Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Gra Arewakami

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Gra Arewakami

    Do gry wymagany jest DLC: Hannibal u Bram (HatG)
    Bonusy kultury:
    Społeczność wojowników - +1 do ładu publicznego za każdą wojnę przeciwko innej frakcji.
    Jeździectwo - +1 do rangi wszystkich werbowanych oddziałów jazdy.
    Bonusy frakcji:
    Jeden lud - +25 do stosunków dyplomatycznych ze wszystkimi frakcjami Iberyjskimi.
    Konna arystokracja - +10% do morale wszystkich oddziałów jazdy.
    Minus frakcji:
    To nasza ziemia - Kara do ładu publicznego generowanego przez obce kultury (maksymalnie -4).
    Na początku warto rozgromić wszelkie siły Luzytan, którzy najpewniej (jak zwykle) podbiją Celtyków. Następnie najlepiej się jest trochę rozbudować. Jako, że mamy minus "To nasza ziemia", będziemy musieli mieć we wszelkich podbitych (w przyszłości) miastach Kartaginy lub Celtów bardzo duży garnizon. Ja zwykle atakuję najpierw Luzytan, by potem (gdy już zapewnię ład i spokój na podbitej ziemi) przygotować się do wojny z Kartaginą. Dzięki bonusowi "Jeden lud" możemy liczyć na wsparcie innych frakcji Iberów.
    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 14-05-2014 o 10:23

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Mam mieszane uczucia co do bonusów Arewaków. Ładnie wzmacnia naszą kawalerie, której mamy duży wybór chyba 4 jednostki. Natomiast z drugiej strony bonus "Jeden Lud" jest strasznie krótko dystansowy, Hiszpania jest przecież dość mała. Poza tym nawet jeśli jakaś nacja nas lubi to ciężko nakłonić ją do konfederacji lub sojuszu kiedy czuje się ona bezpieczna. "To nasza ziemia" będzie nam utrudniać grę cały czas bo nawet pozostali barbarzyńcy (nie wywodzący się Hiszpanii) to inna kultura.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #3
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Konfederacji wcale tak ciężko się nie robi. Najlepiej na początku prowadzić ekspansje poza półwysep iberyjski, a z iberami dbać o jak najlepsze stosunki i później jak już się ma kilka prowincji to zaczną się zgadzać na konfederacje. Czasem trzeba dopłacić, ale na pewno opłaca się bardziej niż zbrojna ekspansja.

  4. #4
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Nie miałem czasu jeszcze pograć w to. Czy Iberowie mają kawalerię ciężką w hełmach i zbrojach z łuskami?

    Wiem, że w plikach gry są te hełmy i zbroje ale nigdy ich w grze nie widziałem. Znalazłem jeden screen z postacią w takim nowym kirysie i hełmie z łuskami:



    Chodzi dokładnie o to:

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #5
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Z barw, które ma ten żołnierz, wychodzi na to, że to luzytański wojownik w ciężkiej zbroi

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #6
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Widziałem ciężkich Luzytanów, ale nie widziałem tych hełmów z łuskami co na screenie i na rysunku Angusa McBride (wojownik nr 2). Mógłbyś zamieścić ich screeny?
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #7
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Według moich ogólnych podejrzeń to będzie jedna z tych dwóch jednostek:


    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  9. #8
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Dzięki. Kurcze, czyli nie ma ich w grze. Na screenie i rysunku jakie zaprezentowałem jest hełm i pancerz łuskowy. W plikach gry także to występuje. Jednak w grze mają zwykłe hełmy montefortino i tradycyjne typowe kolczugi celtyckie, że niewiele różnią się od jednostek innych frakcji.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. #9
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nacja ta ma chyba najbardziej sensowne warunki zwycięstwa militarnego. Trzy prowincje w Hiszpanii, jedna na terenach Francji chyba Aquitania, Brytania i Afryka. Czyli wszystko w miarę blisko. Nie ma np. takiej Persji jak u plemion bałkańskich, do której trzeba się przebijać przez pół mapy.

    Początkowe oddziały nie są też złe, tylko troszeczkę delikatne. Dają one nam małą przewagę nad ludami Kartagińskimi. Tylko słonie jest troszkę ciężko ruszyć.

    Pierwszym krokiem tej nacji powinno być zniszczenie Luzytan, ponieważ mogą nam bruździć. A z resztą plemion spokojnie da się dogadać.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  11. #10
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ja jakoś nie lubię grać tą frakcją, a przynajmniej póki co nie mam zamiaru jej ruszać - dookoła wrogo nastawione plemiona. Z tego powodu lepiej się czułem przy grze Luzytanami - z tyłu morze, z przodu zaledwie przydupas Kartaginy.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •