Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Gra Nerwiami

  1. #1
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Gra Nerwiami

    Do gry potrzebne jest DLC: "Cezar w Galii" (CiG)
    Bonusy kulturowe:

    - Społeczność Wojowników - +1 do ładu za każdą wojnę.
    - Galijskie Jeździectwo - +1% do rangi wszystkich werbowanych oddziałów jazdy.
    Bonusy frakcyjne:
    + Patriotyczna Odwaga + +10% premii do morale dla wszystkich oddziałów podczas bitew na terenach własnych lub sojuszniczych.
    + Zasadzka + +10% do szansy na powodzenie ataku z zasadzki.
    - Belgijska Prostota - -10% do przychodów generowanych przez budynki przemysłowe i handlowe.
    Prawdę mówiąc nie rozumiem jak ma działać bonus "Zasadzka". Zaś "Belgijska prostota" jest średnio dokuczliwy, gdyż handel u barbarzyńców jest z definicji mało opłacalny, zaś przemysł jest połączony z budynkami wojskowymi. To co odstrasza mnie od gry tą nacją to położenie. Jak można mieć region z dostępem do morza, a nie posiadając portu? Zaczynamy z jedną małą wioską, i posiadamy sojusznika, chyba tylko po to by bonus naszej nacji się nie marnował.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 17-06-2014 o 16:56

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #2
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Pierdoły gadasz, kara -10% do przemysłu jest bardzo dokuczliwa, bo przemysł jest głównym źródłem dochodu u frakcji barbarzyńskich. Położenie mają bardzo dobre, bo od początku mają szkło. Bonus do zasadzek też może się okazać przydatny. Zwłaszcza w kampanii multiplayer. Gdy generałów i armie rozwija się pod kątem zasadzek i walki partyzanckiej to taka taktyka może być bardzo skuteczna w grze barbarzyńcami, zwłaszcza z takimi jednostkami jak szermierze partyzanci.

  3. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Budynki przemysłowo-wojskowe i tak musimy stawiać aby zabezpieczać regiony. Ja opieram gospodarkę na połączeniu przemysłu i rolnictwa. Więc dla mnie jest to średnio uciążliwa cecha.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #4
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Według mnie gospodarkę najlepiej opierać na kamieniołomach i kopalniach, dają o wiele więcej niż budynki rolnicze i przemysłowo-militarne.

  5. #5
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nie podoba mi się kolor kamieniołomów, uważam że szpecą moje prowincje, więc prawie ich nie używam. Chyba że sytuacja naprawdę mnie przyciśnie. Stawiam na szybkość i łatwość przebudowy czerwonych budynków. Od których zaczynam w każdym nowym lub granicznym regionie. Kiedy już zabezpieczę dany teren to zmieniam je na chyba złotnika (nie zaprzątam sobie głowy nazwami).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Zastanawia mnie jaki jest sens nagich włóczników? Wszystkie inne gołe jednostki mają miecze i są dobre do atakowania z zaskoczenia, jednak włócznicy są piechotą defensywną więc brak pancerza im nie pomaga, a w atakach z flanki lub tyłu szału nie robią. Przeciwko konnicy też ofensywnie nie zagramy, bo mają za krótkie nóżki żeby ją złapać. Wygląda mi na to, że ta jednostka to po prostu taki bajer, z braku lepszych pomysłów, na odróżnienie Nerwiów.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. #7
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Ta jednostka to taka zapchajdziura, żeby było więcej jednostek. Mając braci włóczni dostępnych z tego samego budynku, nie ma sensu robić nagich włóczników.

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Czyli tak jak mi się wydawało.
    W najnowszym patchu podobno dostali zwykłych nagich wojowników, więc jest git.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. #9
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    W końcu wypróbowałem siłę Nerwiów na multiplayer. Bitwę rozegrałem przeciwko Kartagińczykom.
    Jak miałbym ocenić starcie i frakcję Nerwiów na multi? No jest dość ciekawie. Pomijam te jednostki - zapchajdziury, o których wybobrak się wypowiadał, bo nie miałem zamiaru ich używać. Ciekawą siłą Nerwiów o dziwo jest jazda (Potężne Konie), która z łatwością wyeliminowała jazdę kartagińską (ze stratami 30%). Dodatkowo o dziwo okrutne miecze z łatwością pocięły oddziały libijskiej piechoty. Mimo braku konnych strzelców, uważam tę frakcję za dość ciekawą, biorąc pod uwagę frakcje galijskie. Tym ostatnim zdaniem otwieram furtkę dla dyskusji na ten temat.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #10
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Te potężne konie to odrobinę słabsza i tańsza wersja ciężkiej jazdy Arwernów i Bojów, chociaż wydaje mi się, że stosunek siły do ceny mają trochę gorszy. Tak czy inaczej lepiej brać ich niż szlachetną jazdę. Co do piechoty to Nerwiom w porównaniu do innych galów brakuje mocnej nieelitarnej jednostki tj. szermierze wybrani u Arwernów, Wojownicy z toporami i mieczowi poplecznicy Bojów, plemienni wojownicy i piechota galotracka Tylis i Galaccy legioniści w Galacji. Okrutne miecze jakoś mi się nie podobają, są bardzo drogie a nie mają w sobie nic wartego uwagi, włócznicy też są najsłabsi i jednocześnie najdrożsi. Według mnie Nerwiowie nie licząc Galacji są najsłabszą galijską frakcją.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •