Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Wątek: Gra Getami

  1. #11
    marengo
    Gość
    W pełni cię rozumiem, chociaż ja czasami mam dość mizerii jaka towarzyszy początkom budowania imperium i taki save jest ciekawą sprawą. Zainstalowałem go więc i przypomniałem sobie czemu nie gram w podstawkę. Największa bitwa, ponad 2000 Getów przeciwko 4000 innych barbarzyńców. Trwało to raptem 5 minut, z czego samo dojście do moich linii zabrało im większość czasu, zaś jej przełamanie około 1-1,5 minuty. Nie wiem czy to właściwość poziomu legendarnego, ale dla mnie zdecydowanie zbyt krótka była ta walka i za mało taktyczna.

  2. #12
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    W starych częściach nie miałem z tym problemu. Bo miałem zwyczaj porzucać kampanie ale robiąc zapisy. Tak więc miałem olbrzymi wybór średnio zaawansowanych gier. Niestety romka2 ciągle łatają i stare zapisy się psują.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #13
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @marengo
    To, że AI cie rozgromiło w minutę, to nie koniecznie jest wina podstawki.

  4. #14
    marengo
    Gość
    Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

  5. #15
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Przeciwnik miał 2-krotną przewagę liczebną, jedyną taktyką AI w bitwie(zwłaszcza barbarzyńcami) jest frontalny atak, bez żadnych skomplikowanych manewrów, na manewry gracza w tak dużej bitwie przeciwko AI po prostu nie ma miejsca, barbarzyńcy mają bardzo ofensywne jednostki, więc bitwy są bardziej krwawe i przez to krótsze niż przepychanie się falangą u frakcji cywilizowanych. Możliwe też, że po prostu nie umiesz grać, co na pewno skróciło by bitwę.

  6. #16
    marengo
    Gość
    To jaką taktykę miałem zastosować w płaskim terenie, skoro impet szarży i przewaga wroga nie pozwoliły mi na przeprowadzenie manewrów? Tu nie chodzi o samą przegraną, to każdemu może się zdarzyć, tylko że moje nie zmęczone jednostki uformowane w mur tarcz nie stawiły praktycznie żadnego oporu przy frontalnym ataku. Wątpię, abyś Ty mógł wygrać taką bitwę.

    Mozna zarzucać modom, że są źle zbalansowane, ale podstawka też jest dobrym na to przykładem.

  7. #17
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Po 1, nie widziałem tej bitwy więc nie wiem jaką taktykę powinieneś zastosować.
    Po 2, nie chodzi o jakieś większe manewry, tylko zwykłe micro. Nie raz widzę w bitwach multi drobne błędy przeciwnika np, złe ustawienie oddziału, odsłonięta flanka, jazda walcząca z włócznikami, nieosłonięci harcownicy. Im więcej takich błędów tym łatwiej go pokonać.
    Po 2, nie twierdzę, że nie umiesz grać.
    po 3, nie twierdzę, że przegrałeś przez to że nie umiesz grać. Chodzi oto, że twoje błędy mogły sprawić, że twoja armia się szybciej załamała, ale tego nie wiem bo nie widziałem tej bitwy.
    Po 4, fakt, że zrobiłeś mur tarcz, wcale nie musiał ci pomóc. Ja osobiście poza paroma wyjątkami raczej nie używam żadnych formacji, ani umiejętności. W rome 2 trzeba uważać na wszystkie skille, bo wbrew pozorom często przynoszą więcej szkody niż pożytku.
    Po 5, jak ci się nie podobają bitwy przeciwko AI to graj na multi.

  8. #18
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    A ja mam tak że uwielbiam początkowe tury. Wszystko przede mną, układanie planu strategii w głowie, ryzyko przesunięcia armii i odkrycie jakiegoś ważnego miasta, słabo rozpoznane tereny sąsiadów, szacowanie na co przeznaczyć cieniutki budżet, jaką technologię rozwijać. Nie mówiąc o prozaicznym błyskawicznym rozpakowaniu ruchów innych nacji z tury na turę. Jak dochodzę do punktu w którym nic i nikt mi nie zagraża, ciężko mi dalej grać. Ciśnienia na zdobywanie osiągnięć we mnie brak.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #19
    marengo
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez wybobrak Zobacz posta
    Po 1, nie widziałem tej bitwy więc nie wiem jaką taktykę powinieneś zastosować.
    Po 2, nie chodzi o jakieś większe manewry, tylko zwykłe micro. Nie raz widzę w bitwach multi drobne błędy przeciwnika np, złe ustawienie oddziału, odsłonięta flanka, jazda walcząca z włócznikami, nieosłonięci harcownicy. Im więcej takich błędów tym łatwiej go pokonać.
    Po 2, nie twierdzę, że nie umiesz grać.
    po 3, nie twierdzę, że przegrałeś przez to że nie umiesz grać. Chodzi oto, że twoje błędy mogły sprawić, że twoja armia się szybciej załamała, ale tego nie wiem bo nie widziałem tej bitwy.
    Po 4, fakt, że zrobiłeś mur tarcz, wcale nie musiał ci pomóc. Ja osobiście poza paroma wyjątkami raczej nie używam żadnych formacji, ani umiejętności. W rome 2 trzeba uważać na wszystkie skille, bo wbrew pozorom często przynoszą więcej szkody niż pożytku.
    Po 5, jak ci się nie podobają bitwy przeciwko AI to graj na multi.
    Owszem bitwy nie widziałeś, ale ja wykluczam popełnienie błędów w skali micro. Rozciągnięta, ciągła linia z podwojeniem na flankach, jednostkami miotającym w centrum celem osłabienia impetu szarży i tak nie pokrywała frontu wroga. Bum i po sprawie, dlatego właśnie gram w mody. Bitwy na multi widziałem. O ile podstawka potrafi zniesmaczyć swoim oderwaniem od realizmu, to starcia online też nie zachęcają. Zbytnie manewrowanie, uciekanie przed wrogiem, zasłanianie się z każdej możliwej strony przy nadmiernej prędkości poruszania się oddziałów jest dla mnie trudne do zaakceptowania, ale rozumiem ludzi których to bawi.

  10. #20
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    ...siedzenie po lasach do końca... nieraz oglądam te filmiki.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •