Bonusy kulturowe:
    - Społeczność Wojowników - +1 do ładu za każdą wojnę.
    - Galijskie Jeździectwo - +1% do rangi wszystkich werbowanych oddziałów jazdy.
    Bonusy frakcyjne:
    + Grabieżcy + 25% do przychodów z łupienia i plądrowania.
    + Galo-Grecy + Umiarkowana premia do stosunków dyplomatycznych ze wszystkimi frakcjami hellenistycznymi.
    - Izolacja - +20% do kasztów werbunku oddziałów nie będących najemnikami.
    Połączenie tych bonusów wydaje mi się takie jakieś nijakie. Nawet ten ujemny "Izolacja" jest uciążliwy tylko w początkowej fazie gry, gdy jest krucho z kasą.

    To co odróżnia Galatów od innych galów to wojska i położenie na mapie. Dużo naszych oddziałów ma "Galaccy" i im pokrewne w nazwie. Mamy własne dwa z trzech rodzai mieczy: Galaccy legioniści i Galackie miecze. Dwa z czterech oddziałów włóczników Szlachta Galacka, Galeccy włócznicy i zamiast ciężkiej jazdy mamy Jeźdźców Galeckich (konni harcownicy). Tym co bardzo boli to brak łuków, tym bardziej że nasi sąsiedzi mają słonie i rydwany.
    Położenie na mapie jest bardzo ciekawe. Za sąsiadów mamy głównie Hellenów i państwa wschodnie, co jest bardzo dużym urozmaiceniem od tłuczenia barbarzyńców. Drugim pozytywem naszego położenia jest bliskość do kilku cudów np.
    - Góra Argaeus: "+20% zasięgu widzenia dla wszystkich armii, +5% do zasięgu wszystkich armii" w naszej startowej prowincji (nie regionie).
    - Trochę dalej
    Mauzoleum Mauzollosa: "-3% do kosztów wznoszenia budynków (ogólnofrakcyjne), +2% ogólnofrakcyjny bonus do podatków",
    -
    Kolos Rodyjski: "+2% z taryf handlowych (ogólnofrakcyjne), +1 miejsce podczas rekrutacji flot (ogólnofrakcyjne)".
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 17-06-2014 o 16:56

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #2
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jestem troszeczkę zaskoczony tak małą popularnością tej nacji która bardzo przypadła mi do gustu.
    Galatowie mają bardzo zrównoważoną armie, bez udziwnień np. rydwanów, jej zwykłe jednostki można zobaczyć też u innych nacji np.: u Tylis czy Arwernów. Natomiast te z dodanym "Galacka" w nazwie zostawię są funkcjonale., dokładne analizy (czy są lepsze od innych) zostawiam dla osób którym sprawia to radość.
    Mamy dobry wybór piechoty uzbrojonej w miecze i włócznie. Słabo prezentują się piesi strzelcy bo są tylko celtyccy harcownicy i procarze. Mamy w zasadzie taką samą jazdę jak w przypadku Tylis czyli: lekką, elitarną i konnych harcowników. Akurat ci ostatni (Galatian Raiders) są dla mnie dużo lepsi, gdyż mają solidne statystyki do walki wręcz i szarży. Ogólnie jest to bardzo solidna armia, ale brakuje mi asa jak "Traccy Wojownicy" który urozmaicił by kompozycje.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    U mnie na liście "do zagrania" Galatowie są bliżej początku niż końca (z Galów tylko Nerwiowie są nad nimi), czyli jak dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku się za nich wezmę.
    Ich największym plusem jest unikalne położenie i brak zaprzysiężonych. Według mnie ta jednostka jest za łatwo dostępna i na dłuższą metę, w singlu, psuje zabawę swoją siłą. Mogliby mieć za to jakąś nie elitarną ciężką jazdę. Strzelcy szału nie robią, ale mi wystarczą, zwłaszcza, że mamy blisko do najemników z Krety i Rodos. Jak na razie moim faworytem są jeźdźcy z oszczepami i walką wręcz, podobni do trackiego odpowiednika (nie chce mi się ich dokładnie porównywać).
    Bonusy frakcji też są całkiem ogarnięte, bo ten ujemny nie boli nas aż tak bardzo, ze względu na dość tanie jednostki.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #4
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Bonusy z podwyższonymi kosztami rekrutacji są dla mnie śmieszne swoją szkodliwością. Taka jak by zapchaj dziura.
    Położenie startowe Galatów to ich największa zaleta jak i wada. Gdyż jesteś otoczeni przez nacje cywilizowane: wschodnie i hellenistyczne. Co daje z jednej strony słabiutkie garnizony miast oparte na chłopach i procarzach, i nie najlepsze armie startowe. Natomiast wraz z upływem czasu w wrogich armiach zaczynają się pojawiać w większej liczbie jednostki co najmniej kłopotliwe np. falangici, konni łucznicy, wynalazki typu słoni czy wózki.
    Dzięki farmom końskim (czy jak to tam się nazywa) możemy werbować lekką jazdę co jest dużym wzmocnieniem naszej początkowej armii. Do tego szybko możemy też dorobić się Galackich mieczników którzy wytłuką wszystkich wrogich włóczników. W ten sposób komplet zniszczenia jest dopełniony.
    Ja szybko ulepszyłem te farmy aby mieć dostęp do najfajniejszej jednostki konnych harcowników, która ma standardowe statystyki poza zwiększoną walką w ręcz i szarżą. Dzięki czemu jest dużo bardziej uniwersalna od lekkiej jazdy (najpierw obrzucamy wroga oszczepami a później do walki wręcz), i u mnie całkowicie ją wyparła.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #5
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Zacznę od tego, że Galatowie i Galacja to 2 różne frakcje a wy je pomyliliście.

    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    - Galijskie Jeździectwo - +1% do rangi wszystkich werbowanych oddziałów jazdy.
    Nie +1% tylko +1.


    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Tym co bardzo boli to brak łuków, tym bardziej że nasi sąsiedzi mają słonie i rydwany.
    Nigdy nie widziałem, żeby AI dorobiło się słoni lub rydwanów, poza oddziałami generalskimi. Przeciwko rydwanom najlepsza jest ciężka jazda, a przeciwko słoniom piesi i konni oszczepnicy radzą sobie lepiej od nie elitarnych łuczników.

    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    Ich największym plusem jest unikalne położenie i brak zaprzysiężonych. Według mnie ta jednostka jest za łatwo dostępna i na dłuższą metę, w singlu, psuje zabawę swoją siłą.
    Galaccy legioniści pod względem stosunku ceny do jakości są według mnie lepsi od zaprzysiężonych.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Sprawdzałem przed chwilą dwa oddziały legionistów przeciwko 1 zaprzysiężonych z dwoma poziomami doświadczenia, żeby cena była zbliżona (30 różnicy na korzyść zaprzysiężonych) i walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie wygrali zaprzysiężeni, ale zostało im ze 20 ludzi, więc raczej są wyrównani w kwestii cena/jakość.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. #7
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @UP
    Testowałeś to z jakimś innym graczem czy we własnej bitwie? AI często zdazają się różne, dziwne zachowania które mogą sfałszować wyniki takiego testu. Trzeba się upewnić, żeby żadne czynniki zewnętrzne, takie jak nachylenie terenu, różny stopień zmęczenia jednostek, używane umiejętności itp. nie miały wpływu na walkę. Najlepiej robić takie testy z innym graczem, a żeby wynik był bardziej wiarygodny, najlepiej powtórzyć test kilka razy.

  8. #8
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Z nazwą rzeczywiście wtopiłem, mam nadzieje że Samick szybko ją zmieni. Ale z bonusem to już się nie zgodzę, wpisałem w miarę dokładnie z gry.
    http://cloud-3.steampowered.com/ugc/...2ED782E0037E2/

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #9
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Sprawdzałem vs AI. Starałem się zapewnić równowagę obu stronom, czyli płaski teren ten sam dystans marszu i szarży, odpalenie skilli w tym samym momencie. Galatów starałem się potraktować jako jeden oddział, tzn. biłem się nimi w jednej kupie, bez flankowania itp. I tak, co do "lepszości" nie ma co się ewentualnie spierać, bo i tak nie będzie nigdy problemu, których wybrać.
    A tak w ogóle to ci Galatowie nie dostali buffa (albo tylko zwiększenia ceny)? Wydawało mi się, że kiedyś byli po 600 z groszami.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  10. #10
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ituriel - z tym bonusem to wybobrak ma rację - wada polskiej wersji językowej. Bonus tej kultury związany z kawalerią daje jednostkom konnym +1 do rangi nowo zwerbowanych.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •