Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: Gra Getami

  1. #1
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Gra Getami

    Do gry potrzebne jest wersja podstawowa, darmowe dlc.

    Bonusy kulturowe to:
    + Obietnica łupu + +50% do kosztów utrzymania najemników.
    - Szybkie wojny - -50% do kosztów rekrutacji najemników.
    Bonusy frakcyjne:
    + Poczucie Niepodległości + +
    10% do obrony wręcz w walce.
    + Nasi Bogowie + Premia do ładu publicznego (maksymalnie +4) za obecność kultury bałkańskiej.
    - Starzy Wrogowie - -25 do stosunków dyplomatycznych ze wszystkimi frakcjami nomadów.

    Zaczynamy z jednym zwykłym regionem, jego zasób naturalny to bezpieczne zboże. Wychodzi z niego tylko jedna droga handlowa do stolicy prowincji, druga z przeprawą przez Dunaj biegnąca w kierunku Tracji jest chyba zabugowana.

    Dzięki niechęci do nomadów nasza nacja przejęła częściowo ich sposób wojowania aby się przed nimi bronić. Mamy więc dzięki temu po jednej jednostce jazdy wszystkich typów. Do tego jeszcze Falxman, Szlachetne miecze, łuczników i oszczepników w dwóch wersjach (ciężkiej i zwykłej) i solidny wybór włóczników.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #2
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Ten sam apel jak przy Ilirii. Oczywiście oba moje posty do skasowania.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #3
    Pampa
    Gość
    Właśnie nimi gram, i musze powiedzieć że całkiem przyjemnie to idzie Szkoda tylko że mało jest jednostek do walki w zwarciu, bo przez szmat czasu tylko ci goście z ,,kosami". Armia głównie opiera się na włócznikach (bardzo szybko można dojść do opancerzonych którzy nie są wcale drodzy) Jazda jest w porządku, łuczników mają niezłych. Szkoda tylko że straszna bieda panuje aż do czasu podbicia przynajmniej 2-3 prowincji. No i ciekawy teatr działań bo możemy wybrać czy chcemy od razu tłuc się z Grekami czy ruszyć na Nomadów. Ogólnie polecam

  4. #4
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Według mnie w porównaniu z pozostałymi frakcjami barbarzyńskimi, getowie mają słabą jazdę. Ich jedyną przewagą w tej kwestii są konni łucznicy.

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Getowie są u mnie na drugim miejscu w tym DLC. Pogram sobie nimi jak skończę kampanię Trakami.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  6. #6
    Cześnik Awatar FireFighter
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 13 postach
    A macie misje na start kampanii? Albo takie cuda jak "poddany otrzymuje rozgłos"? Odnoszę wrażenie, że te kampanie z nowego DLC są niedopracowane.. chyba, że ja mam jakieś bugi i tak to wygląda

  7. #7
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Mój faworyt z tej kultury. Jednostki może nie są super mocne ale mają wszystko tak jak lubię. Przy czym interwencja w Tracji to dla mnie priorytet aby ani Odrysowie ani Tylis za bardzo się tam nie rozrośli bo później mogą być problemy.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 30-05-2014 o 07:13

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Mi się u nich podoba możliwość ekspansji. Nieważne, gdzie pójdziemy, jest ok. Poza tym mamy dowolność w wyborze cywilizowanych sojuszników. Z jednostek wybór włóczników jest spoko i ich oszczepnicy są fajni do walki z innymi miotaczami, bo mają dużo pancerza, a w ostateczności można ich dobić wręcz (ponad 40 siły ciosu). Brakuje mi tylko piechoty pomiędzy kosiarzami, a szlachtą, bo ci pierwsi odstają od trackich (drudzy zresztą też), a Traków może być ciężko zatrzymać włóczniami.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. #9
    marengo
    Gość
    Ituriel32, skoro to Twój faworyt to mam dla Ciebie prawdziwe wyzwanie. Został uruchomiony nowy kanał CA Total War Twitch. Od czasu do czasu dostępna jest tam relacja na żywo z rozgrywki:

    http://www.twcenter.net/forums/showt...0#post13870200

    Co ciekawe, zapisy z niej są dostępne dla każdego. Właśnie ściągnąłem sobie Getów prowadzonych na poziomie legendarnym. Niektórzy twierdzili, że Will z CA nie przetrwa trzech tur. Mylili się, bowiem są dostępne dwa zapisy: jeden po około 35 turach i drugi ze stworzoną Konfederacją Daków i Traków po ponad 80 turach. Oba save'y są dostępne tutaj:

    https://www.wetransfer.com/downloads...0093029/136984

  10. #10
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Pobrać pobrałem ale nie wiem właściwie po co. Jak najdzie mnie ochota na grę na legendarnym to sobie zagram po prostu. Granie w czyjeś gry (zapisy) jest nie dla mnie. Nie czuje z taką związku. Może to głupio brzmi ale grając tworze sobie własną otoczkę fabularną, wyznaczam sobie cele na czas dłuższy, krótszy czy w odpowiedzi na akcje komputera. Bez tego całego nastawienia mentalnego sucha gra z zapisu nie ma sensu dla mnie, bo nie będzie mi się chciało chcieć.

    Co do samego zapisu to najprawdopodobniej dostałbym solidne wciry. Nie jestem dobrym mechanicznym graczem, gdyż najczęściej robię wszystko po swojemu, nawet jeśli jest to nie opłacalne lub utrudni mi to grę.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •